Nemocenská v době těhotenství nebo ukončení činnosti firmy

Anonymní
29.9.20 13:41

Nemocenská v době těhotenství nebo ukončení činnosti firmy

Dobrý den, chtěla jsem poprosit o radu nebo jsem již bezradná.
Pracuji v cestovním ruchu a teď moc práce není. Šéfka nám dala na výběr, že buď máme jít na nemocenskou a nebo firmu položí. Již od března není moc práce a naše firma čerpala příspěvky na mzdy, takže jsem měla vždy v měsíci odpracovaných pár dní někdy 7 dní někdy 10. Jsem těhotná v 9 týdnu a ještě nechci nikomu říkat, že jsem v tom. Ale nevím, zda když půjdu na nemocenskou, tak zda mi vyjde mateřská. Zaměstnaná jsem od roku 2018. Když skončí zaměstnavatel, tak mě má právo vyhodit s odstupným. Pokud by to udělal, tak stejně nárok na mateřskou nemám. Jak se mám v této složité situaci zachovat? Nevím přesně kolik mám odpracovaných dní, musela bych to zjistit u zaměstnavatele, ale to bych musela říct, že jsem těhotná a to já nechci (až po prvním vyšetření). Díky za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1685
29.9.20 14:31

Běž na tu nemocenskou, když práce stejně není..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
372
1.10.20 05:08

Pokud ti poměr poběží, tak nemocenská nemá na nárok na mateřskou vliv. A pokud teď máte plný plat, tak bych čekala a na nemocenskou nešla… pokud šéfka opravdu firmu položí, dostaneš odstupné a na nemocenskou můžeš jít až pak. Uvidíš, jak se to vyvine. Od skončení poměru máš nárok nastoupit na mateřskou v ochranné lhůtě 180 kalendářního dnů…to by ti snad vyšlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama