Nemocenská a mateřská PSSZ Praha 3

Anonymní
20.11.20 08:54

Nemocenská a mateřská PSSZ Praha 3

Ahoj, chci se zeptat, kdo spadá pod OSSZ v Praze 3 (Olšanská), dle sídla zaměstnavatele. Jak jsou tam spolehliví nebo spíš rychlí s posíláním nemocenské a mateřské? Jsem na delší nemocenské poprvé, z důvodu, že mi skončil PP na dobu určitou a jsem v 7. měsíci. Mateřskou mám pobírat od druhé půlky ledna. Zatím tedy ještě čekám na nemocenskou za listopad, vím, že na to mají 30 dní, bývalý zaměstnavatel tam prý poslal papíry 18.11. (radši tam ale budu ještě příští týden volat nebo psát a ověřím si to, zaměstnavateli příliš nevěřím, už jsem na ně musela vyvíjet docela nátlak, aby to poslali co nejdřív, ale snad se povedlo :potlesk: )…ale chtěla bych prostě vědět, jak to tak asi chodí. Jestli peníze mám čekat do Vánoc nebo až po…a pak mateřská doufám že bude chodit nějak pravidelně :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
20.11.20 10:06

No, ono v dnešní době je to složité. Je málo lidí, střídají se na úřadech po skupinách, aby byla případně zastupitelnost, kdyby někdo onemocněl. Takže ti nikdo s určitostí neřekne, jak rychle ti vyplatí nemocenskou. I za Prahu 3 myslím zpracovávají nemocenské v Trojské. Ale mají na starosti i vyplácení OČR, kterých je při korona krizi dost. JInak mě vypláceli nemocenskou před 5lety, to bylo vše včas a bez problémů, u navazující PPM bývá problém ta první dávka, kdy musí dokládat podklady zaměstnvavatel, pak už se to generuje automaticky, takže ta mi pak chodila pravidelně, kolem 10. v měsíci. A co posílal zaměstnavatel až 18.11? Jestli máš nemocenskou od října, tak se čeká na lístek na peníze, který je do konce měsíce. TAk to je celkem 18.11. pozdě na zaslání podkladů za říjen. Nebo máš neschopenku od listopadu? TAk to se bude stejně čekat na lístek na peníze, který bývá ke konci měsíce. Ale pak se většinou snaží tu výplatu do Vánoc stihnout. Pracovala jsem u PSSZ a s výplatama jsme i v době, kdy nebyla epidemie vypomáhali, nestíhalo se, je málo lidí, nikdo to nechce dělat.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.20 10:18

Nemocenskou mám od října, resp. přesně od 29.10., ale pracovní poměr mi skončil 31.10. Tj. ty dva nebo tři dny mám ještě zaplacené od zaměstnavatele.

Nemocenskou mi bude vyplácet ČSSZ až od nějakého 11. nebo 12.11. ne, po těch 14 dnech (bohužel mezitím vznikla díra, kdy mi neplatí nikdo nic, ale to už neřeším, nevěděla jsem to, kdyby ano, jdu na PN už 14 dní před koncem PP :zed: ). 18.11. prý odeslal zaměstnavatel datovou schránku tu přílohu k žádosti na ČSSZ, nebo jak se tomu říká, na výplatu nemocenské, na kterou mám nárok až od listopadu. Jinak od doktora mají na sociálce rozhodnutí o pracovní neschopnosti a listek na peníze z 11.11. (vím, ověřovala jsem si to, paní mi psala mail). Na další kontrolu jdu 24.11. tak mi asi zase má vystavit lístek na peníze a poslat ho na sociálku ne? Takže by tam mělo být všechno včas.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.20 10:28
@Anonymní píše:
Nemocenskou mám od října, resp. přesně od 29.10., ale pracovní poměr mi skončil 31.10. Tj. ty dva nebo tři dny mám ještě zaplacené od zaměstnavatele.Nemocenskou mi bude vyplácet ČSSZ až od nějakého 11. nebo 12.11. ne, po těch 14 dnech (bohužel mezitím vznikla díra, kdy mi neplatí nikdo nic, ale to už neřeším, nevěděla jsem to, kdyby ano, jdu na PN už 14 dní před koncem PP :zed: ). 18.11. prý odeslal zaměstnavatel datovou schránku tu přílohu k žádosti na ČSSZ, nebo jak se tomu říká, na výplatu nemocenské, na kterou mám nárok až od listopadu. Jinak od doktora mají na sociálce rozhodnutí o pracovní neschopnosti a listek na peníze z 11.11. (vím, ověřovala jsem si to, paní mi psala mail). Na další kontrolu jdu 24.11. tak mi asi zase má vystavit lístek na peníze a poslat ho na sociálku ne? Takže by tam mělo být všechno včas.

Jo, tak to jo. Pokud bude všechno v pořádku ze strany zaměstnavatele, tak by to pak mělo přijít včas. To by do Vánoc stihnout mohli. No, otázka je právě ta vytíženost na pracovišti. Mají toho opravdu dost, ale určitě se snaží to do těch Vánoc stihnout.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat