Nemocenská, jak se to dělá?

Anonymní
22.11.19 13:29

Nemocenská,jak se to dělá

Ahoj, už 14 dní marodím s rukou.Je to mé první zamněstnání, nevím, jak to funguje. Nejdřív jsem tam donesla papír pro zamněstnavatele a dnes po 14 dnes další dva, kde jsem vyplnila, číslo účtu kam chci nemocenskou poslat.Jak nemocenskou? to dostanu výplatu a nějaké peníze ještě jako nemocenskou? nechápu

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13562
22.11.19 13:31

Výplatu nedostaneš dostaneš jenom nemocenskou. To je cca 60% z platu, první 2 týdny ti platí zaměstnavatel, potom ossz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
427
22.11.19 13:32
@Anonymní píše:
Ahoj, už 14 dní marodím s rukou.Je to mé první zamněstnání, nevím, jak to funguje. Nejdřív jsem tam donesla papír pro zamněstnavatele a dnes po 14 dnes další dva, kde jsem vyplnila, číslo účtu kam chci nemocenskou poslat.Jak nemocenskou? to dostanu výplatu a nějaké peníze ještě jako nemocenskou? nechápu

Prvních 14 dní ti platí zaměstnavatel. Pak už tě platí OSSZ, na to si nesla ty papíry. Zaměstnavatel je pošle na sociálku a pak mají 30 dní na vyplacení nemocenské.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1003
22.11.19 13:33

Dostaneš výplatu za část odpracovaného měsíce a pak nemocenskou za 1-14 den marození to dostaneš ve výplatě od zaměstnavatele. Pokud marodíš dál tak od 15 dne vyplací dávku sociálka. To chodí zvlášť.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama