Nemoci po nástupu do školky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hvezdi
Stálice 84 příspěvků 02.03.10 13:21
Nemoci po nástupu do školky

Pěkný den, prosím o Vaše zkušenosti - je pravdou, že děti po nástupu do školky marodily tak, že ve školce spíše ani nebyly? Týká se to většiny dětí nebo některé děti projdou školkou lépe? A jak jste řešily nemoci Vašich dětí společně s prací - měly jste hlídání?
Zajímá mě Váš názor, jak jste to všechno zvládaly?
 Děkuji

Reakce:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 02.03.10 13:37

Anežka začala chodit na 2,5 letech do jesliček, nemocná byla hned druhý den (ale to já taky a nastoupila jsem do práce), ale nemůžu říct, že by pak byla nemocná pořád (rozhodně jsem byla nemocná víc já než ona - třikrát ve zkušební době). Teď chodí od září do školky a nemocná občas je (teď teda po týdnu znovu), ale taky bych neřekla, že by to bylo nějak moc často.

V práci jsem to řešila klasicky - OČR, jiné hlídání nemáme. Teď jsem na MD s mladší dcerou, tak tohle řešit už nemusím. Ale naposledy jsem byla na OČR v listopadu, to měla Anežka „jen“ kašel (nic k tomu, ani rýmu ani zvýšenou teplotu) a OČR mi nestačila (v tom smyslu, že jsem pak byla několik dní doma zadarmo, protože léčení bylo delší než těch proplácených 9 dní).

Rozhodně to není tak, že by každé dítě bylo pořád nemocné. Znám děti, které skutečně do školky víc nechodily než chodily (kamarádka třeba z toho důvodu radši platila dceři soukromé hlídání v zimním období), prý taky trochu záleží na době, kdy začnou do kolektivu chodit (nejhorší je období chřipek, ale ve školce si moc nevybereš, kdy nastoupit) a taky prý děti, které začnou do kolektivu chodit dřív (mladší), se „promoří“ rychleji.

PeZa
Ukecaná baba ;) 2257 příspěvků 02.03.10 13:49

Adélka nastoupila ve čtyřech letech, nemocná je častěji, ale víc to odnáší mladší Klára. Teď jsme s přestávkami doma od začátku prosince :roll:
S prací neporadím, ještě jsem doma.

FloraBolger 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.10 13:54

Tak u nás se tohle pravidlo docela potvrdilo…Do školky jsme nastoupili loni 1.října - první 2 měsíce si moc nevybavuju, ale pak jsme nemocní byli týden v prosinci (viróza), týden v lednu (zánět spojivek) a teď 2 týdny v únoru (kašel-bez teplot). Řešila jsem to také OČR, akorát v lednu jsem si vzala dovolenou. Babičku mám totiž daleko, a tak žádný hlídání v době nemoci nehrozí. Jen doufám, že se to s nástupem teplejšího počasí zlepší - co si pamatuju, tak Maty býval vždycky v zimě víc nemocný. I když ne tolik, jako co chodí do školky. Upřímně - bude pro mě asi úleva, až nastoupím na MD. Takhle se v práci cítím hodně provinile, když je Matýsek často nemocný. A to musím uznat, že to mám o hodně jednodušší, než většina matek. Práci mám totiž „po známosti“…i když v tomto ohledu extra výhody nemám. Každopádně nepochybuju, že jinde už bych dostala „padáka“ - do konce prosince jsem totiž byla ve zkušební době :nevim:

Simpanova
Kelišová 5044 příspěvků 02.03.10 13:58

Ahoj,
my jsme nástup zvládli docela dobře. S typickou virózou jsem s Máťou byla doma asi 2×, jinak jsme si prošli neštovice a trhání mandlí. Tudíž žádná velká nemocnost.
Já jsem to řešila kombinací paragrafu a dovolené (hlídání nemám). Sice jsem si té dovolené na nemoci vyplácala docela dost, ale zase jsem měla lepší peníze než když jsem byla na OČR.

evculinda
Extra třída :D 12968 příspěvků 02.03.10 14:35

U nás to tak bohužel je :-? I když jsem s Adýskem mezi děti chodila, tak s nástupem do školky je nemocný víc. Před tím měl snad jen 3× rýmu a jednou ATB a od nástupu chytne kde co :-(
Na štěstí mám mamku, která chodí jen na odpoledne, takže se s hlídáním vytřídáme - je to náročné, ale jde to…
No, snad už máme vybráno a bude to jen a jen lepší!

hanucha
Závislačka 3328 příspěvků 02.03.10 15:04

Mala chodi do jeslicek a krome zanetu stredniho ucha hned po prvnim tydnu loni v breznu od te doby nemocna nebyla TUK TUK TUK!!! Obcas jen ryma nebo kasel, ale to tam sopli a chrchlaji vsechny deti, resila bych to az by mela teplotu.

xzuzkax 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.10 15:08

Ahoj! Naše Kája nikdy nebyla nijak zvlášť nemocná. Sotva začala chodit do školky, tak to začalo, hlavně přes zimu. Týden ve školce, 14 dní až 3 týdny doma. A tak pořád dokola. A samozřejmě to od ní vždycky chytil mladší brácha.

Annka34
Stálice 52 příspěvků 03.03.10 20:28

Tak s tím mohu jen souhlasit. Sára začala chodit do školky ve 3 letech. Za 2 měsíce po nástupu do školky to začalo. Každé tři měsíce měla chudák zánět středního ucha. Na alergu jí zistili z testů alergii na bakterie, takže se to sní táhlo celé tři roky. Dr. na alergu řekl, že z toho vyroste, že se jí musí vyvinout imunita. A měl pravdu. Nastoupila do školy a nemocnost žádná, občas rýma. A nebo zákon schválnosti? :think: Od září jsem na mateřské :lol:

liška
Echt Kelišová 7558 příspěvků 03.03.10 20:43

Ahoj, asi každé dítko je jiné.
U nás školka proběhla naprosto v pohodě, malá byla nemocná celkem od září asi 5×, naštěstí hlídala tchýně, je v důchodu a bydlí vedle, a pracuju na směny, takže jsme to zvládli. Doma byla vždy asi 3 - 4 dny, takže dobrý.
Celý srpen před nástupem do školky užívala Preventan a pak Multisanostol. A babička mi říkala, že možná je nemocná míň i tím, že byla kojená do 2 let. :think:
Ale taky jsme chodily do mateřského centra mezi děti od jejího 1 a půl roku a od půl roku na plavání.
Ale každé dítě je jiné, možná druhé bude nemoc sama, i když se budu snažit dělat to stejné, jako u dcery.

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 05.03.10 10:46

u kojení bych souvislost nehledala moc…i z mnoha diskusí je to tak půl na půl

mmch mladší mi marodí od narození a byla kojená..

Starší první rok promarodila, druhej byl lepší, teď je to zas o chlup lepší.

Adel32
Závislačka 2766 příspěvků 05.03.10 11:10

Ahoj,

tak já musím zaklepat,že u nás naštěstí v pohodě,přes zimu je rýma kašel,jednou i průdušky,ale byl doma tak týden..a mladší taky dobrý,doufám,že to tak i zůstane :palec:

Klarindas
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 23.09.16 14:39

Ahoj, je pravda že druhé dítě po nástupu do školky nebývá tolik nemocné (protože všechno možné už chytlo od sourozence:-))

aledud
Kecalka 407 příspěvků 23.09.16 15:18

Tak u nás neplatí, druhé dítě do 3 let relativně zdravé 1× antibiotika, od nástupu do školky ob měsíc ucho s atb, rýmy…
Ono asi záleží jak staré je to první, když se druhý narodil, první byla v 1. třídě a to už nemocnost poklesla.

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 23.09.16 16:03

Já teda tajně doufám, že co teď tříleté dítě donese a dvouleté to chytne, tak odstonají teď a za rok už toho chytnou oba míň.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Kdo příště vypadne ze StarDance? Mišík! Blbě kouká, neustále si kontroluje účes

Jsou výsledky taneční show StarDance …když hvězdy tančí opravdu tak... číst dále >

Nejnechutnější Prostřeno všech dob? Tady opravdu jíst nechcete!

Pokud jste si mysleli, že vás již nic nepřekvapí, nenechte si ujít aktuální... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >