Nemocenská zaplacena pouze za 1 den

Anonymní
4.3.21 11:36

Nemocenská zaplacena pouze za 1 den

Ahojte, zdravím všechny.. nenašla jsem nikde takovou diskuzi, proto zakládám novou. :nevim:
Potřebovala bych se zeptat, zda-li se setkal někdo s tímto způsobem jak mi byla vyplacena nemocenská?
Prvních 14 dní hradí zaměstnavatel, a od toho dne byly další 4 dny do konce měsíce co má platit ČSSZ. Ale zaplatili mi pouze 15. den, a další dny nic :think:
Než budu volat na sociálku, nesetkali jste se s tím někdo? Jestli čekat, nebo je to normální postup? Jsem doma na rizikovém, k lekaři jdu až 11.3… :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2862
4.3.21 11:50

A lístek na peníze jsi měla vystavený kdy a k jakému datu? Tam nesmí být rozdíl víc jak tři dny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.3.21 11:55

@PapeJ blbý dotaz ale kde to zjistím? Ja byla u lekáře naposledny 11.2., na kontrolu po 14 dnech jsem nešla, protože lékař čerpal dovolenou…bylo mi řečeno že to pošlou sami.. a mam prijit az 11.3…

• Citovat
  • Nahlásit
2862
4.3.21 12:07

Aha, ono je to možná teď už jinak, díky tomu Covidu a elektronickým neschopenkám. Dřív se vystavoval lístek na peníze, že jsi stále neschopná a datum k jakýmu jsi neschopná nesmělo být víc jak tři dny od data vystavení. TAkže, když ti třeba napsal, že jsi k 28.2. stále neschopná, ale vystavil to 24.2., tak se vyplácelo jen do toho 24.2. Tak třeba u té elektronické neschopenky záleží, kdy to lékař odeslal. Je možné, že to poslal o ty čtyři dny dřív, tak proto máš vyplacený jen ten 1 den. Ale to se ti doplatí v další dávce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7568
4.3.21 12:08

Podívej se u detailu platby jaké je tam datum. Je možný že fakt nemáš celý měsíc. Platí se podle úseku jak je člověk na kontrolách nebo jak to lékař pošle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
4.3.21 12:11

Řešila jsem to nedávno. U mě posílali první lístek na peníze az po 2 tydnech. Takže jsem měla 14 dni zaplacené od zaměstnavatele a 1 den ze socialky(To byl ten poslední den co poslali listek). A pak mi posilali další lístek na peníze k 25. dni v měsíci, takže mi pak socialka platila ty dny mezi oběma listky. Snad jsem to napsala trošku pochopitelně :lol: taky jsem z toho měla nervy, než mi všechno postupně přišlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.3.21 12:14

@Cenarius v platbě je - Nemocenské 25.2.21-25.2.21, denní dávka od 15.dne a pak částky… takže je možné že by to lékař poslal 25. 2. A za ten zbytek dní to dostanu v další dávce, teda po tom datu 11.3. Kde potvrdí ze jsem stále práce neschopná? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
1266
4.3.21 12:26

Tak dostaneš zaplaceno jen do data, kdy máš PN potvrzenou od lékaře. Další dny ti budou proplaceny až doktor odešle další potvrzení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7568
4.3.21 13:25
@Anonymní píše:
@Cenarius v platbě je - Nemocenské 25.2.21-25.2.21, denní dávka od 15.dne a pak částky… takže je možné že by to lékař poslal 25. 2. A za ten zbytek dní to dostanu v další dávce, teda po tom datu 11.3. Kde potvrdí ze jsem stále práce neschopná? :think:

Přesně. Toho 26.2. a dal bude v další dávce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat