Nemocenská ve výpovědní lhůtě, kde co hlásit?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3
1.7.22 16:22

Nemocenská ve výpovědní lhůtě, kde co hlásit?

Dobrý den, chtěl jsem se optat na to jak je to s nemocenskou ve výpovědní lhůtě? 28.1.2022 jsem dostal výpověď s dvou měsíční výpovědní lhůtou + tří měsíčním odstupným, ale do týdne jsem omarodil
Covidem a dost mě to semlelo, že jsem stále i teď na nemocenské. Dnes mi přišel dopis od VZP že dlužím za duben, květen zálohy na VZP. Když jsem zjistil že budu marodit dál i po výpověďni lhůtě tak jsem volal na UP jestli se někde něco musí hlásit? Tak mi bylo řečeno že není vůbec nikde nic potřeba hlásit, že prý až po ukončení neschopnosti. A dnes mi prijde že dlužím na VZP. 😟Nevíte někdo jak to tedy doopravdy je? Všem moc děkuji za odpověď. Tom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
83658
1.7.22 16:32

@ThorTom Je tvou povinnosti na VZP nahlasit, ze jsi stale na PN.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55895
1.7.22 16:34

Do 8 pracovnich dni od ukonceni jsi byl povinen nahlasit zdravotni pojistovne, ze jsi v pn. Kontaktuj ji, vse doloz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1148
1.7.22 16:47

V tomhle případě by se měla výpovědní doba prodloužit o dobu trvání PN, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
1.7.22 16:57
@matkabagristy píše:
Do 8 pracovnich dni od ukonceni jsi byl povinen nahlasit zdravotni pojistovne, ze jsi v pn. Kontaktuj ji, vse doloz.

Děkuji za informaci akorát nechápu proč mi na UP řekli že dokud budu v pracovní neschopnosti nikde nic hlásit nemám. Já se z toho asi zbláznim :,(
:zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55895
1.7.22 17:01
@ThorTom píše:
Děkuji za informaci akorát nechápu proč mi na UP řekli že dokud budu v pracovní neschopnosti nikde nic hlásit nemám. Já se z toho asi zbláznim :,( :zed:

na up opravdu nic hlasit nemusis

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29735
1.7.22 17:32

Musí se to hlásit na pojišťovnu, že už nejsi zaměstnaný a zdravotní za tebe bude platit stát z titulu nemocenské. Ale ono teď bude stačit tam zavolat nebo zajít a objasnit to, pokud ta neschopenka pokračovala, tak tam tu platbu budou mít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
1.7.22 19:19
@Kriss Tina píše:
Musí se to hlásit na pojišťovnu, že už nejsi zaměstnaný a zdravotní za tebe bude platit stát z titulu nemocenské. Ale ono teď bude stačit tam zavolat nebo zajít a objasnit to, pokud ta neschopenka pokračovala, tak tam tu platbu budou mít.

Moc děkuji všem za odpověď a v pondělí to hned obvolam. 👍🏻

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3401
1.7.22 22:41
@magratka píše:
V tomhle případě by se měla výpovědní doba prodloužit o dobu trvání PN, ne?

Ne nutně, pokud na tom zaměstnanec netrvá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat