Nemocenská hned po nástupu do práce

2.10.19 07:57

Nemocenská hned po nastupu do prace

Ahojte. Nevi nekdo nahodou prosim z ceho vypocitavaji nemocenskou, kdyz jsem nastoupila po MD do prace a 14 dni na to, jsem musela jit na neschopenku??? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1034
2.10.19 08:06

Mas smlouvu a v ni plat-tak z toho ne? Ja sla tyden po nastupu se zapalem plic, takze i dlouho doma a vypocitalo se normal z meho platu. Jinak muzes zavolat na mzdovku, ti budou vedet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.10.19 08:11

Ja prave nevedela. Jeste jsem to takhle nemela. V puvodni smlouve jsem mela minimum, ale ted je plat vyssi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1034
2.10.19 08:47

Jestli se nepletu tak je to podle platu-z toho ti mzdovka vYpocte denni vymerovaci zaklad, prvni tri dny nic neplati, pak zamestnavatel a po 14 dnech(pokud trva neschopenka) prechazi vyplata davek na ossz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68976
2.10.19 09:41

@Khalesi Uz se prvni 3 dny plati.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.10.19 10:27

To ze uz se prvni 3 dny plati vim. Jen jsem mela strach, z ceho to vypocitaji. Abych dostala vubec neco :) jen se necham prekvapit z jake castky. Pred 4 lety to bylo min nez ted. Mezi tim navysovali platy a firmu koupil nekdo jiny. A ja nepodepisovala ani treba navyseni platu oproti smlouve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1034
2.10.19 10:50
@j.a.n.i1 píše:
@Khalesi Uz se prvni 3 dny plati.
no vida, dik za info, to jsem fakt nevedela. Takze taky dobry :palec:

Zakl. Jestli nemas podepsanou smlouvu a dostavas jine penize tak nejlepe zavilej na mzdovku-protoze to vazne budou nejspis vypocitavat z pravomocnych informaci-tedy puvodni smlouvy a penez-co je psano to je dano. I kdybys bokem dostavala miliony tak to nemaji jak nacpat do tabulek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.10.19 11:17

@Khalesi Ja smlouvu mam. Od roku 2009 jen se mezi tim navysovaly penize.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7264
2.10.19 11:22

@Veronikakralova Pokud jsi teď byla na MD a RD a odpracovala jen 14 dní, tak náhradu mzdy účetní spočítá z pravděpodobného výdělku a nemocenská se bude počítat z výdělku z doby před MD, případně z doby čerpání dovolené mezi MD/RD.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama