Nemocenská ano, či ne?

Anonymní
25.10.19 15:25

Nemocenská ano, či ne?

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat. Jsem 5t+3, mám vodový výtok, sem tam i bílý výtok, někdy mě bolí podbřišek jak při menses, jindy zase OK. Ale mám docela náročnou práci, stojím tam 8hodin u stroje, kde je hluk a práší se, prach mám pak i v nose a smrkám ho :roll:. Mám jeden vejcovod a endometriozu, takže jsem hodně opatrná. Příští týden budu 6tt a jdu na kontrolu. Myslíte, že se mám zeptat doktorky co na tohle říká a zůstat raději doma, nebo jste na tom byly některé hůře a stejně chodily do práce? Vím, že těhotenství není nemoc, jen se prostě ptam, nerada bych něco zanedbala. Prosím pouze solidní příspěvky, urypané si nechte :P

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1020
25.10.19 15:29

Vzhledem k pracovišti bych zůstala doma. A zaměstnavatel té nemůže dat na jinou pozici? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1347
25.10.19 15:30

Pokud mas takovouhle praci, tak je zamestnavatel povinnen te premistit na pozici, ktera je vhodna pro tvuj stav! Pokud takovou pozici nema, tak te musi nechat doma za 100% platu :D
Spousta holek to nevi a zvytecne chodi na nemocenskou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1347
25.10.19 15:35

Tady si to precti, je tam odstavec primo pro tehotne zeny

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2015-180

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11876
25.10.19 15:37

Na to ti může odpovědět pouze doktor a posoudit, jestli je pro tebe práce nevhodná a hlavně pokud ano, tak je to v první řadě na pokus o domluvu se zaměstnavatelem, jestli tě může přeřadit. Jinak naše doktorka třeba ty, co mají sotva pocurany test a už řeší vhodnost práce ani moc neřeší.

Jinak to, co popisujes je normální stav v těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.10.19 15:39

@P4ja i ty bolesti, jo? Někdy si připadám, jak kdybych měla menses, ale ono nic, mám spíše ten výtok nebo mokrý výtok.

• Nahlásit
  • Citovat
25.10.19 15:42

Bolesti jako při ms jsou úplně normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2004
25.10.19 16:25
@Anonymní píše:
Ahoj holky, chtěla bych se zeptat. Jsem 5t+3, mám vodový výtok, sem tam i bílý výtok, někdy mě bolí podbřišek jak při menses, jindy zase OK. Ale mám docela náročnou práci, stojím tam 8hodin u stroje, kde je hluk a práší se, prach mám pak i v nose a smrkám ho :roll:. Mám jeden vejcovod a endometriozu, takže jsem hodně opatrná. Příští týden budu 6tt a jdu na kontrolu. Myslíte, že se mám zeptat doktorky co na tohle říká a zůstat raději doma, nebo jste na tom byly některé hůře a stejně chodily do práce? Vím, že těhotenství není nemoc, jen se prostě ptam, nerada bych něco zanedbala. Prosím pouze solidní příspěvky, urypané si nechte :P

Mam taky narocnou praci a zustala jsem doma. Navic jsem neotehotnela jen tak, tak jsem nechtela nic pokouset. Urcite to s dr prober, a jestli to nedavas tak zustan doma, hkavne at jsi v klidu :kytka: ale priprav se, ze je to vopruz na vychazkach :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1031
25.10.19 19:09
@Anonymní píše:
Ahoj holky, chtěla bych se zeptat. Jsem 5t+3, mám vodový výtok, sem tam i bílý výtok, někdy mě bolí podbřišek jak při menses, jindy zase OK. Ale mám docela náročnou práci, stojím tam 8hodin u stroje, kde je hluk a práší se, prach mám pak i v nose a smrkám ho :roll:. Mám jeden vejcovod a endometriozu, takže jsem hodně opatrná. Příští týden budu 6tt a jdu na kontrolu. Myslíte, že se mám zeptat doktorky co na tohle říká a zůstat raději doma, nebo jste na tom byly některé hůře a stejně chodily do práce? Vím, že těhotenství není nemoc, jen se prostě ptam, nerada bych něco zanedbala. Prosím pouze solidní příspěvky, urypané si nechte :P

Jo zustan. Akorat pozor, ze kdyby se neco nepovedlo, zamestnanvatel pochopi, ze jsi byla na neschopence kvuli tehotenstvi. Me takhle z jedne prace kdysi vyhodili. Ale zase neriskovala bych ty dlouhe prostoje. Kolem 7tt se zacina stacet deloha a ja bych takhle dlouho radsi nestala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1031
25.10.19 19:10
@Anonymní píše:
@P4ja i ty bolesti, jo? Někdy si připadám, jak kdybych měla menses, ale ono nic, mám spíše ten výtok nebo mokrý výtok.

Na ten vytok se preptej, takovy bily a trochu stiplavy je typicky tehu vytok, ale prober to s dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11876
26.10.19 07:33
@Anonymní píše:
@P4ja i ty bolesti, jo? Někdy si připadám, jak kdybych měla menses, ale ono nic, mám spíše ten výtok nebo mokrý výtok.

Jj, je to normální. Výtok můžeš mít klidně celé těhotenství a pořád nosit intimky. A na všemožné bolesti a bolístky se připrav. :) Pro tělo je to spousta změn. Držím palce a přeji pohodové těhotenství :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama