Nemocenská bez vycházek - jak si nakoupit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ufinka87
Stálice 80 příspěvků 15.02.17 11:24
Nemocenská bez vycházek jak si nakoupit?

Ahoj mám otázku. Jsem na neschopence už třetí týden. Původně s počínající angínou nyní již s antibiotiky a zvětšenými uzlinami. Můj problém tkví v tom že nemám vůbec žádné vycházky. Bydlím sama a nejbližší rodinu mám 200km daleko. Lékařce jsem situaci vysvělila a poprosila několikrát alespoň o hodinovou vycházku abych si mohla obstarat alespoň to nejnutnější abych neumřela hlady. Protože další návštěvu lékaře mám plánovanou až za 14 dní…Do té doby mám jako umřít? Bojím se porušit režim, při mém štěstí by mě vyhmátli, kdybych byla v obchodě. Lékařku to nezajímá řekla mi něco ve smyslu. Jo klidně si běžte nakoupit ale když nebudete doma příjdete o nemocenskou. Příjde mi to na hlavu…de facto mě doktorka nutí porušovat léčebný režim. Prý mi na tuto diagnozu nemůže dát vycházky… :zed: Nemám žádného známého lékaře který by mi v případě nouze razítko dal :nevim: Jsem z toho zoufalá…chtěla jsem se nechat uschopnit, lékařka mi však jasně řekla že hazarduji se svým zdravím, když beru antibiotika a že mě do práce nepustí dřív než budu ok. Volala jsem na ČSSZ Tam zaujali stanovisko že pokud vycházky nemám mám prostě smůlu…Jinde jsem se ale dočetla že by mi mohla pomoc účtenka třeba že jsem byla v lékárně apod… Zase nejsem na tom zdravotně tak dobře abych mohla pracovat dělám 12cti hodinové směny s chemikáliemi a asi bych to ještě nezvládla, lékařka mě uschopnit nechce…co s tím? ČLOVĚK MATRODÍ 1* ZA 10 let, dostane pár korun a ještě se bojí že o těch pár kaček příjde… :roll:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

Elishka1
Závislačka 2730 příspěvků 15.02.17 11:27

Rozvoz potravin, jestli u vás je

KatkaX
Závislačka 3174 příspěvků 15.02.17 11:27

@Ufinka87 nějaká kamarádka, sousedka, známá? Situace to je fakt na houby, rozumím ale i lékařce. Nebo rozvoz nákupu? Nejezdí k vám?

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1712 příspěvků 15.02.17 11:27

Doktorka je káča. Ja bych to resila objednanim si jidla z netu. Treba itesco nebo rohlik. V dnesni dobe to neni zadny problem. Preju, at jsi rychle zdrava :-)

ka2ka
Extra třída :D 12935 příspěvků 1 inzerát 15.02.17 11:29

A nedováží u vás třeba tesco nákupy domů? Poprosit sousedku? V nejhorším najít někoho komu za donesení nákupu zaplatíš

unuděná
Kelišová 5553 příspěvků 2 inzeráty 15.02.17 11:29
@Elishka1 píše:
Rozvoz potravin, jestli u vás je

Přesně tak, sice si něco připlatíš za dovoz, ale je to po všech směrech lepší. Donesou ti vše až domů, vybereš si v klidu domova, nemusíš se namáhat cestou do obchodu a prskat na lidi bacily. Když šikovně pohledáš, spousta firem (rohlík nebo tesco např.) nabízí první rozvoz zdarma.
Nebo-nemáš žádné přátele, známé či sousedy, kteří by ti něco donesli??

ka2ka
Extra třída :D 12935 příspěvků 1 inzerát 15.02.17 11:30
@ProfZav píše:
Doktorka je káča. Ja bych to resila objednanim si jidla z netu. Treba itesco nebo rohlik. V dnesni dobe to neni zadny problem. Preju, at jsi rychle zdrava :-)

hmm jak kde ve spoustě měst tohle nefunguje takže to problém být může

Lama Lama
Hvězda diskuse 49056 příspěvků 15.02.17 11:30

Hrotí to doktorka i ty. Ona by mohla dát vycházku, ty zas kdybys chtěla, tak si nákup zařídíš. Bud někoho požádat, sousedku, kámošku, nebo za úplatu, rozvoz potravin. Nebo jsi prostě+ mela jet nakoupit cestou od doktorky, to bys 14 dní nějak překlepala na trvanlivém a mražením zboží.

Ufinka87
Stálice 80 příspěvků 15.02.17 11:32

Problém je že ve městě bydlím opravdu krátce. Odstěhovala jsem se kvůli práci 200km od bydliště. Bohužel nemám doma ani hotovost.To bych musela do bankomatu a cizí osobě kartu prostě do rukou nesvěřím. rozvozová firma bohužel žádná není. Hold malý město…

Jana206
Nadpozemská drbna 26489 příspěvků 15.02.17 11:32

U nás taky není rozvoz potravin. Uvědomte si, že tato služba není dostupná všude, a to nebydlíme nikde v horní dolní. Jde to zjistit zadáním PSČ, pokrytá je jen malá část ČR. Neschopenku zatím neřeším, jsem na RD, ale taky bych to občas ocenila, když mám všechny děti nemocné a taky „mlátím hlavou o zeď“,že to u nás není :zed:

Jinak bych poprosila sousedy, známé a za nákup a dovoz zaplatila. Jiné řešení není. Neznám ale nikoho, kdo by byl delší dobu na neschopence úplně bez vycházek. S potřebou nákupů a úřadů se počítá.

mazlík.čtyřnohý
Kelišová 5752 příspěvků 15.02.17 11:33

Tak ať ti dá mimořádnou vycházku jednou týdně. Já jí taky žádala, můžeš kamkoliv na 24 hodin.

Tichošlápek
Extra třída :D 10456 příspěvků 15.02.17 11:34

Nech si nákup dovézt

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 15.02.17 11:35

Sousedka, kamarádka někdo kdo by na ten nákup mohl dojít. Nebo rozvoz nákupu :)

Tichošlápek
Extra třída :D 10456 příspěvků 15.02.17 11:35

@Ufinka87 a jaké město?

Alyss1
Závislačka 2819 příspěvků 5 inzerátů 15.02.17 11:35

Proste bychbto riskla. Jak dliuho budes na nakupu? Samozrejme kontrola prijit muze, ale jaka jr pravdepodobnost kdyz to bude hodina?

Stavila bych se v lekarne pro sichr…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řeším Jirkovy dluhy a jsem ve stresu! Andrea Pomeje vysvětlila svůj údajný nezájem

Zatímco nejlepší kamarád Jiřího Pomejeho Pavel Pásek a jeho tatínek Jiří... číst dále >

Brzy budu venku! Pašeračka Tereza věří v zázrak a píše v base knihu za knihou

Ve čtvrtek k pákistánskému soudu opakovaně přišla Češka Tereza H. (22), která... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >