Nemocenská na rodičovské? Jak to udělat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
axlpol
Závislačka 2755 příspěvků 91 inzerátů 09.12.18 12:10
nemocenská na rodičovské?jak to udělat?

Prosím o radu-zkušenost, jak se to dělá když :

• pobírám rodičovský příspěvek
  • v zaměstnání mám tzv. neplacené volno do 1.1.2019 (abych mohla pobývat s dětmi do 4let věku, zaměstnavatel mi umožnil neplacené volno)
  • od 1.2.2019 nastoupím na mateřskou

Takže jsem na neplaceném volnu do konce roku, pobírám rodičák do února a od ůnora nastopím na mateřskou. Co ten měsíc-leden? mám si vyběhat nemocenskou? mám na ní nárok, když pobírám rodičák, jde to vůbec, nebo jak ten měsíc vyřešit, do práce určitě nenaspoupím :lol:
 díky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
nozu
Extra třída :D 11957 příspěvků 09.12.18 12:17

já bych si prodloužila neplacené volno.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1843 příspěvků 19 inzerátů 09.12.18 12:24

Přesně, ten měsíc navíc by ti snad ještě dali, ne?

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33366 příspěvků 09.12.18 12:26

@nozu přesně tak, to je i pro zaměstnavatele férová možnost

axlpol
Závislačka 2755 příspěvků 91 inzerátů 09.12.18 12:41

@nozu @xstrasilka @matkabagristy k zaměstnavateli se nemůžu v budoucnu vrátit a přístup z jejich strany nikdy nebyl korektní,takže nějak mě netrápí otázka co je fér.
Už jak jsem žádala o to prodloužení,trvalo to několi týdnů než to schválili,takže žádat o prodloužení stejně nestihnu.
Na sociálce při žádosti o mateřskou mi paní doporučil (potichu :lol: )vyřešit to třeba nemocenskou.Chtěla jsem dát výpověd a ten měsíc by spadal do ochranné lhůty,takže bych nepřišla o mateřskou,ale prý je lepší zachovat zaměstnání dokud to jde a vyřešit ten měsíc jinak.

Lendeš
Kelišová 5742 příspěvků 09.12.18 12:45

@axlpol Na nemocenskou můžeš, pokud ti ji doktor napíše. Jde pobírat nemocenskou a rodičák zároveň. Ale možná, když zaměstnavateli zmíníš, že buď prodlouží neplacené volno nebo půjdeš na nemocenskou (a bude muset hradit náhradu mzdy v prvních 14 dnech), tak ti zvládne to prodloužení odsouhlasit rychle. A nebyla bys aspoň omezená vycházkami.

axlpol
Závislačka 2755 příspěvků 91 inzerátů 09.12.18 12:48

@Lendeš díky :mavam:

ka2ka
Extra třída :D 13481 příspěvků 09.12.18 12:50

@axlpol jéé gratuluju budou další dvojčata?

anupati
Kelišová 6442 příspěvků 09.12.18 13:20
@axlpol píše:
@Lendeš díky :mavam:

Jenom bych to řešila buď osobně, nebo hodně opatrně formulovat při emailové korespondenci,aby nepoužili proti tobě nekde na uradech, že si plánuješ nemocenskou předem,protože se ti hodí…ale já jsem v tomto trochu paranoidní :)

kyticka86
Ukecaná baba ;) 1095 příspěvků 09.12.18 13:22

@ka2ka Tuto itazku jsem cele druhe tehotenstvi nesnasela. Jako kdyby porozenim dvojcat automaticky clovek rodil jen dvojcata :mrgreen:

A ne porodila jsem „jen“ jedno dite podruhe.

A vsem jsem odpovidala, ze treba potreti dam trojcata, at to vykompenzuju :mrgreen: (ted si delam sransu, vicecetne tehotenstvi neni zadna legrace, vim o cem mluvim).

Zakladatelko hodne stesti s vyresenim mesicniho neprekryvani se a pohodove tehotenstvi :kytka:

ka2ka
Extra třída :D 13481 příspěvků 09.12.18 13:27
@kyticka86 píše:
@ka2ka Tuto itazku jsem cele druhe tehotenstvi nesnasela. Jako kdyby porozenim dvojcat automaticky clovek rodil jen dvojcata :mrgreen:

A ne porodila jsem „jen“ jedno dite podruhe.

A vsem jsem odpovidala, ze treba potreti dam trojcata, at to vykompenzuju :mrgreen: (ted si delam sransu, vicecetne tehotenstvi neni zadna legrace, vim o cem mluvim).

Zakladatelko hodne stesti s vyresenim mesicniho neprekryvani se a pohodove tehotenstvi :kytka:
:roll:
kyticka86
Ukecaná baba ;) 1095 příspěvků 09.12.18 13:38

@ka2ka Nechtela jsem se Te/Vas nijak dotknout :kytka: . Ale myslim, ze i pro zakladatelku musi byt tato otazka neprijemna a na dennim poradku.. Me se na to zeptal i postak, kdyz videl pupek..

Takze omlouvam se pokud jsem znela podrazdene.. :kytka:

Nejdulezitejsi je totiz aby deti byly zdrave bez ohledu na jejich pocet :kytka:

ka2ka
Extra třída :D 13481 příspěvků 09.12.18 13:43
@kyticka86 píše:
@ka2ka Nechtela jsem se Te/Vas nijak dotknout :kytka: . Ale myslim, ze i pro zakladatelku musi byt tato otazka neprijemna a na dennim poradku.. Me se na to zeptal i postak, kdyz videl pupek..

Takze omlouvam se pokud jsem znela podrazdene.. :kytka:

Nejdulezitejsi je totiz aby deti byly zdrave bez ohledu na jejich pocet :kytka:

každá ženská v těhotenství dostávala spousty otázek a to ji pro ní nepříjemných ale to že je nepříjemná pro tebe neznamená že je nepříjemná pro někoho dalšího. Jinak není vůbec nereálná klidně může čekat další dvojčata a nebyla by jediná takže není úplně mimo

axlpol
Závislačka 2755 příspěvků 91 inzerátů 09.12.18 14:03

@kyticka86 @ka2ka Díky za gratulace,snad to dopadne vše jak má.Přece jenom po těch dvojčatech jsem jako nováček.Ani nevím jak se rodí atd. :lol: :lol: s nima to bylo vše jinak,extra péče,samé prohlídky,vše plánované,jasné a ted mi to přijde takové divné,ochuzené (jsem ještě větší prvorodička než před dvojčaty :lol: )
Skoro trefa,otázky které mě vytáčí jsou úplně jiné.Dítě bude jedno a přiznám se ,kdyby byly zase dvě možná bych byla spokojenější ;)
Nadzvedá mě " a to se do malého bytu vejdete?" „…jasně ten byt není nafukovací,děti si můžou nechávat hračky u nás (od tchýně) :roll: " "a to ti dvě divoké nestačí?“........ :roll:

Když to jde ,proč nemít tři děti?Děti jsou nervy,ale je to fajn.Za pár let to už nepujde.Chudobní nejsme,budou se mít dobře i tři děti,ale zase nejsme tak bohatí abych měla volný milion na větší byt (ano,je to ještě u nás levné) a taky proč? do bytu se vejdem a jen proto,že tchýně potřebuje ukojit vánoční pocity a chce jim darovat hromadu hraček,nebudeme měnit bydlení ;)

axlpol
Závislačka 2755 příspěvků 91 inzerátů 09.12.18 14:08

@anupati ano,je to dobrý nápad,skočím tam osobně a věřím (i po zkušenostech) když chtějí dokáží jednat rychle ;) (i když nepříjemně) zkusím jim navrhnout neplacené volno.Když bude atmosféra hustější a nedají mi jinou možnost budu muset přijít s variantou nemocenské…vlastně ted můžeme ukončit i pracovní poměr,na mateřskou nárok mít budu(ale ukončovat se mi to nechce,to je jasné)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >