Nemocenská v souvislosti s těhotenstvím a porodem

7
6.10.19 09:53

Nemocenska v souvislosti s těhotenstvím a porodem

Ahoj holky, prosim vás o radu pro doktorku, jak nastoupit na nemocenskou v souvislosti s těhotenstvím a porodem, když jiz jsem u ni na gynekologii vedena na nemocenske. Ta je dlouhodobá, předtím úraz a nemocenska u praktické. Nemam narok na mateřskou ale rozhodnutí ještě nemám, jen mi to spočítali. Gynekolozka z dlouhodobé neschopenky na tuhle, porodní, neprestupovala a nevi co ma dělat, jak? Dekuji moc Hana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6.10.19 10:17

Zdravím, zašla bych k obvodní doktorce, tam bych ukončila nemocenskou k úrazu a druhý den bych šla pro neschopenku ke gynekoložce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8305
6.10.19 10:38

Já bych řekla, že už probíhající neschopenka se neukončuje a normálně dál trvá a ukončí se šest týdnů po porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7277
6.10.19 10:40

Žádost o PPM jsi odevzdala na OSSZ, aby ti na základě toho poslali rozhodnutí o zamítnutí? To bys měla dát doktorce. A ta by měla 6 týdnů před porodem změnit diagnózu na tu nemocenskou v souvislosti s porodem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
6.10.19 11:28

Zadost o PPM mi nevzali, zažádat mohu az 6 tydnu pred porodem, driv ani den, tudíž rozhodnutí budu mit az za měsíc cca. Jen vim od nich, ze na ni nedosahnu. Takze jsem nemohla zatim doktorce papír o zamítnutí donést.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7277
6.10.19 11:32

@Twistr Tak se s doktorkou zkus domluvit, že jí to dodáš později.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
6.10.19 12:11

@Lendeš ano taky myslím, nic jineho mi nezbývá. Nechapu jak muzu dokládat ze mateřská zamítnuta, kdyz nesmim zadost podat driv nez v datum předpokládaného nástupu ( pak mesic cekat) a v ten samy den ten papír dokládat na gynde.. Na socialce nic nevi, ani jak to udelat u me s tou neschopenkou předporodní, na gynde to taky neví, uz fakt nevim taky… Je to na hlavu už :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21635
7.10.19 08:31

@Twistr Mně dali papír se zamítnutím PPM na počkání. Při minulé RD jsem nárok na PPM neměla, teď jo, a taky jsem to měla hned všechno, žádný měsíc čekání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
7.10.19 08:39

@andelka83 aha, tak treba mi to taky vystaví hned, ze nemam narok. Ted jen jak si poradí pani doktorka s tou neschopenkou. Ze případ jak jsem ja, ze uz u ni na neschopence jsem ( a byla jsem predtim i s úrazem, takze dlouhodobá) jeste neměli. Asi neumi změnit diagnózu nebo ja nevím. Snad to jde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21635
7.10.19 10:42

@Twistr Určitě jo, nejsi jediná žena která otěhotněla na nemocenské. Jen ať si to zjistí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
7.10.19 10:46

@andelka83 pripadam si prave jako bych jediná byla, na socialce 3×, pak telefonáty s vedoucí, všichni jen dohady a každá jiny názor. Ten tyden mi dal nervově celkem dost zabrat. Nakonec jsem si sama zjistila, ze existuje nejaka nemocenska v souvislosti s porodem… Šílený proste. Ale poslední rada další ženy z OSSZ z rana je ta, zůstat dal normálně na neschopence a neresit nic jineho. Takze tak to nechavam, navíc uz je mi to snad uplne jedno, kdyz nikdo nic neví… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7277
7.10.19 12:15

@Twistr No ale doktorka má ze zákona povinnost ukončit ti neschopenku 6 týdnů před porodem, pokud ji nedoložíš potvrzení z OSSZ, že nemáš na PPM nárok. Takže jen tak bych to nenechávala, aby ses nedivila. Zajdi na OSSZ v den nástupu na PPM s tou žádostí a uvidíš, jestli ti to zamítnou na počkání. A změnu diagnózy ať si vyřeší doktorka s OSSZ sama, to není tvoje starost, ale bylo by dobré to mít změněné i kvůli vycházkám, které teď musíš dodržovat, ale u nemocenské v souvislosti s porodem ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
7.10.19 12:24

@Lendeš Prave rano pani doktorka co sídlí na OSSZ mi rekla, ze mam nechat nemocenskou normalne běžet. Ja uz na to nemam nervy, každá neco jiného. Pokusim se dodat papír o zamítnutí, který mi snad zitra vytisknou co nejdřív a nechavam to byt. Snažila jsem se kde sem mohla, uz nevim co je pravda. Vycházky mi nevadí, to snad nejak zvládnu. Ma doktorka nevi nic a kdyz jsem ji původně rekla ze také nevim jak s neschopenkou, mela nervový záchvat a musela jsem to zjistit ja. Strašný opravdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.10.19 20:02

Ahoj já od 13.10 nastupuju na nemocenskou sovislou s tehotenstvím a porodem a taky mi řekly na sociálním ze potřebuju potvrzení že na mateřskou nedosáhnou ale doktorka to po me nechtěla tak jsem o něj nežádála…a co se týká vycházek tak ty mám 6hodinovy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7277
9.10.19 20:05

@Karaskova.s Od těch 6 týdnů před porodem bys vycházky stanovené už mít neměla, u nemocenské v souvislosti s porodem už se nesledují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama