Nemocenská bez práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.18 21:12
Nemocenská bez práce

Dobrý den mám dotaz. Kamarádka je po skole, (odesla ze skoly, nedodelala stredni skolu) a chce pracovat az od ledna. Myslite si ze je mozne, aby ji doktorka dala nemocenskou na jakou dobu chce ona? (Kamaradka) i kdyz neni v praci a nepracovala. Neni nemocna jen si chce tak trochu prodlouzit prazdniny, dekuji za odpoved :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Veru1987
Zasloužilá kecalka 974 příspěvků 22.10.18 21:18

Na nemocenskou se udává zaměstnavatel, který hradí prvních 14dni…kdo by to tak asi byl? Nemocenská je omluvenka do práce snad, nee? Z čeho se chce omluvit? Tak at jde na pracák a je bez příjmu…

Aduš8
Závislačka 3031 příspěvků 22.10.18 21:18

Musí se přihlásit na Úřad práce, aby za ni odváděli pojištění. Jinak jí poroste dluh. Pak může jít na nemocenskou. Ale nechápu, co to bude za prázdniny s omezenými vycházkami :lol: :lol: :lol:

Terisos
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 22.10.18 21:21

Se základním vzděláním možná potrvá, než vůbec nějakou práci najde. Klid, ještě si prázdniny užije. :potlesk:

ugluk
Hvězda diskuse 44168 příspěvků 22.10.18 21:24

Tak v prvé řadě doktorka dá těžko neschopenku zdravému člověku.
V druhé řadě když už, tak dost těžko na dobu, kdy si ji pacient nadiktuje.
Ve třetí řadě platit by to měl jako kdo?
A ve čtvrté řadě, když už by dostala vycházky (což dost dobře možná vůbec ne), dostala by max. 6 hodin v intervalu 7-19, tomu se říká pro puberťáka super prázdniny 8)

zuza92
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 22.10.18 21:30

Proč nemocenskou? To je přeci omluvenka do práce a náhrada za mzdu, kterou kamarádka nemá. Může si ty 2 měsíce zaplatit zdravotní pojištění sama a být klidně doma.

lachtanice86
Kelišová 6922 příspěvků 22.10.18 21:37
@Anonymní píše:
Dobrý den mám dotaz. Kamarádka je po skole, (odesla ze skoly, nedodelala stredni skolu) a chce pracovat az od ledna. Myslite si ze je mozne, aby ji doktorka dala nemocenskou na jakou dobu chce ona? (Kamaradka) i kdyz neni v praci a nepracovala. Neni nemocna jen si chce tak trochu prodlouzit prazdniny, dekuji za odpoved :lol:

Hned bych ji jednu lískla. Jako vymyslet si nemoc, aby si prodloužila prázdniny, protože je líná jít pracovat? Naštěstí na nemocenskou nemá nárok, to je pro lidi, kteří pracují jako jejich omluvenka z práce.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2069 příspěvků 22.10.18 22:03

Nemocenska je omluvenka do prace :roll: A zadnej soudnej doktor ji nic na zapal kosti od lenosti neda. Tak at si plati sama zdravotni pojisteni a muze byt doma. To neni v dnesni dobe zadna povinnost byt zamestnan. Jestli ma nejakej sponzoring nebo je zvykla zrat trávu, tak proc ne..

mamina2017
Ukecaná baba ;) 1248 příspěvků 22.10.18 22:15

se nedivím, že půjdu do důchodu v 90ti, když takoví „makači“ mají na něj pracovat :roll:

Kriss Tina
Kelišová 7034 příspěvků 22.10.18 22:15

Nemocenskou může mít až bude pracovat. Teď na ni nemá nárok. Ať se hlásí na pracáku, ono stejně se většinou práce nenejade během tydne

kacakaca
Závislačka 2642 příspěvků 23.10.18 07:45

Prazdniny od nedodelane skoly? Jedny ji skoncily pred mesicem. Kamaradce by do zivota prospelo pobrat trochu zodpovednosti, prihlasit se na UP a chodit aspon na brigady. Jestli uz ted, kdyz niceho nedosahla, vidi jako prvni moznost valeni se doma na davkach, potrebuje opravdu poradny kopanec, aby neskoncila spatne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.18 15:56

Můj syn také nedodělal školu a v září se mu stal úraz, takže marodí. Šla jsem s ním přihlásit ho na pracák- jak tady radíte- a nic mu nedali. Dokud je nemocnej, tak nemůže pracovat, takže ho ani nezaregistrovali ani za něho nic neplatí. Musím ho živit já a hradit mu zdravotní pojištění nebo mu tam nechat narůst dluh. Takhle to dneska je. Dospělýho chlapa živím a on se válí doma. Dokud nebude na pracáku, tak nemá nárok na žádný dávky od sociálky, takže začarovanej kruh. No asi blbá výchova, že :cert:

mamina2017
Ukecaná baba ;) 1248 příspěvků 23.10.18 16:03
@Anonymní píše:
Můj syn také nedodělal školu a v září se mu stal úraz, takže marodí. Šla jsem s ním přihlásit ho na pracák- jak tady radíte- a nic mu nedali. Dokud je nemocnej, tak nemůže pracovat, takže ho ani nezaregistrovali ani za něho nic neplatí. Musím ho živit já a hradit mu zdravotní pojištění nebo mu tam nechat narůst dluh. Takhle to dneska je. Dospělýho chlapa živím a on se válí doma. Dokud nebude na pracáku, tak nemá nárok na žádný dávky od sociálky, takže začarovanej kruh. No asi blbá výchova, že :cert:

akorát slečna může jít nejdřív na ten pracák a pak pro „falešnou“ neschopenku. Moc nechápu, jak dneska děcka si dovolí nedodělat školu. Naši by mě přizabili nebo bych měla doma takovou vojnu, že bych ještě ráda chodila do té školy. :roll:

Jakub333
Nováček 3 příspěvky 15.12.18 19:42

Rád bych se tu zeptal.. Ještě nemůžu zakládat diskusi tak to zkusím sem :)

23.1 mám operaci.. Nejspíš budu v neschopnosti déle jak 3 měsíce. V momentě kdy jsem se dozvěděl o operaci, jsem býk nezaměstnaný, ale k dnešnímu dni jsem se nechal zaměstnat někam do fabriky kam nastupuji od 2.1, takže tam budu pracovat 22 dní a pak adios. Počítám s tím že až se zaměstnavatel dozví že jdu na PS tak mi dá výpověď.. Vím o 14 denní ochraně.. Zjistil jsem si už téměř vše. Chci jen vědět jestli se to může brát jako pokus o podvod že jsem se nechal zaměstnat jen abych dostal prachy až se budu válet doma(což je pravda) a jestli mě může zazalovat nebo nějakým způsobem zařídit abych nedostal nemocenskou. Díky :)

Kriss Tina
Kelišová 7034 příspěvků 15.12.18 19:45

@Jakub333 nemůže, jemu to po těch 14 dnech může bejt úplně jedno. Spousta ženskejch co otěhotní a nemá práci udělá právě takový malý podvod, že se nechá zaměstnat a dou hned na PN a vesele pobírají peníze až do šestinedělí ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Zrušený koncert a konec zpívání? Karel Gott se bojí velkého zklamání

Jak už jsme informovali, zpěvák Karel Gott zrušil svůj velký červnový koncert... číst dále >

Čvančarová kašle na role femme fatale, ty komediální jí sedí mnohem víc

Vyplatilo se počkat! Jitku Čvančarovou (40) léta obsazovali do rolí, v níž... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >