Nemocenská - jak se vyplácí?

2365
12.7.15 18:47

nemocenská - jak se vyplácí?

Ahoj,

ch ise jen zeptat, jak je to s vyplácením nemocenské? já jsem na ni šla 10. 6. - první dva týdny platí zaměstnavatel a poté sociálka? mně ted přišlo od zamětnavatele něco, ale to je tak směšná částka..mělo by přijít za ten červen ještě něco od sociálky, že? a to přijde asi kdy, lístek na peníze jsme odevzdávala koncem měsíce, ale zaměstnavatel ho prý poslal až někdy 5.7.

neví te někdo? dík

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3097
12.7.15 18:55

Prvních 14 dní platí zaměstnavatel, takže dostaneš peníze jen od něj, od socky dostaneš vyplaceno až vlastně za červenec, takže někdy v srpnu, výplatní temríny jsou různé, dle toho kdy dorazí lístek na peníze. Já jsem ted na rizikovým těhotenství a peníze chodi cca 25.den v měsíci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44215
12.7.15 18:59

@astoret první 3 dny zdarma, pak 11 dní zaměstnavatel, poté sociálka. Na netu jsou kalkulačky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.7.15 20:07

Je to jak píšou holky. Jinak já si lístky na peníze posílám na socku sama a zaměstnavateli jen kopii a vím, že mi to hned odejde. Jinak poprvé mi přišla nemocenská 20, pak 25 a minulý měsíc už 11., takže čekám, že snad příští týden už by taky mohla být. Ale počítej vždy do toho 25 no.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
12
14.1.21 07:48

Nemocenská účet

Ahoj
Měla bych dotaz pro ty z vás které jsou na nemocenske a skončilo jim vyplácení u zaměstnavatele a vyplácí sociálka.
Na účtu mate potom napsáno odesílatel peněz které vám přijdou právě ČSSZ nebo zaměstnavatel (tedy že ty peníze posílají jemu a on vám)?
Díky za odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
920
14.1.21 07:53

Zaměstnavatel ne, po 14 dnech přímo ČSSZ, když Ti přijdou na účet je tam i uvedeno odkdy dokdy Ti byla částka vyplacena. Mė došly zrovna včera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
14.1.21 07:55
@toma0105 píše:
Zaměstnavatel ne, po 14 dnech přímo OSSZ, když Ti přijdou na účet je tam i uvedeno odkdy dokdy Ti byla částka vyplacena. Mė došly zrovna včera.

Děkuji za odpověď, mě totiž přišly včera peníze kde je odesílatel zaměstnavatel ale částka mi vůbec nesedí a já jsem teď nevěděla jestli to je od něj nebo od sociálky. Děkuji tedy za odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
920
14.1.21 08:00

Jsem si to na účtu kontrolovala, protože mi mají z práce doplácet ještě týden co jsem spadala do těch 14 dnů, kdy platí ještě zaměstnavatel, ale to mi přijde až ve výplatním termínu zaměstnavatele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
14.1.21 08:31

Já. Yl taky kolikrát překvapený odkud to mám :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6141
14.1.21 08:41

@Fornetkaaa zamestnavatel v normalnich terminech vyplat. CSSZ pak zvlast posila primo tobe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat