Nemocenská při těhotenství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
56
27.5.22 20:07

Nemocenská při těhotenství

Zdravím, chtěla jsem se zeptat, zaměstnavatel mi doporučil aby jsem zůstala doma, vůči výparů v práci a že to pro těhotnou není vhodné. Sestřička mi napsala jen dvě hodiny vycházky, chápu že nemůžu celé dny lítat venku, ale proč jen dvě hodiny? Mám nárok na 6 hodin snad ne? Je to fakt doma na psychiku zavřená, navíc dle doktorky jsem já i malé odpovídající podle týdnů zdraví atd.. :,( bohužel jsem si nakonec musela zařídit práci tak snad budeme v pořádku, nevydržím být dále zavřená doma..

Příspěvek upraven 27.05.22 v 20:08

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
814
27.5.22 20:07

Já měla 7 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
27.5.22 20:08

@Atisia Vážně? Mě řekla že teď mi dá dvě hodiny, ale přijde mi to až moc velké omezování.. 22 hodin zavřená doma :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13340
27.5.22 20:09

Výpary v práci nejsou důvod k neschopence, to je důvod k přeřazení na jinou práci nebo aby tě nechal zaměstnavatel doma. Že jsi na neschopence znamená, že si doktorka musela vymyslet nějaký zdravotní důvod a ten evidentně umožňuje jen 2 vycházky. Takže žádný nárok na 6 hodin neexistuje. Buď ráda, že máš co máš a nebo se bez dohadovat do práce. Nic jinýho za variantu nemáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2853
27.5.22 20:10

@bramburka78 lekar nema povinnost ti vypsat celych moznych 6 hodin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13340
27.5.22 20:11
@bramburka78 píše:
@Atisia Vážně? Mě řekla že teď mi dá dvě hodiny, ale přijde mi to až moc velké omezování.. 22 hodin zavřená doma :(

Ty sama obchazis systém a ses doma za peníze ostatních i když k tomu není žádný zdravotní důvod a ještě brbles? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4603
27.5.22 20:12

Na 6 hodin není automaticky nárok, záleží na lékaři. Pokud nemá zaměstnavatel vhodnou práci pro těhotnou, má tě nechat doma za 100% platu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
814
27.5.22 20:17
@bramburka78 píše:
@Atisia Vážně? Mě řekla že teď mi dá dvě hodiny, ale přijde mi to až moc velké omezování.. 22 hodin zavřená doma :(

Vážně. od samého počátku. Nějak nevím co a jak bych v práci pokračovala. :nevim:
Dr s tím problém neměla. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
27.5.22 20:19

@Atisia ach jooo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
958
27.5.22 20:20

@bramburka78 sestricka ti nema co urcovat hodiny. To zalezi na lekari.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
814
27.5.22 20:22

Užívej si chvilky Klidu! nažeň spánek do zásoby! Sleduj nové trendy. :palec: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
27.5.22 20:24

@Dendiss Doktorka mi řekla že mám nárok na 6 h. A sestřička řekla že mi teď vypíše jen dvě.. ach jo 😏 no budu to muset do 6.6 vydržet. Pak do práce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
27.5.22 20:25

@Atisia vstávám v 6 ráno a už nedokážu usnout, ale díky 🤣

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16324
27.5.22 20:27

Já neměla do konce prvního trimestru na neschopence žádné vycházky. Pokud jsi v pořádku, máš pracovat. A když je tvá práce pro těhotnou nevhodná, má tě zaměstnavatel přeřadit na jinou vhodnou práci nebo nechat doma za 100% platu. Toť je teorie. V praxi se toto obchází a lékaři si vymýšlí diagnózy pro neschopenku a těhotné si pak stěžují, že musí sedět doma :roll: když už obcházíš systém, tak si nestěžuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5888
27.5.22 20:30
@bramburka78 píše:

když ti to přijde jako omezování, tak můžeš jít zpět do práce. Důvod pro neschopenku nemáš. Lékařka Ti vyšla vstříc a musela si nějakou diagnosu vymyslet. 6 hodin je maximální doba vycházek, není to něco na co máš nárok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat