Nemocenská a mateřská - stojím něco zaměstnavatele?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.17 15:45
Nemocenská a mateřská - stojím něco zaměstnavatele

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, zda něco stojím zaměstnavatele (krom prvních 14dní PN - to je mi jasné) na nemocenské a potom mateřské, nebo všechno vyplácí pouze stát. Otěhotněla jsem ve zkušební době, tak nevím, jestli mě zaměstnavatel propustí, nebo by se s ním dalo nějak dohodnout, kdybych ho žádné peníze nestála.

Díky

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

terinka4444
Hvězda diskuse 67721 příspěvků 01.02.17 15:51

Nestojíš

terinka4444
Hvězda diskuse 67721 příspěvků 01.02.17 15:52

Máš smlouvu na dobu určitou? Jsi nějak nemocná, musíš na rizikový nebo nemůžeš dělat stávající práci?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.17 15:57

@terinka4444 Smlouvu mám na neurčito, a ano, už od začátku nějaký problém, nemohla jsem otěhotnět, a jak se to po 2letech povedlo, zjistili mi cysty a navíc zánět ledvin, tak mám hned od začátku neschopenku.

Nebo spíš než jsem zjistila že jsem těhotná, dostala jsem neschopenku na zánět ledvin a až za 3dny mi z krve zjistili těhotenství. Takže mě doktorka řekla, že mě do práce jen tak nepustí.

Inge
Extra třída :D 10923 příspěvků 01.02.17 15:59

Ano, budeš stát. Během mateřské ti vzniká nárok na dovolenou, kterou můžeš po jejím skončení vyčerpat (tj. fakticky nechat si proplatit).

Agrion
Závislačka 2799 příspěvků 01.02.17 16:04

Obavam se, ze Te propusti… to by musel byt velmi velkorysy aby to neudelal :nevim:

terinka4444
Hvězda diskuse 67721 příspěvků 01.02.17 16:08
@Anonymní píše:
@terinka4444 Smlouvu mám na neurčito, a ano, už od začátku nějaký problém, nemohla jsem otěhotnět, a jak se to po 2letech povedlo, zjistili mi cysty a navíc zánět ledvin, tak mám hned od začátku neschopenku.Nebo spíš než jsem zjistila že jsem těhotná, dostala jsem neschopenku na zánět ledvin a až za 3dny mi z krve zjistili těhotenství. Takže mě doktorka řekla, že mě do práce jen tak nepustí.

v případě smlouvy na dobu neurčitou s tebou určitě zruší pracovní poměr. Možná se domluvit na změně smlouvy na určito, jen mezi vámi a skončit za půl roku, než dojdeš do mateřské…ale proč by to dělal? Když od začátku jsi vlastně nebyla v práci?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.17 16:15

@terinka4444 Byla jsem v práci skoro 2,5měsíce, takže mi to hold fakt blbě vyšlo :-/ No tak uvidíme, nastoupila jsem 1.9., na neschopenku jsem nastoupila 8.11.2016, že jsem těhotná jsem zjistila 11.11. Že jsem těhotná ví, nechtěla jsem ho tahat za nos. Zatím mě teda nevyhodil, ale nevím…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.17 16:16

@Agrion Proč myslíš, velkorysý?

Agrion
Závislačka 2799 příspěvků 01.02.17 16:28
@Anonymní píše:

Protoze nevim, proc by se jinak dobrovolne zavazal drzet misto nekomu, kdo u nej odpracovaj jen par dni ve zkusebce :nevim:

Agrion
Závislačka 2799 příspěvků 01.02.17 16:30

Samozrejme zalezi hodne i na pozici… a na tom jak lehko/tezko se najde nahrada..

Fazulina
Závislačka 3672 příspěvků 01.02.17 16:31
@Anonymní píše:
@terinka4444 Byla jsem v práci skoro 2,5měsíce, takže mi to hold fakt blbě vyšlo :-/ No tak uvidíme, nastoupila jsem 1.9., na neschopenku jsem nastoupila 8.11.2016, že jsem těhotná jsem zjistila 11.11. Že jsem těhotná ví, nechtěla jsem ho tahat za nos. Zatím mě teda nevyhodil, ale nevím…

A kdo dělá Tvoji práci teď?

Bábrdl
Generální žvanilka 21324 příspěvků 01.02.17 16:39
@Anonymní píše:

Protože člověk, který se nezbaví někoho, kdo u něj pracoval pár dní, šel na neschopenku, pak mu bude muset platit dovolenou a nejspíš i další neschopenku, až otěhotní znova a ještě mu za osm let hledat místo, je buď velkorysý, nebo hloupý…

Agrion
Závislačka 2799 příspěvků 01.02.17 18:53
@Bábrdl
@Bábrdl píše:
Protože člověk, který se nezbaví někoho, kdo u něj pracoval pár dní, šel na neschopenku, pak mu bude muset platit dovolenou a nejspíš i další neschopenku, až otěhotní znova a ještě mu za osm let hledat místo, je buď velkorysý, nebo hloupý…

Ja to jen chtela rict tak na plnou hubu :oops: Ale aai tak…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.17 19:17

Jasne, jen se divim, ze me jeste nevyhodil. Mou praci dela clovek, ktery tam pracoval se mnou, myslim, ze se to zamestnavateli i hodilo, protoze nabral v to zari vic lidi nez nakonec potreboval. Ale cca za 2 roky bude firmu rozsirovat na daleko vetsi podnik, tak uvidim. Asi bude nejlepsi, se ho na plnou pusu zeptat…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Nová láska na obzoru? David Kraus se vášnivě líbal se známou herečkou

Těžké časy jsou konečně zažehnány! Vypadá to, že si zpěvák David Kraus (38)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >

Moje nemoc měla smysl, říká Katka. Ve 22 letech porazila rakovinu

Ve dvaadvaceti se Kateřina Vacková dozvěděla, že trpí rakovinou vaječníků. Na... číst dále >