Nemocenská při PP na dobu určitou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Irsa
Povídálka 14 příspěvků 08.02.19 21:56
Nemocenská při PP na dobu určitou

Zdravím, mám dotaz ohledně nemocenské. Měla jsem PP na dobu určitou do 31.12.2018 a od 27.12.2018 jsme šla na nemocenskou. Můj dotaz zní, jestli mám nárok na vyplacení nemocenské do 14.tého dne od zaměstnavatele (i když jsem vlastně už v PP nebyla) nebo až od 15.dne bude vyplácet OSSZ. A ke kterému datu peníze z OSSZ přibližně chodí na účet? Mockrát děkuji za odpověď.

Reakce:
Ivulka218
Stálice 63 příspěvků 08.02.19 22:05

Ahoj, podle mě nárok nemáš ,protože to prostě vypršela smlouva, v případě,že v si dostala nebo podala výpověď,jsi v tzv ochranné lhůtě nějakych 180 dní pokud se nepletu. A nemocenská chodí jak chce :D já jsem nastoupila na nemocenskou 3.12 prvních 14 dní platil zamestnavatel zbytek OSSZ, ovšem z OSSZ mi přišla až 31.1, a nikdo ti neřekne,jestli je chyba na straně účetní,že neposlala včas všechny podklady nebo OSSZ ,která má čas a vůbec je nezajímá,že jsi bez peněz :D přeju pevné nervy a nespoléhej na určite data :mavam:

lachtanice86
Kelišová 7144 příspěvků 08.02.19 22:45

@Irsa první 3 dny jsou neplacené, takže od zaměstnavatele nedostaneš nic. I když tedy záleží jakou jsi měla pracovní dobu? Třeba víkendy a jaké si měla mít případně směny. A na ossz si zavolej.

lachtanice86
Kelišová 7144 příspěvků 08.02.19 22:45

@Ivulka218 pletes. 180dnu je něco úplně jiného a i s tím že ossz má čas taky lzes. Ossz má na vyplacení 30dnu od dodání všech potřebných dokladů

Sojkka
Závislačka 2535 příspěvků 09.02.19 08:59

@Irsa Náhrada mzdy za nemoc se vyplácí od 4 prac. dne během prvních 14 kal. dnů pouze v případě, že trvá prac. poměr. Nemocenskou ti bude vyplácet pouze OSSZ od 15 kal. dne nemoci.

Irsa
Povídálka 14 příspěvků 09.02.19 10:22

Dobře, mockrát děkuji. Tzn. že za leden dostanu penįze od OSSZ až od 15.tého dne a za další měsíce (pokud bude trvat PN) už za celý měsíc.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

První láska ji odsoudila k neštěstí. Vilma Cibulková stále hledá s muži štěstí

Je krásná, talentovaná, charismatická, ale ani to nestačilo k tomu, aby by... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >