Nemocenská a neochotný zaměstnavatel

Anonymní
9.9.20 11:16

Nemocenska a neochotný zaměstnavatel

Ahoj, minulý měsíc jsem nastoupila na nemocenskou (presneji 10.8) můj zaměstnavatel je zároveň můj bratranec - dobre vztahy poslední měsíc rozhodně nemáme protože si myslí, že na nemocenskou jsem šla záměrně abych mu uskodila. Což není pravda.
Ale teď k věci. Volala jsem na socialku, abych si ověřila, zda odeslal všechno co měl. A neodeslal potvrzení mého platu, tudíž nemají z čeho vypočítat nemocenskou. Slušně jsem ho teda poprosila jestli by to vyřešil, nebo mi aspoň poslal číslo na účetní. Jeho odpovědi bylo, ať je s tím neotravuju a řeším si to sama. Telefony nezveda, na SMS nereaguje. Je možné to vyřešit i jinak, než ořez něj? Účetní jsem nikdy neviděla, ani ji neznám jménem. Je možné, že ho časem samotná socialka vyzve k doložení? Nebo co udělat proto, aby doložil to, co má?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9739
9.9.20 11:31

Zkus zavolat na OSSZ a zeptej se jak máš tedy postupovat, když zaměstnavatel odmítá poslat to potvrzení :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11755
9.9.20 11:50

Pokud vase vztahy smeruji k tomu, ze tam skoncis, pak muzes poslat podani i na Inspektorat prace :think:
Zkus se zeptat na OSSZ, urcite nejsi jedina, komu se to stalo :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6307
9.9.20 12:06

Tak je teprve 9.9. a většina mzdovek nemá srpen zpracovaný. A pokud je to nějaká externí mzdovka, tak ty většinou vše odesílají najednou až po zpracování mezd. POkud nemá zaměstnavatel nastaveno, aby údaje o eneschopenkách chodili přímo účetní, tak ta se bude pídit, proč nejsi od 10.8. a pokud zjistí neschopenku, tak přílohu pošle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.20 12:20

@Hanula1212 to nás případ nebude. Kolegyně je taky na neschopence o 2 týdny později a nemocenska ji už v pátek došla.

• Citovat
  • Nahlásit
10421
9.9.20 12:25
@Anonymní píše:
@Hanula1212 to nás případ nebude. Kolegyně je taky na neschopence o 2 týdny později a nemocenska ji už v pátek došla.

Počkej jako že nastoupila kolegyně na neschopenku o 2 týdny později (tzn. okolo 24.8.) a od 4.9. má na účtu nemocenskou, když prvních 14 dní platí náhradu mzdy zaměstnavatel? To bude asi nějak jinak, ne?
Tobě náhrada mzdy za těch prvních 14 dní nemoci přišla nebo přijde (nevím, kdy máte výplatní termín)? Mně přijde, že to řešíš fakt šíleně brzy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6307
9.9.20 12:32
@Anonymní píše:
@Hanula1212 to nás případ nebude. Kolegyně je taky na neschopence o 2 týdny později a nemocenska ji už v pátek došla.

Tak pokud jsi na neschopence od 10.8., kolegyně šla o dva týdny později, tedy někdy kolem 24.8. a prvních 14 dnů platí zaměstnavatel, pak to nemá se sociálkou prozatím nic společného.
A to nikdo od vás z firmy nemá kontakt na účetní? Jak to děláte, pokud potřebujete jakékoli potvrzení nebo při podepisování prohlášení? Já jsem taky externí mzdovka a se všemi zaměstnanci komunikuju pravidelně. A taky pokud něco chybí, tak mi z OSSZ stejně tak z ostatních úřadů volají případně pošlou email. Přijde mi tedy docela mimo obracet se na Inspektorát práce, pokud mzdovka neodeslala 6. pracovní den přílohu k žádosti na OSSZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.20 12:49

@Hanula1212 @zrcadlo pardon, špatně jsem to napsala. :mrgreen: kolegyně nastupovala o 2 týdny dříve ne později, kvůli těhotenství. Já nastupovala 10.8. Kolegyni nemocenska už přišla v pátek. U mě prý nejsou na sociálce ani dokumenty, které tam mají být.

• Citovat
  • Nahlásit
10421
9.9.20 13:21
. @Anonymní píše:
@Hanula1212 @zrcadlo pardon, špatně jsem to napsala. :mrgreen: kolegyně nastupovala o 2 týdny dříve ne později, kvůli těhotenství. Já nastupovala 10.8. Kolegyni nemocenska už přišla v pátek. U mě prý nejsou na sociálce ani dokumenty, které tam mají být.

No takže nastupovala ještě v červenci, tzn. zpracovávala ji účetní už za červenec, tebe bude až za srpen. Jak psala Hanula, řada externích účetních teprve teď zpracovává podklady a posílá. Přijde mi fakt nesmysl urgovat dávku za srpen 9.září.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6307
9.9.20 13:34
@Anonymní píše:
@Hanula1212 @zrcadlo pardon, špatně jsem to napsala. :mrgreen: kolegyně nastupovala o 2 týdny dříve ne později, kvůli těhotenství. Já nastupovala 10.8. Kolegyni nemocenska už přišla v pátek. U mě prý nejsou na sociálce ani dokumenty, které tam mají být.

V úterý bylo 1.9. a v pátek 4.9. byly peníze od OSSZ za srpen na účtě? Tomu nevěřím. Spíš to byla náhrada mzdy za část srpna, kterou vyplácel zaměstnavatel, když byla neschopenka od července.
Já dělám mzdy asi 20 zaměstnancům, většinu podkladů jsem dostala včera, dnes zpracovávám. Od někoho ještě podklady nemám vůbec. Neschopenku mám u 3 a podklady na OSSZ jsem ještě neposlala. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.20 13:39

@Hanula1212
Mě vůbec nejde o to, že bych spěchala na peníze z nemocenske. Vadí mi přístup zaměstnavatele, který mi sdělil, že se nic posílat nebude a že si to mám vyřídit sama

• Citovat
  • Nahlásit
10421
9.9.20 13:47
@Anonymní píše:
@Hanula1212
Mě vůbec nejde o to, že bych spěchala na peníze z nemocenske. Vadí mi přístup zaměstnavatele, který mi sdělil, že se nic posílat nebude a že si to mám vyřídit sama

Zaměstnavatel (bratranec) tě odpálkoval, protože jsi mu evidentně svou dlouhodobou neschopností udělala čáru přes rozpočet. Jestli jsi nečekaně zůstala 10.8. doma, a následně první pořádný kontakt byl „volala jsem si na sociálku a nic tam od vás nemají, zařiďte to“, tak se ani nedivím, že byl naštvaný.
Počkala bych opravdu minimálně do 20.9., pak bych zavolala znovu, a pokud by tam stále žádný podklad nebyl, tak bych to začala řešit - chodí vám každý rok ELDP? Tam musíš vidět, kdo vám to účetnictví zpracovává, ne? Paní účetní určitě nebude paní Colombová, neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6307
9.9.20 13:49
@Anonymní píše:
@Hanula1212
Mě vůbec nejde o to, že bych spěchala na peníze z nemocenske. Vadí mi přístup zaměstnavatele, který mi sdělil, že se nic posílat nebude a že si to mám vyřídit sama

Buď v klidu. Tak třeba je naštvaný, že jsi šla marodit (nevím na jak dlouho) a musí tě nějak nahradit. Já kdybych šla marodit, třeba na měsíc, tak je zaměstnavatel taky nasr…, protože za mě nemá žádnou náhradu a musel by řešit spoustu záležitostí sám. Ale pokud máte na mzdy účetní, ona určitě vše potřebné posílá sama, zaměstnavatel ani neví, jak to funguje. A potřebné podklady pošle, jakmile zpracuje mzdu. Zkus si sehnat tel. číslo mzdovky a komunikuj s ní. Jak vám předává výplatnice? Na nějakých potvrzeních není její číslo nebo email?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.20 14:03

@zrcadlo
Zaměstnavatel se naštval, protože na sve pozici se střídám s jeho přítelkyni a ještě jednou kolegyni. Doktorka mě na neschopenku chtěla poslat už měsíc zpět. To věděl, taky věděl, že když se můj stav nezlepší nemocenskou mi doktorka vypíše. Věděl i to, že kontrolu mam 10.8 tudíž s tím počítat mohl. Naštval se z důvodu, že si týden pře mým nástupem zaplatili s jeho přítelkyni (která je na stejné pozici jako ja) pobyt v Jeseníkách. Vzhledem k tomu, že já šla na nemocenskou ji museli zrušit, protože by tam 3.kolegyne sama být nemohla a musí tam být s ní jeho přítelkyně. Nepřijde mi jako moje chyba, že si zarezervovali pobyt i přes to, že věděli, že je velká šance, že mi doktorka vypíše neschopenku. Na socialku jsem volala právě z důvodu, že mi sdělil, že nic tam odesílat nebude.

• Citovat
  • Nahlásit
14904
9.9.20 15:31
@Anonymní píše:
@zrcadlo
Zaměstnavatel se naštval, protože na sve pozici se střídám s jeho přítelkyni a ještě jednou kolegyni. Doktorka mě na neschopenku chtěla poslat už měsíc zpět. To věděl, taky věděl, že když se můj stav nezlepší nemocenskou mi doktorka vypíše. Věděl i to, že kontrolu mam 10.8 tudíž s tím počítat mohl. Naštval se z důvodu, že si týden pře mým nástupem zaplatili s jeho přítelkyni (která je na stejné pozici jako ja) pobyt v Jeseníkách. Vzhledem k tomu, že já šla na nemocenskou ji museli zrušit, protože by tam 3.kolegyne sama být nemohla a musí tam být s ní jeho přítelkyně. Nepřijde mi jako moje chyba, že si zarezervovali pobyt i přes to, že věděli, že je velká šance, že mi doktorka vypíše neschopenku. Na socialku jsem volala právě z důvodu, že mi sdělil, že nic tam odesílat nebude.

Tak bych mu napsala, že pokud tam okamžitě neučiní, obrátím se na inspektorát práce…jinak si zavolej na OSSZ a zeptej se, co máš dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama