Nemocenskou nahradila dovolená

Anonymní
26.11.19 18:06

Nemocenskou nahradila dovolená

Maminky mam problem..jsem 5 let zamestnana v mistni firmě (fabrice)… po roce jsem otěhotněla a 4 roky byla na materske… ted od rijna jsem se vratila na castecny uvazek (6,5 hodiny denne)…pred 14 dny jsem. omarodila na zada a byla 10 dni na. nemocenské… a dneska mi rekli v praci ze mi nemocenskou nahradila dovolena tudoz nemam zadnou na vánoce :(…což je podle. mého hloupost..nevíte zda to takhle. můžou udělat bez mého vědomí?…máte zkušenost

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22963
26.11.19 18:07

Pokud jste odevzdala normálně neschopenku, tak to snad nejde, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.19 18:10

@vokishka
Ano prvni papir i druhy ukoncovaci jsem odevzdala.. proto nechapu a ani nevim zda tohle smi

• Citovat
  • Nahlásit
22963
26.11.19 18:10
@Anonymní píše:
@vokishka
Ano prvni papir i druhy ukoncovaci jsem odevzdala.. proto nechapu a ani nevim zda tohle smi

Nesmí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8573
26.11.19 18:13

Nechápu co myslíš tím „nahradila“. Neinformovali tě jen o tom, že kvůli nemocenské letos nemáš odpracováno alespoň 60 směn, proto nevzniká nárok na dovolenou za kalendářní rok, ale jen za odpracované dny a nevychází ti proto dost dní dovolené na vánoce? To je totiž dost možné, když ses vrátila v říjnu po RD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
26.11.19 18:15

Ne nesmí, nemocenská i náhrada mzdy za nemoc (v prvních 14ti dnech) má vždy přednost před dovolenou. I kdyby jsi měla dovolenou už schválenou, tak v případě pracovní neschopnosti se počítá nemoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.19 18:16

@Lendeš
Ne dovolene jsem.mela dost(jeste stare co mi v minulosti neproplatily) zbyvalo mi 7,5 dne… ktere byli na vanoce… a ze dne na den mi zavolaji ze nemam zadnou protoze jsem byla.na nemocenské a vzali mi to z toho

• Citovat
  • Nahlásit
8573
26.11.19 18:23

Na dny pracovní neschopnosti ti nemůžou nařídit dovolenou a nějak se mi nechce věřit, že by to zaměstnavatel zkoušel, když od tebe dostal papíry od doktora. Fakt jste se blbě nepochopili? Jinak uvidíš, co budeš mít na výplatní pásce, pak se podle toho můžeš bránit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5234
26.11.19 18:28
@Anonymní píše:
@Lendeš
Ne dovolene jsem.mela dost(jeste stare co mi v minulosti neproplatily) zbyvalo mi 7,5 dne… ktere byli na vanoce… a ze dne na den mi zavolaji ze nemam zadnou protoze jsem byla.na nemocenské a vzali mi to z toho

Zadna dovolena 4 roky stara vam zustat nemohla a podle me vam nevznikl narok na plnou dovolenou letosniho roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
26.11.19 18:37
@Cenarius píše:
Zadna dovolena 4 roky stara vam zustat nemohla a podle me vam nevznikl narok na plnou dovolenou letosniho roku.

A proč by nemohla? Pokud si např. mezi mateřskou a rodičovskou dovolenou nepožádala o čerpání dovolené, a ani jí nikdy zaměstnavatel nenařídil čerpat, tak se zůstatek dovolené přece jen tak nesmázne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.19 18:43

@Ivaxxx
Me proplatily dovolenou na materske ale zapomelo se tam asi cca na 5 dni.. ktere mi sli do teto nové co jsem ted nastoupila…tam jsem mela 10 dni..takže 15…jelikoz jsem ji mela vyčerpat tak jsem cerpala a zůstalo tam 7.5 dne.. ktere mi ted smazali kvuli nemocenské..a spatne jsme se nepochopily..dnes mi to presne takhle rikala. mistrova

• Citovat
  • Nahlásit
8573
26.11.19 18:44

Jaký máš roční nárok dovolené?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.19 18:51

@Lendeš
Tak to netusin…ale nastupovala jsem 1.10 a po mesici jsem mela narok (byla jsem za ucetni) na 10 dni + tech 5 stare

• Citovat
  • Nahlásit
8573
26.11.19 18:52

Já bych řekla, že je to jak píšu. V říjnu počítali s tím, že odpracuješ 60 směn, proto počítali, že vznikne nárok na dovolenou za kalendářní rok krácený za zmeškané směny do toho října než jsi nastoupila a vycházelo jim to na 15 dní dohromady se starou dovolenou. Kvůli nemocenské, ale nesplníš těch 60 směn, takže budeš mít nárok jen na 2/12 ročního nároku (při odpracování alespoň 42 směn).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.19 18:56

@Lendeš
Takze maji pravdu? Muzou mi vzit dovolenou za nemocenskou?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama