Nemocenské pojištění, od 29.dne

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.19 12:20
Nemocenské pojištění, od 29.dne

Ahoj holky, mela bych dotaz. Jsem po gynekologické operaci a v práci tahame těžké věci, mám náročnou práci jak fyzicky, tak psychicky. Od 29.dne mám nemocenské pojištění, tedy pojistku na sebe, ze v případě, když budu na nemocenské od 29.dne se mi začne vyplácet usly zisk. Chtěla bych se zeptat, jak to funguje, kolik mi vyplatí nebo doplatí, moje čistá mzda bývá okolo 15 200,–, ale jsou tam i odměny a vše, bez odměn třeba 13 000,–? Kolik vyplacely vám?

Reakce:
Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2225 příspěvků 20.06.19 12:43

Se koukni do podmínek pojistné smlouvy, kolik tam máš za den, ne?

Janli
Echt Kelišová 9315 příspěvků 20.06.19 12:48

Já mám od 29.dne fixní částku, ale může to být i procentuálně ze mzdy. Pak se bere čistá mzda za období, kterou máš ve smlouvě, včetně odměn. Pročti si pořádně smlouvu na co máš pojištění sjednané. A hlásit pojistnou událost většinou musíš od toho 29.dne a máš na to cca 3-7dní. Prostě si prostuduj podmínky, protože mi nevíme jak to máš.

Ivan PPZ
Kelišová 5836 příspěvků 22.06.19 20:01
@Anonymní píše: Od 29.dne mám nemocenské pojištění, tedy pojistku na sebe, ze v případě, když budu na nemocenské od 29.dne se mi začne vyplácet usly zisk. Chtěla bych se zeptat, jak to funguje, kolik mi vyplatí nebo doplatí, moje čistá mzda bývá okolo 15 200,–, ale jsou tam i odměny a vše, bez odměn třeba 13 000,–? Kolik vyplacely vám?

Nebude se vyplácet ušlý zisk, ale sjednaná „částka“, nejčastěji na denním základě. Je možné, že se pak po 29. dnu bude vyplácet zpětně od 1. dne. Výši plnění a způsob výpočtu máte ve smlouvě a asi nebudu jediný, který se diví, proč se do té vaší smlouvy nepodíváte, abyste tohle zjistila. Nebo zavolejte svému poradci, či na klientskou linku pojišťovny. Ještě je nutno věnovat pozornost tomu, jestli nemáte sjednanou nějakou „ochrannou“ lhůtu, která musí od sjednání uplynout, aby se plnilo.

Váš příspěvek
Reklama