Nemocenská po uplynutí podpůrčí doby

3
12.3.21 12:55

Nemocenská po uplynutí podpůrčí doby

Ahoj všem,
mám takový specifický dotaz.
Mám už přes rok nemocenskou a už jsem žádala o jedno prodloužení, které mi dali na 3 měsíce a žádala jsem o druhé prodloužení, které mi schválili od 1.2. do 30.4.
Dnes jsem si všimla na účtu, že v nemocenské, která mi přišla v měsíci únoru za leden, je poznámka jako u každé výplaty nemocenské, akorát s rozdílem v tom, že na konci bylo napsané ZÁNIK NÁROKU.
Vypadá to tedy takto - Nemocenské 1.1.2021-31.1.2021, denní dávka od 442.dne …Kč, DVZ…Kč, zánik nároku.
Co přesně znamená to zánik nároku, celkem mě to vylekalo, když ze sociálky mám nemocenskou prodlouženou až do konce dubna.
Teď už samozřejmě se nedá nikde dovolat, jinak bych se hned informovala na příslušném orgáně.
Děkuji za radu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3673
12.3.21 13:11

Jestli máš papír o prodloužení, tak se orientuj podle něj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8823
12.3.21 13:34

Zánik nároku je vyčerpání podpůrčí doby (380 dní), ale jestliže máš rozhodnutí o prodloužení podpůrčí doby, tak se neděs, nemocenská ti bude vyplácena dál ;) Prodlužování probíhá vždy po třech měsících (musíš vždy znovu žádat o prodloužení) a je to, tuším, max. na dalších 350 dní, pokud jde o „nemoc“, u níž je předpoklad, že do té „náhradní“ doby skončí. Nejčastěji to bývá těhotenství nebo různé nemoci, které skočí třeba po ustálení zdraví, po přechodu do invalidního důchodu atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat