Nemocenská nebo ošetřování dítěte

40
14.1.07 19:36

nemocenská nebo ošetřování dítěte

Ahoj maminky, poradíte prosím jaká jsou pravidla u ošetřování dítěte?
Je výhodněji placené ošetřovní dítěte než nemocenská? Mám ošklivou chřipku, dostala jsem antibiotika. Dnes mi na obličeji vyrostlo několik oparů, tutíž se k malému nechci moc přibližovat. A aby toho nebylo málo, před 2 hodinkama klukovi vylítla teplota na 39,7c. Nevím zda si mám nechat napsat to ošetřování. Díky za rady Gába :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

684
14.1.07 21:11

GABO, jestli myslis OCR (osetrovani clena domacnosti), tak manzel mi prave hlasi, ze je vyhodnejsi nez nemocenska, parkrat ho totiz mel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
14.1.07 21:47

gábo,
je výhodnější OČR, ale je na max. 9 dní (9 dní x 69% z 90% vyměřovacího základu).
PN první 3 dny 25% z 90% VM, dalších 11 dní 69% z 90% VM, pak 69% ze 100% VM.
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
15.1.07 09:38

Díky moc za info, partner jede s malým za chvilku k doktorovi, tak uvidíme s čím přijedou. Nemocenskou si nemůžem dovolit, tak jsme uvažovali o dovolené. Ale zkusíme to ošetřování. Já jsem na rodičovské, ale od pátka jsem k.o., mám antibiotika. Což by nebylo nic tak vyjímečnýho, ale včera se mi udělalo na obličeji asi 10oparů a stále se rozšiřují, tak se k malému nechci přibližovat. Až přijedou, letím k doktorovi já. Od Vánoc se plácáme v nemocech, prostě když se daří, tak se daří. HRŮŮŮZAA. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
737
4.1.15 21:54

Oživuji toto téma z 2007. Máme rok 2015 co se více vyplatí? Ještě jsem ošetřování nikdy neměla a jsme s dcerou obě nemocné :(
Díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.1.15 21:59

@Reniii OČR, je na rozdíl od PN placená od 1. dne, ale zase časově omezená na 9 dní, pokud nejste samoživitelka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
737
4.1.15 22:50

@blecha72 díky…máme jen kašel ale zajímalo by mě jak se řeší dlouhodobější nemoc dítěte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8163
4.1.15 23:14
@Reniii píše:
@blecha72 díky…máme jen kašel ale zajímalo by mě jak se řeší dlouhodobější nemoc dítěte?

no, pořád stejně - vystaví se ošetřovačka. prvních devět dní (u samoživitelek tuším 16 dní) je placených, další dny jsou neplacené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.1.15 02:27

Nejsem si stopr jistej, ale tušim že stačí jeden den do práce a můžeš zase na očr. každý zamněstavatel to bere trochu jinak někde nedostaneš premie které delají podstatnou část platu. někde to musí trpět a platit))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8163
5.1.15 02:33
@masojedák píše:
Nejsem si stopr jistej, ale tušim že stačí jeden den do práce a můžeš zase na očr. každý zamněstavatel to bere trochu jinak někde nedostaneš premie které delají podstatnou část platu. někde to musí trpět a platit))

nestačí. muselo by jít o novou potřebu ošetřování, novou nemoc. jsou sociálky, kde jim je to jedno a proplatí, co jim kdo předloží, ale i vím o případech, kdy sociálka v případě opakovaných ošetřovaček neproplácela a nejdřív provedla kontrolu oprávněnosti nároku :nevim:

ale tedy už nějaký ten rok mzdy nedělám, takže nejsem v kontaktu s jinými mzdovkami a nemám už info, jak moc ty kontroly dělají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.1.15 02:52

Jj máš pravdu tet si vzpomínám že jednomu klukovy u nás v práci říkaly že to musí bít jiná nemoc(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
737
12.1.15 20:54

Ještě s dnešní pro mě naprosto novou zkušeností. Tady na foru jsem četla že se jedná o 9 kalendářních dnů. V sobotu na pohotovosti holce píchli obě uši + atb, na můj dotaz ohledně toho kdo píše ošetřování, jsem se dozvěděla ze pediatr malé. Dneska jsem tam byla a zřejmně naivně jsem si myslela že ošetřování bude psané od soboty ale prý to nejde, takže ode dneška. Až doma mě napadlo jak to řeší někdo kdo pracuje v sobotu (dělám naštěstí jen 1×14dní) i v neděli apod.? Kdo to píše kdyby měl pediatr dovolenou? Tak to určitě když přijdu v pátek budu mít ošetřování pouze do pátku, do neděle abych mohla jít do práce v pondělí to nepujde… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68212
12.1.15 21:02

@Reniii Ano, jedná se o kalendářní dny, ale je celkem logické, že když v sobotu a v neděli nepracuješ, tak nemá doktorka důvod ti od soboty psát ošetřovačku a mám takový pocit (to tedy jistě nevím), že první den ošetřovačky pro tebe musí být pracovní, tedy pokud by někdo pracoval na směny a měl jít v sobotu do práce, tak ji může mít od soboty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.1.15 21:09

@Reniii dělá se to zpětně, jak píše jani, je to za pracovní dny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68212
12.1.15 21:19

@blecha72 Je to za kalendářní, ale první nemůže být volný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama