Nemoci a zaměstnání

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
26.10.21 08:21

Nemoci a zaměstnání

Krásný den přeji.
Omlouvám se předem. Ale asi se potřebují vypovídat.
Do loňského roku jsem nemarodila ani nepamatuji. Jsem astmaticka, ale od základky o tom ani nevím.
Loni v září jsem dostala kovid. Marodila jsem tři mesice. Měla jsem totiž zápal plic, ale paní doktorka to na rentgenu nepoznala a přišlo se na to až o měsíc později. Bylo to příšerný. A před Vánocema mi volali z práce, že už mě tam nechtějí. Marodila jsem dlouho a mě zrovna končila smlouva, tak mi jí od Nového roku prostě neprodloužili. Brala jsem kortikoidy, rozrostla se o 20 kg.. hrůza :D ale jak si vážím toho, že můžu dýchat :D
Astma se mi hodně rozjelo. Potom jsem si našla práci, kde jsem byla nešťastná. Tak jsem ji během pár měsíců změnila. Teď dělám od června práci, kterou miluji. Konečně jsem tam šťastná. Ale bohužel.. od minulého čtvrtka marodím. Mám náběh na zápal plic. Taky to byla estráda, protože doktorka si byla téměř jistá, že mám kovidovy zápal plic. Než mi vyšlo, že jsem negativní, chovali ke mě v nemocnici šílene.. naštěstí paní doktorku mám úžasnou :)
Ale jde mi o to… Už zase marodím a mrzí mě to! Navíc mám po loňsku úplně stresy, že mě zase vyhodí. Já doufám, že příští týden uz do práce půjdu. Je mi opravdu každý den znatelně lépe. Navíc věřím, že mám lidského a uzasneho šéfa. Jenže zrovna v práci máme sezónu. Nemůžeme si brát ani dovolené. Já vím, že nemoc neovlivním. Ale prostě ještě tím, jak svoji práci mám moc ráda se i ní bojím a je mi to nepříjemné.
Tak mě napadlo… Taky jste někdo omarodil pár měsíců po nástupu do nové práce? A pokud někdo často narodíte, nenašli jste něco, co by opravdu posílilo imunitu?
Moc děkuji předem za příspěvky :) Ví m, že to trochu příliš prožívám. Ale už jsem taková :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2434
26.10.21 08:42

Nemocná bys do práce stejně nemohla. Já nastupovala před rokem a v té době byla hrozba karantény, taky jsem se obávala hlavně ve zkušební době, naštěstí se mi to vyhnulo. Ale zaměstnavatel o možnosti případné karantény věděl, bylo jich tam dost v karanténě.
Nestrachuj se dopředu, nemoc nemůžeš ovlivnit. Ať ti to dobře dopadne a v práci nadále zůstaneš zaměstnaná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.21 08:58
@Jolka86 píše:
Nemocná bys do práce stejně nemohla. Já nastupovala před rokem a v té době byla hrozba karantény, taky jsem se obávala hlavně ve zkušební době, naštěstí se mi to vyhnulo. Ale zaměstnavatel o možnosti případné karantény věděl, bylo jich tam dost v karanténě.
Nestrachuj se dopředu, nemoc nemůžeš ovlivnit. Ať ti to dobře dopadne a v práci nadále zůstaneš zaměstnaná.

Moc děkuji za milý komentář! Já si právě uvědomují, že tohle člověk neovlivní. Ale zároveň je to takové nepříjemné a já bohužel…jsem stresar. Snad se to někdy odnaučim :D
Zároveň ale, když je někdo jiný v me situaci… Říkám si, že za to nemůže a nikdo se na něj nemůže zlobit.

• Citovat
  • Nahlásit
20904
26.10.21 10:59
@Anonymní píše:
Moc děkuji za milý komentář! Já si právě uvědomují, že tohle člověk neovlivní. Ale zároveň je to takové nepříjemné a já bohužel…jsem stresar. Snad se to někdy odnaučim :D
Zároveň ale, když je někdo jiný v me situaci… Říkám si, že za to nemůže a nikdo se na něj nemůže zlobit.

Já tě chápu. Ale nemoc si nevybírá a prostě to někdy padne. Určitě komunikuj se zaměstnavatelem, aby věděl, co a jak. A neplaš. Stres nepomáhá, naopak. Já to beru tak, jak to je. Pokud se zaměstnavatel rozhodne, tak s tím stejně člověk nic neudělá. A kalhoty stahuju až před brodem. Drž se. A neboj. Dobrých lidí, kteří si práce váží, je málo. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat