Nemocenská, vaše zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.18 19:53
Nemocenská, vaše zkušenosti

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak je to s nemocenskou v těhotenství? Vím, že každý doktor je jiný, ale zajímají mě vaše zkušenosti. My máme problém, že teď děláme barák a nemůžeme tam být, ale mám tam trvalé bydliště, přechodné bych dala k rodičům, ale kdyby se během toho už vše povedlo, zle pak měnit místo, kde se budu zdržovat? A chodí kontroly?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

mroe
Extra třída :D 14452 příspěvků 06.11.18 19:55

Nemocenska v tehotenstvi je jako kazda jina. Bud k ni je neno neni zdravotni duvod a plati pro ni uplne stejna pravidla.

ugluk
Hvězda diskuse 43022 příspěvků 06.11.18 19:55

Musíš nahlásit to, kde skutečně budeš k zastižení (nemusí být to „občankové“). Změnit to pak v pohodě můžeš. Ano, kontroly chodí. Nic z toho nezáleží na doktorovi.

Serpentini
Zasloužilá kecalka 713 příspěvků 06.11.18 19:55

Kontroly chodí. Na mě tedy ještě nebyli, ale u dost kamarádek v těhotenství zvonili. Specialita je prý zvonit pět minut před začátkem vycházek nebo pět minut po nich :palec:

Tichošlápek
Extra třída :D 10415 příspěvků 06.11.18 19:56

Kontroly chodí, místo měnit lze, ale je to na ochotě lékaře

Karleon
Kelišová 5345 příspěvků 06.11.18 20:02

Já jsem byla těhotná dvakrát a nikdy jsem neměla žádný zdravotní problém, tak třeba budeš taky mít to štěstí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.18 20:10
@Karleon píše:
Já jsem byla těhotná dvakrát a nikdy jsem neměla žádný zdravotní problém, tak třeba budeš taky mít to štěstí.

No jenže někdy to nezáleží na štěstí. Já,až budeme plodit druhé,tak musím jít na neschopenku hned,i když to bude v pohodě. Pracuji jako dětská sestra a kvůli nákaze musím hned skončit,což mě pekelně štve,že budu čučet doma a budu limitovaná vycházkami,i když bych radši pracovala až do porodu. :zed:

Karleon
Kelišová 5345 příspěvků 06.11.18 20:17
@Anonymní píše:
No jenže někdy to nezáleží na štěstí. Já,až budeme plodit druhé,tak musím jít na neschopenku hned,i když to bude v pohodě. Pracuji jako dětská sestra a kvůli nákaze musím hned skončit,což mě pekelně štve,že budu čučet doma a budu limitovaná vycházkami,i když bych radši pracovala až do porodu. :zed:

No ale na rizikové pracovní prostředí se přeci nedává neschopenka.

Taače
Kecalka 340 příspěvků 06.11.18 20:20

@Tichošlápek Na ochotě to není a přece ani nemůže být… Já jsem se během neschopenky stěhovala už 3× kvůli problémům s bytem a stěhováním. Není přece v moci lékaře mě násilím držet na té jedné adrese, protože už to nechce měnit, i když já už dávno bydlím jinde…na něm je možná tak dovolit změnu na pár dnů/týdnů a poté navrácení zpět. Ale když se prostě musím odstěhovat…

Monchichik
Kelišová 5086 příspěvků 06.11.18 20:22

Kontroly chodí, místo pobytu můžeš změnit, přechodné bydliště neexistuje.

P4ja
Kelišová 6265 příspěvků 06.11.18 20:23
@Anonymní píše:
No jenže někdy to nezáleží na štěstí. Já,až budeme plodit druhé,tak musím jít na neschopenku hned,i když to bude v pohodě. Pracuji jako dětská sestra a kvůli nákaze musím hned skončit,což mě pekelně štve,že budu čučet doma a budu limitovaná vycházkami,i když bych radši pracovala až do porodu. :zed:

No spíš bys měla dostat 100%a být doma bez o omezení ne? A nebo přeřazení jinam, pokud to jde.

Uživatel je onlinevjerunqa
Závislačka 3133 příspěvků 06.11.18 20:23

Adresu uvádíš, jakou chceš. Lze ji změnit. Kontrola přijít může.

flicek18
Kecalka 220 příspěvků 06.11.18 20:23
@Anonymní píše:

Na to nemusíš mít neschopenku. Pokud zaměstnavatel neni schopen té přeřadit na práci vhodnou pro těhotné, má povinnost Ti vyplácet normálně výplatu i když budeš doma. Teda pokud se něco nezměnilo…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.18 20:36

@Karleon @P4ja @flicek18 Mělo by to tak být samozřejmě,ale v praxi to tak bohužel není. Soukromník Vám nebude platit za to,že jste doma,nebo Vám naopak řekne,že Vám nebrání pracovat až do porodu,ale na vlastní zodpovědnost. „Kolegyně“ takhle bohužel potratíla.

flicek18
Kecalka 220 příspěvků 06.11.18 20:45
@Anonymní píše:
@Karleon @P4ja @flicek18 Mělo by to tak být samozřejmě,ale v praxi to tak bohužel není. Soukromník Vám nebude platit za to,že jste doma,nebo Vám naopak řekne,že Vám nebrání pracovat až do porodu,ale na vlastní zodpovědnost. „Kolegyně“ takhle bohužel potratíla.

Je mi jasné že jen tak někdo to nedělá. Ale pro jistotu jsem napsala aby jste to věděla případně se o tom informovala ;)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Největší pocta Velké válce: Režisér Pána prstenů 4 roky upravoval 100 let staré záběry

„Dechberoucí... Materiál, který nemá obdoby a měl by být okamžitě zařazen do... číst dále >

Češky se potí na Fed Cupu... A Slovenky? Takhle se vystavuje jejich hvězda Cibulková!

Ve světě tenisu je nyní tématem číslo jedna Fed Cup. Češky na něm zdolaly... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >