Nemocenská po mimoděložním těhotenství a odebrání vejcovodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nomo7
Povídálka 44 příspěvků 27.12.18 19:41
Nemocenská po mimoděložním těhotenství a odebrání vejcovodu

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat těch, kdo bohužel máte za sebou mimoděložní těhotenství, jak dlouho jste byly na nemocenské? Od 12.12.-13.12.jsem postupně absolvovala dvě revize dělohy a dvě laparoskopie a přišla o levý vejcovod a část vaječníku vlevo, bylo to docela dramatické, těhotenství ani nenašli, ale HCG mi klesá, dneska jsem byla na kontrole u svého doktora a ještě půjdu na odběr příští týden. Co mě ale zaráží, že se tvářil, že už by mě poslal do práce, dělám zdravotní sestru, náročné oddělení, fyzicky i psychicky náročná práce…a navíc mám bolestí a necítím se zatím moc fit…jak dlouho jste byly na neschopence Vy? A za jak dlouho jste se cítily v pořádku? Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lajka09
Závislačka 4795 příspěvků 27.12.18 19:44

Šestinedělí jako u běžného těhotenství, také jsem sestra. Šla jsem asi o týden dřív, na svou žádost, Dr. by mě na Pn ještě nechal.

lachtanice86
Kelišová 6931 příspěvků 27.12.18 19:48

@Nomo7 kamarádka, tento rok v září, byla pouze na jednom zákroku kdy ji odebrali jeden vejcovod ve kterém těhotenství bylo. A po 3tydnech šla do práce. Má fyzicky náročnou práci. Ale nemela bolesti a do prace chtěla.

Příspěvek upraven 27.12.18 v 19:49

Nomo7
Povídálka 44 příspěvků 27.12.18 19:49

@Lajka09 No já jsem teď dva týdny po zákrocích a koukala jsem na něho,jak puk, když se mě ptal,zda chci ještě zůstat na neschopence. Tak doufám, že mě nechá dokud nebudu v pořádku… Ještě jsem přemýšlela,zda by nešlo si tu neschopenku převést k obvodní doktorce třeba s jinou diagnózou,ale nevím,zda to jde…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.18 19:52

Ja sla tedy asi za tyden, jako po bezne laparoskopii. Takze to bude velmi individualni.

Pandulka
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 27.12.18 19:55

@Nomo7 Můžeš zkusit obvoďačku. Mně gyndařka odmítla dát neschopenku na nevolnosti, že se to musí přetrpět, tak jsem volala obvoďačce a ta mi řekla, ať přijdu, že neni problém. Takže to budu řešit taky přes ni. Co jsem koukala, tak snad ti můžou dát nemocenskou až na měsíc víceméně bez nějakého závažného důvodu..
Jinak mi přijde, že tyhle všechny operace jsou doktor od doktora. Já byla letos na laparo slepáku. V nemocnici na chirurgii mi řekli, že cca po 2-3 týdnech můžu normálně do práce (blbá kancelář). Nic moc mi nebylo, nic moc nebolelo, ale má obvoďačka mi to zakázala s tím, že uvnitř se to hojí mnohem pomaleji a můžu z toho mít pak taky kýlu. Že po všech vnitřních operacích (i laparo) striktně doporučuje nemocenskou těch 6 týdnů minimálně. :nevim:

Aotearoa
Kelišová 5012 příspěvků 27.12.18 20:45
@Pandulka píše:
@Nomo7 Můžeš zkusit obvoďačku. Mně gyndařka odmítla dát neschopenku na nevolnosti, že se to musí přetrpět, tak jsem volala obvoďačce a ta mi řekla, ať přijdu, že neni problém. Takže to budu řešit taky přes ni. Co jsem koukala, tak snad ti můžou dát nemocenskou až na měsíc víceméně bez nějakého závažného důvodu..
Jinak mi přijde, že tyhle všechny operace jsou doktor od doktora. Já byla letos na laparo slepáku. V nemocnici na chirurgii mi řekli, že cca po 2-3 týdnech můžu normálně do práce (blbá kancelář). Nic moc mi nebylo, nic moc nebolelo, ale má obvoďačka mi to zakázala s tím, že uvnitř se to hojí mnohem pomaleji a můžu z toho mít pak taky kýlu. Že po všech vnitřních operacích (i laparo) striktně doporučuje nemocenskou těch 6 týdnů minimálně. :nevim:

Cože? 6 týdnů kvůli laparo operaci? To bych cítila jako totální povaleč. Brali mi žlučník, zánět žlučníku a slinivky. Druhy den jsem sla domů a pak za týden do práce. Mezitím jsem ještě preletela půl Kanady a cestovala. 6 týdnů být doma, to mi fakt hlava nebere.

Pandulka
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 27.12.18 20:51

@Aotearoa No jo, tak mně je milejší poslechnout dr, než si hrát na hrdinku a pak litovat a řešit ve svém věku kýlu a srůsty. A je pravda, že 2.-3. týden v pohodě a 4. mě to břicho začalo uvnitř dost bolet až pálit. Takže jsem volala dr, co to sakra je, že už to bylo ok a ona se jen zasmála, že se to prostě hojí. Že mi říkala, že je to velký zásah do organismu, i když na povrchu je to ok a těch 6 týdnů má svůj smysl..
Takže já jsem za svou dr opravdu ráda :kytka:

Nomo7
Povídálka 44 příspěvků 27.12.18 21:46

@Pandulka No uvidím,co mi řekne jak gynekolog, ale zkusím se zeptat i svojí doktorky,zda by to nějak šlo přes ní když tak prodloužit, pokud by mi ještě nebylo ok a On už by mě hnal do práce, případně mám i jiné zdravotní obtíže, co jejich řešení odkládám už delší dobu,tak uvidím… díky za info ;)

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1225 příspěvků 28.12.18 06:11
@Pandulka píše: Co jsem koukala, tak snad ti můžou dát nemocenskou až na měsíc

Tak tohle by mě opravdu zajímalo, kde jste na to přišla.

Pandulka
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 28.12.18 09:45
@Luboš P píše:
Tak tohle by mě opravdu zajímalo, kde jste na to přišla.

Bylo mi to řešeno od člověka, který řešil dlouhodobou nemocenskou na psychiku. Nemám tuhle info ověřenou. Sama to budu zjišťovat příští týden..

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1225 příspěvků 28.12.18 10:22

Toto slyším poprvé v životě a nechce se mi věřit tomu, že to myslíte vážně. Já sám jsem byl ve svém životě 3× v pracovní neschopnosti déle než jeden měsíc Zažil jsem to i u svých příbuzných známých. Kde vy žijete? Opravdu si myslíte, že můžete dostat PN AŽ na měsíc? Jednak to nemá oporu v zákonu, a jednak je to proti zdravému rozumu. Co podle vás následuje po měsíci pracovní neschopnosti? Možná vás to překvapí, ale pokud lékař posoudí, že nejste práce schopný, tak vám bude PN prodlužovat dokud se neuzdravíte.

Pandulka
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 28.12.18 10:35

@Luboš P Jak říkám, bylo mi to řečeno od člověka, který to řešil. Já se v tom zatím moc nebabrala, řešit to budu až ve středu. Ono to podle mě bude dost lékař od lékaře. Nevím, zda je to myšleno tak, že např. po měsíci je to už pro lékaře (praktického!) velké riziko nechávat doma někoho bez jasné a závažné diagnózy z důvodu možných kontrol. Resp. že by měl delší nemocenskou vydávat odborný lékař? Tady v diskusích se např. často objevuje, že v těhotenství někteří praktičtí lékaři odmítají dávat nemocenskou déle než na 14 dní a pak odkazují na gynekology, že těch 14 dní uhrají např. na virózu, ale delší to napsat nemohou.
Sama si neumím moc představit na co mi hodlá praktický lékař napsat neschopenku při nevolnostech a věřím, že neschopenka třeba 2 měsíce od praktika na těhotenské nevolnosti by nemusela u případných kontrol uspět :nevim:

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1225 příspěvků 28.12.18 10:53

Znovu se zeptám: myslíte to vážně? To co píšete jsou bláboly. Prostě žádná měsíční lhůta pro pracovní neschopnosti neexistuje.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.18 23:10

Já marodila 3tydny po mimodeloznim -odstraneni vejcovodu.A to už mi dr.rekl že by to chtělo ukončit už to neschopenku :roll: .Tak sem to ukončila.Makam ve fabrice-pasova výroba ,takže fofr,stání na nohách,ohýbání se do beden …

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Mám méně fanoušků, protože jsem gay, stěžuje si Kovy. Jako vážně?

Karel Kovář (22) alias Kovy patří mezi nejznámější české youtubery. Jeho... číst dále >

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >