Nemocenská a návštěva lékaře mimo vycházky

56
25.10.19 11:09

Nemocenská a návštěva lékaře mimo vycházky

Jsem těhotná a mam teď nějaké zdravotní problémy, tak mi moje doktorka napsala na týden nemocenskou, pak bych ráda zase dorazila do práce, když to bude v mých silách. Jde mi o to, ze poslední den nemocensky, mám jít ráno od 7 na cukr, to je na 2,5hodiny, potom hned do těhotenské poradny a ve 12 mám mít zubaře, takže to nestihnu v době vycházek. Mám si u každého doktora zvlášť vzít nějaké potvrzení, ze jsem tam byla nebo by jste to vůbec neřešili? Je to prvně, co jsem na nemocenské a ve firmě, co pracuji se nic moc neřeší, tak pochybuji, ze by na mě poslali kontrolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
901
25.10.19 11:13

Já myslím, že kontrolu neposílá práce, ale pojišťovna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
25.10.19 11:13

To bych vůbec neřešila, kdyby přišla kontrola, jakože první dva týdny si nemocenskou řeší zaměstnavatel, takže by musel kontrolu poslat on, tak jsi přece byla u doktora. Ten ti dá kdyžtak zpětně potvrzení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2581
25.10.19 11:14

Mas papir se zlutym pruhem, tak jim ho tam ukaz, daji ti tam razitko, navsteva lekare nemusi byt ve vychazkach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
550
25.10.19 11:14

@Evča 20 potvrzení bych si vyžádala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
25.10.19 11:16
@LennyL1 píše:
Já myslím, že kontrolu neposílá práce, ale pojišťovna.

První dva týdny platí zaměstnavatel, to sociálku vůbec nezajímá, musel by na tebe poslat kontrolu zaměstnavatel, kdyby měl třeba pochybnosti, nebo na udání nějakého kolegy. Sociálka na tebe první dva týdny jinak nepřijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1672
25.10.19 11:43

@bobulka88 přesně tak, vem si papír, je tam na to kolonka, doktor ti to potvrdi. Proč si přidávat komplikace :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19623
25.10.19 11:54

@Evča 20 V těhotenství jsem to vůbec neřešila. Prostě jsem měla lékaře. Všude jsem buď dostala zprávu a nebo tam doktor měl v počítači čas ošetření. Když jsem se tenkrát u prvního na razítko ptala, tak mně sestřička řekla, že to socialce potvrzují telefonem, když se stane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
25.10.19 11:58

Já jsem na dlouhodobé neschopence, taky mě to zajímalo, tak jsem si to prostudovala a našla jsem, že k jinému lékaři mimo vycházky jít můžu jen s povolením od ČSSZ. Bohužel už nevím, kde jsem to našla, ale raději jsem si tedy domlouvala jiné doktory v době vycházek. Jaká je ale praxe, nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74835
25.10.19 12:43
@Beata.xy píše:
První dva týdny platí zaměstnavatel, to sociálku vůbec nezajímá, musel by na tebe poslat kontrolu zaměstnavatel, kdyby měl třeba pochybnosti, nebo na udání nějakého kolegy. Sociálka na tebe první dva týdny jinak nepřijde.

Klidne prijit muze, staci kdyz pujde na kontrolu nekde pobliz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat