Nemocenská a mateřská dovolená. VÝPOČET

359
17.8.21 10:21

Nemocenská a mateřská dovolená. VÝPOČET

Ahoj holky, pár diskuzí jsem našla a netýkají se přesně toho co hledám já.
V září nás čeká IVF a kdyby to vyšlo, Dr. tak nějak naznačila, že pravděpodobně budu na PN což mě trochu děsí z finanční stránky, ale rozumím tomu. Pracují v rušné práci kde stojím 8h a docela je to někdy honička a stres, takže miminko a klid je pro mě důležitější než peníze, ale i tak.
Moje hrubá mzda je 18500 nebudu počítat příplatky a prémie atd protože moje příjmy jsou v čistém těch cca 18500,– ale to když budu na nemocenské tak se nepočítá :lol: takže smůla…

Otázka teda zní, když půjdu na nemocenskou už od toho září (i během stimulace, KETU atd..) až do mateřské což je cca do května. Nemocenská se mi bude počítat z průměrné hrubé mzdy, kterou mám teď, nebo se počítá i doma na nemocenské?
Přibližně jsem počítala že nemocenská by byla 10-12tis jestli mi z toho mají vypočítat ještě i mateřskou tak s pánem bohem :D
Zaměstnaná na HPP jsem už pár let, u nového zaměstnance zatím 5mesicu, ale zkušebku mám za sebou a smlouvu na neurčito.
Můžete někdo poradit prosím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10778
17.8.21 10:25

Nemocenská se do mateřské nepočítá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1788
17.8.21 10:26

Nemocenská se vypočítává z 12 měsíců před nástupem na nemocenskou (případně třeba z těch pěti měsíců, pokud tam nejseš rok). Mateřská to samé, každopádně nemocenská se bere jako vyloučena doba, takže ti mateřskou nesníží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24324
17.8.21 10:29

Mateřská se počítá stejně jako nemocenska, ne z nemocenské. Já měla cca podobný plat, možná o trochu vyšší a mateřskou sem pak měla plus mínus stejnou jako tu nemocenskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat