Nemocenská v těhotenství a dvě děti doma

396
27.3.17 08:33

Nemocenská v těhotenství a dvě děti doma

Pěkné pondělí ráno, mám dotaz, pokud jste také některá řešila stejnou věc. V dubnu nastupuju na nemocenskou s 3. těhotenstvím, pracuji na, pro mě, nevhodném pracovišti, do kterého jsem se po rodičovské s druhým dítětem ještě nevrátila a rovnou nastupují po jejím skončení na nemocenskou. Mladší dítě nemá umístění do školky, takže o návratu po dobu těhotenství ani neuvažuji. Starší dítě chodí do školky. Jak jste v podobném případě řešily vycházky? Dcera má kroužky, na které ji vozím, stejně tak do školky, ze školky, se synem také nebudeme sedět stále doma. Přemýšlím, že bych se domluvila s dětskou doktorkou, že by mi v případě nepřítomnosti doma napsala návštěvu u ní, pokud by přišla kontrola, ovšem samozřejmě nevím, jestli by k tomu byla ochotná. Na nemocenské navíc budu až do září tzn přes celé prázdniny :?

Příspěvek upraven 27.03.17 v 10:08

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

17307
27.3.17 08:40

@Aluree A jak budes resit, pokud prijde mimo ordinacni hodiny nebo v dobe jeji dovolene (pres prazdniny)?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
800
27.3.17 08:41

Když máš teda to rizikové pracoviště, nebylo by lepší být doma za 100% platu? Pak není třeba řešit vycházky ani nic podobného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
396
27.3.17 08:42

@Cuddy no to sama nevím, proto tu vznáším dotaz :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18978
27.3.17 08:42

@Aluree Pokud děláš na rizikovém pracovišti, tak by tě měli nechat doma/přeřadit na jinou práci. I když chápu, že pokud jsi těď na RD, tak se jim do toho nebude chtít.

Asi holt budete muset přizpůsobit program tvým vycházkám, popřípdě zapřáhnout tatínka a další rodinné příslušníky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17307
27.3.17 08:43
@Miasofi píše:
Když máš teda to rizikové pracoviště, nebylo by lepší být doma za 100% platu? Pak není třeba řešit vycházky ani nic podobného.

No neblazni, jeste by zamestnavatel dal zakladatelce jinou praci a kdo by lital s detmi na krouzky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.17 08:44

Bud ti vycházky ( 6hodin ) napisi dohromady a nebo ti je rozdělí, to si reknes ty jak to budeš chtít…tak asi ráno skrz školku a odpo skrz kroužky. Jinak by jsem se zeptala mudr dětské na to jak pises. Kontroly chodí jak kde, já mela štěstí ze za cely tehu nepřišli vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
396
27.3.17 08:45

@Cuddy ty jsi chytrá až na půdu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17307
27.3.17 08:46
@Aluree píše:
@Cuddy ty jsi chytrá až na půdu :lol:

Vid. A ty jsi zase vypocitava az na pudu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
396
27.3.17 08:48
@Celestýna7 píše:
Bud ti vycházky ( 6hodin ) napisi dohromady a nebo ti je rozdělí, to si reknes ty jak to budeš chtít…tak asi ráno skrz školku a odpo skrz kroužky. Jinak by jsem se zeptala mudr dětské na to jak pises. Kontroly chodí jak kde, já mela štěstí ze za cely tehu nepřišli vůbec.

Asi to tak udělám. Uvidím, jak bude schopný mi ty hodiny rozdělit. Já jsem byla na nemocenské v druhém těhotenství a to přišli dokonce dvakrát, ale to jsem měla jen jedno dítě, které nechodilo do školky ani na jiné aktivity a nemusela jsem tohle řešit… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
396
27.3.17 08:49

@Cuddy strašně :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.17 08:52

@Aluree Neboj se normálně mu řekni ze potrebujes hodiny rozdělit skrz děti…to nebude problém ;) Jim je to jedno jak to napisou, teda aspoň u me to tak bylo ze každý doktor se zeptal a vyšel vstříc. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
396
27.3.17 08:55

@Celestýna7 já s tím právě ještě nemám zkušenosti, abych potřebovala rozdělovat hodiny. Uvidíme v pátek co s tím vymyslíme. Moc děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.17 08:59

@Aluree Není vůbec zač ;) Jen si namysli kolik hodin dopo skrz školku ( cesta tam a zpět ) a kolik odpo ( kroužky a eventuálně vyzvednout prcka ze školky ). :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.17 09:00
@Aluree píše:
Pěkné pondělí ráno, mám dotaz, pokud jste také některá řešila stejnou věc. V dubnu nastupuju na nemocenskou s 3. těhotenstvím, pracuji na rizikovém pracovišti, do kterého jsem se po rodičovské s druhým dítětem ještě nevrátila a rovnou nastupují po jejím skončení na nemocenskou. Starší dítě chodí do školky, mladší je doma. Jak jste v podobném případě řešily vycházky? Dcera má kroužky, na které ji vozím, stejně tak do školky, že školky, se synem také nebudeme sedět stále doma. Přemýšlím, že bych se domluvila s dětskou doktorkou, že by mi v případě nepřítomnosti doma napsala návštěvu u ní, pokud by přišla kontrola, ovšem samozřejmě nevím, jestli by k tomu byla ochotná. Na nemocenské navíc budu až do září.

Vrať se do práce, sděl svůj stav, budeš přeřazena na vhodnou práci, pokud není tak za 100% platu doma.

Nebo je tvůj stav takový, že musíš sedět doma, pak asi žándné lítání s děckama na kroužky a kdo ví kam.

Podle mě taky můžeš žádat zaměstnavatele o neplacené volno :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama