Nemocenská a nástup na mateřskou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.18 17:25
Nemocenská a nástup na mateřskou

Ahoj maminky mám otázku jsem na nemocenské. Vím že se na mateřskou nastupuje 6-8 týdnu před porodem ale zajímá mě zda je to jinak když jsem na té nemocenské, a zda di to můžu určit sama nebo ne. :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 11.11.18 17:26

Je to stejné, určuješ si sama, domlouváš s doktorem.

caramba
Stálice 84 příspěvků 11.11.18 17:28

Já jsem nastupovala 6 týdnů před termínem, určil mi to doktor. To samé kamarádce, která chodí k jinému dr…

lachtanice86
Kelišová 6623 příspěvků 11.11.18 17:29
@Anonymní píše:
Ahoj maminky mám otázku jsem na nemocenské. Vím že se na mateřskou nastupuje 6-8 týdnu před porodem ale zajímá mě zda je to jinak když jsem na té nemocenské, a zda di to můžu určit sama nebo ne. :kytka:

Jestli budeš mít nárok na ppm, tak to je 6-8tydnu před porodem.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.18 17:35

Na mateřskou normálně nárok mám jen mě pravě zajímalo zda u těch co jsou na nemocenské to určuje doktor nebo rodička. Děkuji za kometaře koukám je to asi jak kde . :kytka:

andelka83
Generální žvanilka 20152 příspěvků 11.11.18 17:37

Mohla bych se přidat s dotazem podobným?
Co když nastupuju z ÚP? Můžu zvolit nebo musím v určitou dobu? Nárok na PPM mám,jsem na ÚP jen 2,5 měsíce mezi koncem smlouvy na určito a nástupem na md. Chtěla bych jít od půlky prosince,6,5 tydne před TP.

Lendeš
Kelišová 5577 příspěvků 11.11.18 17:54
@Anonymní píše:
Na mateřskou normálně nárok mám jen mě pravě zajímalo zda u těch co jsou na nemocenské to určuje doktor nebo rodička. Děkuji za kometaře koukám je to asi jak kde . :kytka:

Není to jak kde, dle zákona si to určuje pojištěnka. Doktor ukončí neschopenku nejpozději k těm 6 týdnům před porodem. Pokud si zvolíš nástup dřív, tak ji ukončí dřív. Ale finančně výhodnější je nastoupit těch 6 týdnů před.

Lendeš
Kelišová 5577 příspěvků 11.11.18 17:55
@andelka83 píše:
Mohla bych se přidat s dotazem podobným?
Co když nastupuju z ÚP? Můžu zvolit nebo musím v určitou dobu? Nárok na PPM mám,jsem na ÚP jen 2,5 měsíce mezi koncem smlouvy na určito a nástupem na md. Chtěla bych jít od půlky prosince,6,5 tydne před TP.

Taky si můžeš sama zvolit nástup v rozmezí těch 6-8 týdnů před TP.

Janule87
Stálice 94 příspěvků 11.11.18 17:59
@Anonymní píše:
Na mateřskou normálně nárok mám jen mě pravě zajímalo zda u těch co jsou na nemocenské to určuje doktor nebo rodička. Děkuji za kometaře koukám je to asi jak kde . :kytka:

Mě ukončili nemocenskou 8 týdnů před termínem porodu, ani se mě setra neptala kdy chci nastoupit na materskou a já jsem si říkala že se kvůli tomu nebudu nějak dohadovat takže jsem to nechala tak.zase co mi říkaly známé tak při neschopence většinou dávají ten nástup na MD těch 8 týdnů před termínem porodu

andelka83
Generální žvanilka 20152 příspěvků 11.11.18 18:13
@Lendeš píše:
Taky si můžeš sama zvolit nástup v rozmezí těch 6-8 týdnů před TP.

Díky. Já jdu totiž začátkem prosince na schůzku na ÚP,a zrovna den po je těch 8 týdnů před. Ale chci jít později,až týden před Vánocemi, vychází mi tak i kontrola u Dr.

ugluk
Hvězda diskuse 43478 příspěvků 11.11.18 18:23

Jako pracující jsem dostala rozmězí (6-8 týdnů před TP) s tím, že „pokud nakonec budete mít neschopenku, určitě budete chtít nastoupit až těch 6 týdnů před“. Ono je to finančně nejvýhodnější. No, zatím ji nemám, ale pokud mít budu, určitě nastoupím dřív, protože v těch dvou týdnech mezi 6-8 jsou Vánoce a ráda bych si svátky užila bez omezených vycházek.

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 11.11.18 18:36

Já jsem nastoupila na MD v únoru z neschopenky a nastoupila jsem šest týdnů před porodem.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.18 20:03

Ahoj holky od srpna jsem na nemocenské marodim kvůli nohám do toho se snažíme o miminko a teď v prosinci jdeme do caru na konzultaci v předchozí práci kde jsem pracovala 2, 5roku už nemohu pracovat že zdravotních důvodů tak od ledna hledám novou práci do které nastoupím do konce prosince sem na neschopence jak by to pak bylo popřípadě s mateřskou pokud by se zadarilo třeba v lednu nebo únoru? Dr mě řekl že by mě ihned nechal doma zase na neschopence budu mít pak nárok na mateřskou když teď od srpna marodim a kdo by ji popřípadě vyplácet nový zaměstnavatel kam popřípadě nastoupím od ledna a nebo zaměstnavatel u kterého jsem pracovala 2,5 roku?

Uživatel je onlinekarkarka
Závislačka 2805 příspěvků 06.12.18 20:24
@Anonymní píše:
Ahoj holky od srpna jsem na nemocenské marodim kvůli nohám do toho se snažíme o miminko a teď v prosinci jdeme do caru na konzultaci v předchozí práci kde jsem pracovala 2, 5roku už nemohu pracovat že zdravotních důvodů tak od ledna hledám novou práci do které nastoupím do konce prosince sem na neschopence jak by to pak bylo popřípadě s mateřskou pokud by se zadarilo třeba v lednu nebo únoru? Dr mě řekl že by mě ihned nechal doma zase na neschopence budu mít pak nárok na mateřskou když teď od srpna marodim a kdo by ji popřípadě vyplácet nový zaměstnavatel kam popřípadě nastoupím od ledna a nebo zaměstnavatel u kterého jsem pracovala 2,5 roku?

Takze ve stavajicim zaměstnání koncis koncem prosince? Kdyz otehotnis v lednu nebo unoru,minuly zamestnavatel ti materskou platit nebude.a kdyz budes v nove praci marodit ve zkusebce,tak te propusti a na materskou stejne nedosahnes.jedine zacit se snazit az po zkusebni dobe.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1171 příspěvků 1 inzerát 06.12.18 20:24
@Anonymní píše:

Tak pokud pujdes ve zkusebce na neschopenku,tak Te po dvou tydnech dost pravdepodobne vyhodi :nevim: spise bych pocitala s tim,ze kdyz se to takhle hned povede,tak jsi bez materske ..

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >