Nemocenská, vycházky, těhotenství po IVF

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LucieM34
Kecalka 184 příspěvků 18.02.18 21:05
Nemocenská, vycházky, těhotenství po IVF

Hezký večer všem,

vím, že je tady spoustu diskuzí, ale jsou staré. Takže zakládám novou a snad mi odpovíte.
Jdu v březnu na druhé IVF, doufám, že už to konečně výjde a já otěhotním. Po IVF se jde prý automaticky na nemocenskou, ale hrozím se vycházek. Někde se píše že jsou max. 6 hodin, někde že v těhotenství jsou neomezené. Tak jak to teda je?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

nedline
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 18.02.18 21:07

S dovolením se vetřu do diskuse, toto téma mě také zajímá.. :think:

pikola
Neúnavná pisatelka 18714 příspěvků 18.02.18 21:08

6 hodin. To ti nestačí?

Tunrida
Hvězda diskuse 46795 příspěvků 18.02.18 21:08

Nejsou neomezené.
Moje švagrová teď byla cca 2 měsíce na nemocenské, už je na mateřské a kontrola na ni byla.

Příspěvek upraven 18.02.18 v 21:09

Kacovka
Povídálka 39 příspěvků 18.02.18 21:09

Jsou jen 6 hodin denně i pro těhotné. Pokud sedíš v kanclu a nejsi ve stresu a bude ti dobře, není třeba neschopenky.

LucieM34
Kecalka 184 příspěvků 18.02.18 21:09

@pikola 6 hodin je dost, ale při představě, že celou dobu nebudu moct jet na chatu nebo někam mě děsí.

lachtanice86
Kelišová 5426 příspěvků 18.02.18 21:10

6hodin max ti bude muset stačit. Neomezené vycházky existují, ale na těhotenství se fakt nedávají, používají se ve výjimečných případech.
A samozřejmě kontroly chodí i na těhotné.

Příspěvek upraven 18.02.18 v 21:18

Petra Z
Hvězda diskuse 51677 příspěvků 18.02.18 21:12

@LucieM34 nemusíš po ivf nutně na neschopenku.

dana.dv
Zasloužilá kecalka 680 příspěvků 18.02.18 21:12

O neschopenku lze pozadat, povinna neni. Nechtela jsem ji po IVF ani jednou, radsi jsem zamestnala hlavu praci. Nedelam samozrejme nic fyzicky narocneho. Neomezene vychazky maji, myslim, jen psychiatricti a onkologicti pacienti.

pikola
Neúnavná pisatelka 18714 příspěvků 18.02.18 21:12
@LucieM34 píše:
@pikola 6 hodin je dost, ale při představě, že celou dobu nebudu moct jet na chatu nebo někam mě děsí.

No tak pokud potřebuješ být na neschopence :nevim: Čas od času si můžeš změnit adresu pobytu, ale ne rozhodně každý víkend.
Pokud máš práci nevhodnou pro těhotné, dá se to řešit jinak než neschopenkou./

Příspěvek upraven 18.02.18 v 21:13

ugluk
Hvězda diskuse 41788 příspěvků 18.02.18 21:12

Ne, po IVF se nejde automaticky na nemocenskou. Ale asi to bude tak, že většina doktorů, pokud o to pacientka stojí, s tou nemocenskou po IVF nedělá moc velké štráchy. Takže záleží v prvé řadě na tobě, jakou máš práci, jak se budeš cítit… já šla na PN až někdy po půlce těhotenství, když už potíže byly.

Jinak, nejsou-li jiné komplikace, tak je těhotenství po IVF stejné jako přirozeně počaté. Pokud komplikace jsou (nebo je za komplikaci prohlášeno samotné IVF), pak neomezené vycházky nejsou, ale je to těch 6 hodin rozložených a stanovených po dohodě s lékařem. Až do nástupu na mateřskou.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61913 příspěvků 3 inzeráty 18.02.18 21:13
@LucieM34 píše:
@pikola 6 hodin je dost, ale při představě, že celou dobu nebudu moct jet na chatu nebo někam mě děsí.

Tak IVF jako takové není důvodem pro neschopenku, takže klidně můžeš pracovat a jezdit na chalupu dle libosti.

KackaP15
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 18.02.18 21:15

Nemocenska po IVF neni povinna a za me, pokud je vse ok, zbytecna. Ja ji teda kvuli IVF nemela a na transfer jsem si jen odskocila z prace ;).
Cca ve 3m jsem na ni nakonec sla z uplne jineho duvodu. Vychazky jsem mela od 13h do 19h, tj. tech 6 hodin, ktere jsou maximalne mozne za den. Bylo to v kuse, tak to bylo fajn. Kontrola na me neprisla. Ale to byla nahoda, chodi. Jinak to vse bylo v 2017, takze aktualni info.

Edit preklepu.

M-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 167 příspěvků 18.02.18 21:17

Dobrý den,
na nemocenskou se automaticky po transféru nechodí. Já například nebyla. Samozřejmě to závisí na okolnostech a asi i praxi v daném caru, ale automatické to není. Hodně štěstí.

LucieM34
Kecalka 184 příspěvků 18.02.18 21:20

Děkuji Všem za komentáře a informace :palec: :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Organizovaný teror ve Švédsku: Mají hořící auta na svědomí migranti?

Několik švédských měst během noci na dnešek zachvátila vlna nepokojů.... číst dále >

Gondík zamíchal všemi kartami ve StarDance. Porazit ho může jenom jeho psychika!

Předposlední soutěžící letošního ročníku taneční show Stardance …když hvězdy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama