Nemocenská, mateřská, rodičovská.... Mám na to nárok?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
17.5.22 16:51

Nemocenská, mateřská, rodičovská.... Mám na to nárok?

Zdravím Vás 8)
Jako naprostý laik se obracím na Vás s dotazem… :oops:
Jsem těhotná nějaký 12.tt od 6.tt jsem na nemocenské. Vůbec nevím, jak to chodí co mě čeká apod… Teď tedy pobírám nemocenskou dále bude následovat mateřská a poté klasicky rodicak? :D já jen jestli v tom není třeba nějaký háček, abych na to měla normálně nárok. :zed: Před nástupem na nemocenskou jsem byla normálně zaměstnaná (6let). :oops: Předem děkuji za odpověď… Omlouvám se za blbý dotaz… :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
370
17.5.22 17:02

No a teď jsi zaměstnaná?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
17.5.22 17:12

@Mariane.B Normálně jsem stále zaměstnaná, ale momentálně na nemocenské. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2265
17.5.22 17:18

Pokud jsi zaměstnaná, máš smlouvu, odpracováno, což máš.. Tak ti mateřská krásně vychází. Žádný háček nehledej :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
17.5.22 17:22

@Andělka55 Ano jsem zaměstnaná už 6. rokem :D Smlouvu mám na neurčito. :) Já jen jestli mám nárok na mateřskou i když jsem šla dříve marodit. :) :lol: Mockrát děkuji :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
370
17.5.22 17:23

Pokud máš smlouvu, tak jsi prostě stále zaměstnaná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
17.5.22 17:24

@Andělka55 Takže pár týdnů před porodem mi Mudr. Ukončí neschopenku, nastoupím na mateřskou a pak následuje rodicak? 😁 👍

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1850
17.5.22 17:29

@Hell95
Přesně tak, měla jsem to stejně ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
17.5.22 17:30

@Mediula Mockrát děkuji za Vaši odpověď :palec: Já si pročítám hodně na internetu, ale jsem z toho trošku mimo 😁 👍

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1850
17.5.22 17:55

@Hell95
Nedivím se ti :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2265
17.5.22 19:07
@Hell95 píše:
@Andělka55 Ano jsem zaměstnaná už 6. rokem :D Smlouvu mám na neurčito. :) Já jen jestli mám nárok na mateřskou i když jsem šla dříve marodit. :) :lol: Mockrát děkuji :palec:

Jde akorát vidět, že jsi normální a těch 6let si pracovala a neflákala se na nemocenské, to chválím :) Nejsi prostě zběhlá tohle podstupovat :potlesk: Buď bez obav, užívej těhotenství, těš se na maličké.. Půjdeš na mateřskou 6-8týdnů před TP, to si domluvíš s gynekologem :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
17.5.22 19:44

@Andělka55 Mockrát děkuji, jste zlatá :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
23.5.22 13:16

Dobrý den,
moc gratuluji k těhotenství. Měla jsem to podobně, rizikové těhotenství od počátku. Pokud, tak jak píšete, máte smlouvu na dobu určitou a před nemocenskou jste normálně pracovala. Nástup na mateřskou je 6-8 týdnů před termínem porodu. Mateřská trvá 28 týdnů a pak rovnou přejdete na rodičovskou dovolenou. Mateřská by se vám měla vypočítávat z platu, když jste ještě pracovala (nemusíte se obávat, že by se to vypočítávalo z nemocenské). Přesnou výši mateřské si můžete vypočítat třeba tady https://dostupnyadvokat.cz/…cet-materske
Přeji pohodové těhotenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8981
24.5.22 12:40

Jasan, pohoda, jen si dávej bacha na to kdy budeš ukončovat nemocenskou..já si to neohlidala ukončeno, ofelila jsem se jen o 4 dny.. pak mi z toho socka dělala trošku potíž protože zadrželi peníze.. :mrgreen: s tím, že nastupuji pozdě na mateřskou :lol: ale pokud si data ohlídás tak pohoda, vše budeš mít úplně normálně :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat