Nemoci, školka, práce nezvládám to

Anonymní
11.1.20 21:46

Nemoci, školka, práce nezvládám to:(

Ahoj, omlouvam se za anonym. jdu si pro radu nebo snad podporu… mám děti rok od sebe, 5,5 a 4,5 roku. Dala jsem je do skolky až teď v září a od té doby jedeme v režimu týden skolka, 2 - 3 týdny doma. Momentálně jsem jediná, kdo má v rodině prijem, manžel rozjíždí podnikání. Babička 150 km daleko, navíc neochotna hlídat, děti vidi 3× za rok, druhá babicka už není. Jsem v obrim stresu pri kazdem zakaslani, ale stejně jsou pořád nemocní. Vánoce jsme dva týdny prolezeli, teď týden skolka a dnes starší dítko horecka. Práci mám skvělou, občas můžu dělat z domu, ale už se na me tváří, že je to moc. Vůbec netuším, co mám dělat… prosím vás, kdy se to zlepsi? A jak to děláte vy, práci povinné a bez hlídání, se stale nemocnými dětmi? Mam pocit, že žiju jen v hrůze z další nemoci… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
67444
11.1.20 21:49

Znam moc dobre, sice jen jedno dite, ale nemocne 2 roky v kuse nonstop, pak se to zacalo zlepsovat. Hlidani a pomoc zadna. Stridali jsme se doma s manzelem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7273
11.1.20 21:53

Tak by se měl více zapojit manžel. Přeci jen asi má větší možnosti organizovat si čas podle sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2042
11.1.20 21:53

Tak to se bude manzel muset zapojit, pokud nevydelava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
11.1.20 21:54

Man syna predskolaka a az tento skolni rok, tedy zatim bez nemoci, vloni to same, porad nemocny. Hlidani nemame, manzel OSVČ, pracovala jsem z domova, nebo se stridala s manzelem, on dopoledne v praci ja odpoledne v praci a zbytek z domu. Je potreba vydrzet a bacily se promorit, byli jsme i na imunologii, mel oslabenou imunitu a malo zeleza a pak se to spravilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3873
11.1.20 21:55

Jasné, také tyto pocity dokonalé znám. Dcera přestala marodit až po 3 letech v institucích. Teď mě zanedlouho čeká školka mladší a už mám stres předem, co zas bude. Také jsme se s mužem střídali, babička neochotná pohlídat, druhá 150 km daleko a pracující… Je to náročné :hug: Hodně sil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33400
11.1.20 21:55
@Michelle_M píše:
Tak by se měl více zapojit manžel. Přeci jen asi má větší možnosti organizovat si čas podle sebe.

přesně. Je pánem sama sebe, nemá nadřízeného. Ty ho máš a může nastat situace, že se Tě jako věčně absentující při vhodné příležitosti zbaví. Starat se musí oba rodiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2450
11.1.20 21:56

A když manžel rozjíždí podnikání a nemá příjem, tak by hlídat nemohl? Aspoň občas? Jinak my to tak nějak látali chvilku dovolená já, chvilku manžel home office, občas pomohla na doléčení babička (ruce jsem jí za to líbala :D).
Jinak můžeš zkusit něco na podporu imunity (vitamín D, hlívu, kolostrum…), ale velké naděje bych si nedělala. Velká část dětí si prostě ten začátek školky odstoná :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1356
11.1.20 21:57

Každý si tím musí projit. Zapojila bych více muže popřípadě si našla hlídací duchodkyni… Je jich dost co se nudí a rady si přivydělají. Jinak se nedá nic dělat, i zaměstnavatel musí ten první rok počítat s tím, že bude dítě pořád nemocné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33400
11.1.20 22:00
@epsice píše:
Každý si tím musí projit. Zapojila bych více muže popřípadě si našla hlídací duchodkyni… Je jich dost co se nudí a rady si přivydělají. Jinak se nedá nic dělat, i zaměstnavatel musí ten první rok počítat s tím, že bude dítě pořád nemocné…

ten zaměstnavatel má však také své potřeby, není charita.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6200
11.1.20 22:13
@epsice
@epsice píše:

Zamestnavatel v tomto nemusi pocitat vubec s nicim :mrgreen: v tom jsi tedy dost mimo :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
11.1.20 22:13

Me prijde trochu nestastne nacasovat poslani deti do kolektivu, k tomu novou praci jednoho rodice a rozjezd podnikani a mizivi prijem druheho rodice.
Nevim, v cem muz podnika, ale holt se bude muset vic zapojit do hlidani, aby jste neprisli o ten jeden jisty prijem a podnikat v dobe, kdy ty prijdes z prace domu, pripadne dohanet po nocich a o vikendech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
143
11.1.20 22:18

U nás se střídáme. Jinak hlídání nemáme. Je fakt, že náš syn často nemocný není. Ve školce se promořil během prvního pololetí a to jsem naštěstí byla ještě doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10704
11.1.20 22:30
@Svistice píše:
Me prijde trochu nestastne nacasovat poslani deti do kolektivu, k tomu novou praci jednoho rodice a rozjezd podnikani a mizivi prijem druheho rodice.
Nevim, v cem muz podnika, ale holt se bude muset vic zapojit do hlidani, aby jste neprisli o ten jeden jisty prijem a podnikat v dobe, kdy ty prijdes z prace domu, pripadne dohanet po nocich a o vikendech.

Taky to tak vidím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.20 22:39
@ivašot. píše:
Taky to tak vidím.

To nebylo načasování. Pracuju od února na pul úvazek, řešili jsme s mužem a hlídací slečnou, od září skolka a já celý úvazek. V listopadu manzela propustili z práce… prostě souhra okolností:(

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat