Nemocenská po ukončení pracovní smlouvy

21.1.20 14:59

Nemocenská po ukončení prac. smlouvy

Ahoj, v prosinci 31.12. mi skončila pracovní smlouva. Od 18.12. jsem na nemocenské (těhotenství). Zajímá mě, kdy přijde nemocenská za leden? Slyšela jsem, že klidně až v březnu - je to možné? Kdy přibližně v měsíci chodí? Díky za odpovědi :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1305
21.1.20 15:15

Nejpozdeji 30.dni po odevzdani vsech papiru. Takze za leden, kdyz odevzdas papir na penize treba 30.1., tak oni nez to odeslou, tak mas treba 1.2. + 30dni a maa brezen jako vysitej. Ale nemusis odevzdavat listek ke konci mesice. Znama odevzdavala asi 3× za mesic, protoze potrebovala penize :roll: ne ze bych se tomu vysmivala, jen mi prijde hrozny, ze nekdo nedokaze vydrzet mesic do cele castky :roll:
Ja odevzdavala listek kolem 18.-20. v mesici, proste kdyz jsem byla na kontrole, tak jsem si vzala listek a penize mi vetsinou prisly do 14dni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1241
21.1.20 15:23

Od dodani vsech podkladu na to maji 30 dni… ja mam neschopenku od pulky listopadu a jeste sem nevidela vubec nic :roll: Takze uz se nebudu stresovat, protoze telefony tam neberou a na emaily nikdo nereaguje :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 15:26
@shadowbabe píše:
Od dodani vsech podkladu na to maji 30 dni… ja mam neschopenku od pulky listopadu a jeste sem nevidela vubec nic :roll: Takze uz se nebudu stresovat, protoze telefony tam neberou a na emaily nikdo nereaguje :nevim:

tak teď jsem se trochu vyděsila :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1241
21.1.20 15:26

@1mila2 Neni potreba cekat vzdy do konce mesice? Takze pokud lekar vystavi trebas v pulce mesice s datumem posledniho, tak lze hned odevzdat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1305
21.1.20 15:27

@shadowbabe zkousejte treba 3× denne, ja se nakonec dovolala vzdycky. Ale maji toho hodne, no :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 15:27
@1mila2 píše:
Nejpozdeji 30.dni po odevzdani vsech papiru. Takze za leden, kdyz odevzdas papir na penize treba 30.1., tak oni nez to odeslou, tak mas treba 1.2. + 30dni a maa brezen jako vysitej. Ale nemusis odevzdavat listek ke konci mesice. Znama odevzdavala asi 3× za mesic, protoze potrebovala penize :roll: ne ze bych se tomu vysmivala, jen mi prijde hrozny, ze nekdo nedokaze vydrzet mesic do cele castky :roll:
Ja odevzdavala listek kolem 18.-20. v mesici, proste kdyz jsem byla na kontrole, tak jsem si vzala listek a penize mi vetsinou prisly do 14dni.

vím o těch 30 dnech, jen mě zajímá, jak chodí reálně - jestli třeba po 14 dnech nebo jestli opravdu až po těch 30, jsme v přechodném období, kdy potřebujeme každou korunu, jinak bych se o to taky nestarala :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1241
21.1.20 15:28

@Sněhurka233 Zamestnavatel mi spada pod Prahu a jistou pobocku tam, pry je tam tohle normalni :nevim: v minulosti treba u nas sem nemela vubec zadne problemy. Ale asi sem hystericka, kdyz chci, abyze aj uradna dodrzoval terminy a pravidla, jako my musime dodrzovat :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1305
21.1.20 15:31
@shadowbabe píše:
@1mila2 Neni potreba cekat vzdy do konce mesice? Takze pokud lekar vystavi trebas v pulce mesice s datumem posledniho, tak lze hned odevzdat?

To by doktorovi jit nemelo. Nemuze preci 15. vedet, ze 20. budete marodit. Takze 15. mi dal papir s datumem 15. a za mesic jsem dostala papir 18. Socce je jedno od kdy do kdy to vyplaci. Nekdy jsem zapomnela a odevzdavala jsem az po 2mesicich :lol:
Volala jsem tam a pani rikala, ze nekdo marodi treba 3mesice a nic neodevzdava, ze mu to vyplati az pri ukonceni vse naraz, ze jim je to uplne fuk.
Jen me napada, neni to nejak jinak, kdyz je to ted elektronicky? Nebo se to listku nijak netyka? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1305
21.1.20 15:32

@shadowbabe taky jsem byla pod Prahou, a vse ok. Volejte tu infolinku a je to. Ono to dopadne ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1305
21.1.20 15:34

@Sněhurka233 me to vetsinou prislo fakt po 14dnech ;) byla jsem pod Prahou. Vzdy zacatkem mesice to tam bylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 15:37
@1mila2 píše:
@Sněhurka233 me to vetsinou prislo fakt po 14dnech ;) byla jsem pod Prahou. Vzdy zacatkem mesice to tam bylo.

takže když dostanu lístek na peníze teď 23.1. a hned ho odevzdám, tak teoreticky do půlky února by to mohlo být? :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6078
21.1.20 16:08

To je různé, každý měsíc to chodí klidně jinak. Já teď čekám na neschopenku za prosinec a zatím nedorazila a to je už 21.1. Přitom ta první v říjnu za září mi přišla už 5.10., za říjen dorazila asi 11.11. a za listopad až 16.12. a to jsem to do práce dávala už před vánoci.
Tak že klidně může dorazit až v březnu. Žádné pevné stanovené datum není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1241
21.1.20 16:25

@1mila2 U mne jde o tehotenstvi, budu az do MD na PN, ale asi je fakt, ze se muze cokoliv stat v brise :think: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70038
21.1.20 16:45

@Sněhurka233 Ja ma s Trojskou zkusenost, ze cca 18 - 20 dni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama