Nemocenská a mateřská 2015

18.7.15 15:56

Nemocenská a mateřská 2015

Ahojky maminky, těhulky a snažilky :lol:
Vím, že k tomuto tématu je tu již mnoho příspěvků, ale já v tom stejně pořád tápu a moc tomu nerozumím a co se googlu týče, tak tam se už taky ztrácím. :zed:
Takže k mé otázce…od 5.11.2014 jsem zaměstnaná výše mého hrubého platu je 16tis. Momentálně jsem dostala nabídku jinné práce ve které bych vydělala v čistém o cca 7 tis. více, ale v hrubém na pásce spadla na 9.200 :cert: Těhotná ještě nejsem, ale s manželem se snažíme… A jde mi o to…těch 270 dní musí být odpracováno u jednoho zaměstnavatele nebo se to sčítá? Jelikož mám již za sebou nevydařené těhu, tak s největší pravděpodobností půjdu na rizikové. Takže nejprve nemocenská a následně PPM. Nem. a PPM se vypočítává z momentálního platu nebo se dělá průměrný příjem za rok?
Ráda bych práci změnila, ale pokud otěhotním v blízské době, tak se mi změna práce asi moc nevyplatí, co? 8o
Díky moc všem za odpovědi.
Krásné léto 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3044
18.7.15 16:02

Zaměstnavatelé se sčítají, takže když budeš mít 2 práce za rok - tedy 4 práce během těch 2 let, je to jedno a PPM se vypočítává s příjmu za rok, co vím, takže opět se všechno sečte :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.7.15 16:05

@Maty1989 Tak to by možná šlo… :dance: No, musim to asi hodně propočítat… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3387
18.7.15 16:09

@Tétéčko22 já bych do toho nešla, jakákoliv žádost o půjčku či jen obyčejná nemoc - vše se bude počítat z příjmů, které jsou na pásce…a to nemluvím o tom, že ti musí dát jen to co bude ve smlouvě, na zbytek ti klidně může říct, že nedá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5657
18.7.15 16:25

Ja bych do toho taky nesla. Co když otehotnis az za rok(ne ze bych ti to prala) a pak budes mít neschopenku 60% z těch 9200,– což je asi 5500. To bych do toho nesla :nevim: Je to proti výplatě(i nepriznane) smesna castka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.7.15 16:35

@Vermun @Lenek tak to vim, pracovala jsem za tuto castku na pasce cely zivot (servirka),az pred tim cca rokem jsem sla delat za penize na pasku z duvodu hypo, ale ta nynejsi prace mi uz leze na mozek, je to desna nuda :roll:
Kdyby to bylo prave za treba rok (coz teda ale nechci) tak bych videlala vic a nasetrila, coz tedka s tou almuznou neni mozny… :cert: Cíleně to oddalovat nechci a ani nebudu vzhledem k věku a predesle zkusenosti…No, proste nevim co mam delat…je to na palici :zed: Kdybych tak mohla vedet, kdy otehotnim, bylo by to jednodisi :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.7.15 16:36

Jezisi…hrubka jak hrom…vydelala… 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.7.15 16:38

A jednodussi…zatracenej telefon :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
18.7.15 16:52

Já bych do toho také nešla.. Už jen to, že platově takhle oficálně spadneš tě může ovlivnit dál,… Např. kvůli půjčkám a tak.. Navíc i ten průměr pro výpočet mateřské ti logicky klesne..
Navíc spoléhat se na dobrou vůli zaměstnavatele, že mi ty prachy stranou opravdu dá… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
753
18.7.15 16:56

Já bych do toho nešla, PPM se počítá z hrubé mzdy i nemocenská, takže pokud by na pásce bylo 9200 hrubého no tak to bys měla nemocenskou jak plivnutí do obličeje ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16823
18.7.15 17:06

Tak tehotna jeste nejsi a PPM se pocita z platu za posledni rok. Tehotenstvi trva 9 mesicu, to je skoro rok. Podle me se ti zmena proste nemuze vyplatit, v zadnem pripade.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.7.15 17:44

Já si na pásku nechala jen základ 9200 a nemocenskou jsem měla 6000 o mateřské teď ani nemluvím. :? kdybych se pídila dřív, určitě bych tuhle blbost neudělala. Těch pár fufníků navíc mi za to nestálo. A to jsem na rizikovém byla od 2m těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1330
18.7.15 19:01

@Luucaa87: ahojky můžu se zeptat, když jsi šla na rizikové od druhého měsíce až do porodu, tak do mateřské Ti započítávali i tu nemocenskou? Nevím jestli se ptám srozumitelně, ale mám na mysli, že pokud jsi šla na rizikové - nemocenskou tak od toho 2 měsíce až do pobírání mateřské Ti šlo pouze 60 % z platu že? Takže když ti pak vypočítávali výši mateřské tak ti do toho započítali jakoby těch 60 % z platu anebo tu hrubou mzdu, kterou si pobírala než si šla na nemocenskou??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
18.7.15 19:09
@eliss1 píše:
@Luucaa87: ahojky můžu se zeptat, když jsi šla na rizikové od druhého měsíce až do porodu, tak do mateřské Ti započítávali i tu nemocenskou? Nevím jestli se ptám srozumitelně, ale mám na mysli, že pokud jsi šla na rizikové - nemocenskou tak od toho 2 měsíce až do pobírání mateřské Ti šlo pouze 60 % z platu že? Takže když ti pak vypočítávali výši mateřské tak ti do toho započítali jakoby těch 60 % z platu anebo tu hrubou mzdu, kterou si pobírala než si šla na nemocenskou??

Pro nemocenskou a následně PPM se počítá stále ten rok před nástupem na PN. Takže příklad mám třeba 600Kč DVZ, tak mám 360Kč na den PN a pak 420Kč na den PPM :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2657
18.7.15 19:09

Nemocenská se nezapočítává. Započítává se pouze měs. vyměř. základ na pojistné (hr. mzda)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama