Nemoci kojit - hledání hlubší příčiny

Anonymní
25.11.15 20:40

Nemoci kojit-hledání hlubší příčiny....

Holky, nešlo mi kojit ani jedno z mých dvou dětí, navštívila jsem několik laktačních poradkyň z laktační ligy, mamily, atd…dělala vše a prostě to nešlo, dítě mi u prsa brečelo, nechtělo sát a pak jsem ztrácela mlíko,…už je to dlouho a stejně, když slyším nebo čtu články o tom, že kojit jde VŽDY! tak jsem z toho zoufalá, je mi jasný, že je to asi nějak psychický…měla jste to některá a přišla jste na to, proč to bylo?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6036
25.11.15 20:44

Zkus kineziologii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
25.11.15 20:49

Staci trochu zagooglit a zjistis, ze v prsu jsou jakesi lalucky mlecne zlazy, melo by jich byt 15-20. Je mozne, ze jich mas min, mleka se tvori malo. Nebo se ti nevylucuji spravne hormony, prolaktin k tvorbe, oxytocin k vylucovani mleka… Nevidela bych za tim nejake tajemno. Nekdo ma vetsi podil svalove tkane, nekdo min vlasu, jiny treba tezke kosti a ty mas malo lalucku :mrgreen: Geneticka loterie, nenadelas nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lutonka
25.11.15 20:58

Může být jak píše @Bibi239 Jsou ženy, které fyziologicky kojit prostě nemohou. Taky je možné, že tvoje děti mají problém se sáním, to je pak logické, že mléka ubývá až nakonec prostě není. Nedělala bych si z toho velkou hlavu :* A jen na okraj, zkoušela jsi někdy odsávat? Tam by se třeba dalo poznat, zda je problém v tvorbě mléka nebo v sání miminka.

• Nahlásit
  • Citovat
212
25.11.15 20:59

Taky si myslím, že je to fyziologický. Udělala jsi pro to maximum a nešlo to. Takových maminek je víc. Měla jsem kamarádku, která nekojila skoro vůbec, mlíčko se přestalo dělat. A mimochodem, mám známou, která kojí a má miminko skoro pořád nemocný (8m, věčně rýmy, teploty atd.). Takže kojení je prospěšné, ale ne všemocné. A články ve stylu „kojit lze vždy“, to je přece blbost. I v přírodě najdeš výjímky (vždycky) a není jich málo. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
25.11.15 21:07

Netrap se něčím, co už máš zasebou. Udělala jsi pro to hodně, život jde dál. Nechápu, proč to řešíš, když děti asi už jsou větší. Nedělá tě to horší matkou, věnuj se výchově dětí, měj radost jak rostou, že jsou zdravé a nezatěžuj mysl něčím, co se nedá vrátit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.11.15 21:08

U obou jsem odsávala a dávala přes flašku, u obou do půl roka…takže mlíko jsem měla, jen mi přišlo, že se to odsávalo pomaleji, ale to je prý s odsávajdou vždy…

• Nahlásit
  • Citovat
350
25.11.15 21:24

Zakladatelko, já bych se s tím teda vůbec nestresovala. Mně to nešlo, tak jsem to nehrotila, nasadila UM a oba jsme byli se synem spokojení.
Jestli ale dobře chápu, tak už máš kojení za sebou a třetí dítě nemáš… Tak to bych se tím nezabývala už vůbec. Možná jsi měla dát UM dřív, když to bylo aktuální, zbavila by ses zbytečných nervů :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3737
25.11.15 21:25
@Anonymní píše:
Holky, nešlo mi kojit ani jedno z mých dvou dětí, navštívila jsem několik laktačních poradkyň z laktační ligy, mamily, atd…dělala vše a prostě to nešlo, dítě mi u prsa brečelo, nechtělo sát a pak jsem ztrácela mlíko,…už je to dlouho a stejně, když slyším nebo čtu články o tom, že kojit jde VŽDY! tak jsem z toho zoufalá, je mi jasný, že je to asi nějak psychický…měla jste to některá a přišla jste na to, proč to bylo?

Nad tímhle jsem uvažovala taky a dlouho. Ani u jednoho to prostě nešlo. I když jsem pravidelně přikládala, odsávala, tak prostě NIC nebylo. Žádné nalévání prsou, tvrdnutí, prostě nic. Prvně jsem myslela, že to bylo porodem. První byl vyvolávaný, dlouhý, jenže druhý byl pohodový a taky nic, takže nevím. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
25.11.15 21:30
@Anonymní píše:
U obou jsem odsávala a dávala přes flašku, u obou do půl roka…takže mlíko jsem měla, jen mi přišlo, že se to odsávalo pomaleji, ale to je prý s odsávajdou vždy…

a deti jsou recove ok? Napadla me vrozena hypotonie svalu kolem pusy, hypotonie teto svalove skupiny pak muze delat neplechu s vyslovnosti a je potreba logoped.

A jeste jeden poznatek, dve deti jsou velmi maly vzorek, prvni dva synove oba svorne zaostavali v psychomotorickem vyvoji, v reci, oba vztekly od roka, napadalo me i ze za to muzu ja, ze jim nedavam ty spravne podnety, peci atd.
Narodil se syn treti a ukazal mi, ze pri stejne pevi je schopen se motoricky vyvijet prumerne, mit vyvoj reci tak, jak se ma, ze nemusim prozit cele batoleci obdobi za zvuku revu…
Muze to byt nahoda, nektere deti zkratka prso bojkotuji a ty mas tu „kliku“, ze se ti sesly dve takove.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26164
25.11.15 22:00
@Anonymní píše:
Holky, nešlo mi kojit ani jedno z mých dvou dětí, navštívila jsem několik laktačních poradkyň z laktační ligy, mamily, atd…dělala vše a prostě to nešlo, dítě mi u prsa brečelo, nechtělo sát a pak jsem ztrácela mlíko,…už je to dlouho a stejně, když slyším nebo čtu články o tom, že kojit jde VŽDY! tak jsem z toho zoufalá, je mi jasný, že je to asi nějak psychický…měla jste to některá a přišla jste na to, proč to bylo?

Dobrá. Články říkají, že kojit lze vždy, tvoje zkušenost říká, že kojit vždy nelze. :think: Hm, proč víc věříš článkům než vlastní zkušenosti?

Ty články píšou holky zblblé kojo masírkou, kterým kojení šlo a hojí si svoje mindráky, že jim třeba nejde něco jiného, na jiných maminkách :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
25.11.15 22:15

Kojit muze udajne 95 zen ze 100. Takze ne kazda, jak jsi nekde vycetla. netrap se tim

• Nahlásit
  • Citovat
5523
25.11.15 22:31

Ja prvni nekojila neslo to z duvodu meho stavu po porodu, lecby atd. Mala nebyla navic uz v nemocnici prisavka nechtela prso vztekala se vpacenou bradavku odmítala kloboucky, vztek atd…myslim ze bychom stejne nekojili i kdyby bylo vse ok. Druhy syn planovanym cisarem. Savec hned po cs se prisal a ted kojim 2 mesice. Je to krasne beru to jako zadosti ucineni a moc si to uzivam. Ale kdyby to neslo vubec bych se netrapila. Otoc list a nemysli na to. Jsou horsi veci☺

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
25.11.15 22:53

Prijde mi to stejne stupidni hlaska jako ta, ze „kazda muze sama porodit“. blbost, nektere zenske proste samy bez zasahu neporodi. stejne tak nektere zenske nenakoji nebo nektere miminka se poradne nenapiji. muzem se dohadovat, jestli to je 5 ze sta nebo 3 ze sta, ale tyhle vyjimky proste jsou. jako u vseho.

budme rady za dnesni dobu, kdy vetsina tehle vyjimek je resitelna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
105
25.11.15 23:57

Taky už skoro půl roku odsávám a krmím calmou. Už v porodnici jsme malou nedonutili pít. Po hodině na prsu měla ještě o 5g méně. Při odsávání skoro vždy-ze začátku něco malo vyteče, pak 5min malinko a až pak se mlíčko spustí. Nevim, ale asi neměla trpělivost čekat než něco poteče…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama