Nemocná matka & nemocné dítě, jak to zvládáte?

1938
18.10.10 19:47

Nemocná matka & nemocné dítě, jak to zvládáte?

Ahoj, nechci tu naříkat, spíš se jen zeptat. Jsem nemocná, nic vážného běžný zánět nosohltanu, ale fakt mi není dobře, jak nesnáším polehávání, tak bych ležela celý den. Synátor není taky 100% fit, tak jsem ho nechala doma ze školky. Nemá teplotu, takže je celkem akční a já neustále musím vymýšlet nějakou zábavu a nějak nemám energii. Je mi blbý povolávat babičku, nejsem na umření. Tak si říkám, jak to zvládáte vy ostatní? Máte nějaký osvědčený recept? Ráno jsem zapnula Jim Jam, ale vydržel u toho asi 10 minut. Číst pohádky nehrozí, protože při pátým slovu začnu chrchlat jak zasloužilý kuřák. Jak děti zabavujete, když jste samy KO?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17304
18.10.10 19:51

Já to dělala tak,že jsem si roztáhla gauč v obýváku a synek si „hrál“.Takže spíš dělal binec,ale to mi bylo nějak jedno.Hlavně,že mě nechal ležet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
xzuzkax
18.10.10 19:55
verenika píše:
Já to dělala tak,že jsem si roztáhla gauč v obýváku a synek si „hrál“.Takže spíš dělal binec,ale to mi bylo nějak jedno.Hlavně,že mě nechal ležet.

Přesně tak! :palec: Nedávno jsem měla slušnou migrénu. Prostě jsem ležela v obýváku a děti si hrály. Bylo mi jedno že je doma bordel…Taky jsem uvažovala že zavolám taťkovi aby pro nás přijel, ale byl zrovna v práci (a můj manžel je na druhém konci republiky). Pokud máš možnost babičky, tak bych to využila, třeba jen jeden den, aspoň nabereš sílu! :kytka:

Příspěvek upraven 18.10.10 v 19:57

• Nahlásit
  • Citovat
7662
18.10.10 19:56
verenika píše:
Já to dělala tak,že jsem si roztáhla gauč v obýváku a synek si „hrál“.Takže spíš dělal binec,ale to mi bylo nějak jedno.Hlavně,že mě nechal ležet.

Taky tak. Malá je torpédo a když mi není dobře, je nejlíp vybrat nějaký uzavřený prostor (aby nemohla utíkat) a zabezpečit ho co nejlíp (abych nemusela vstávat za účelem zabraňování katastrofám typu „moc se mi líbí ten hrnek s kafem na stolku“), pak se rozplácnu na zem nebo na křeslo a hrajeme si na zemi. Většinou tak, že já se vleže přehrabuju v jejích hračkách a ona mi při tom skáče po hlavě. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27303
18.10.10 19:59

ahoj Alenko,
zrovna je to u nás aktuální, prcek ale má teprve téměř rok. Já jsem silně nachlazená, hlava bolí, krk pálí, chrchlám atd. a prcek má asi rýmu, to se uvidí zítra, jestli se to vyvrbí nebo ne. Ale já jsem máčka, takže jsem povolala na zítra babičku a podle toho jak mi bude, poprosím i o středu, pokud bude souhlasit.

Při jakémkoliv takovém problému mám štěstí, že babičky jsou ochotné :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
18.10.10 20:02

Hm, ne že bych neznala - já ochořela angínou a všechny 3 děti se mnou. Naštěstí s menšími rozestupy, takže horečky měl v danou chvíli vždy jen jeden, dávat v noci zábaly 3 současně by asi bylo nad mé síly. Měla jsem 39°horečku, manžel v práci, babička na školení daleko od domova. Vydržet se dá vše, je pravda, že chvílema jsem si už zoufala. Naštěstí to bylo před víkendem.
Fotka, jak jsem to řešila (to už ale byl doma manžel, nicméně děti se mě drží jak klíšťata :-D )
Negativum neodpočinutí při nemoci je mj. třeba to, že se mi rozjela šílená alergická reakce na penicilín, nemám žádnou alergii, toto byla první, ale strašná. 9. den braní mě najednou hodinu po tabletě atb začaly svědit a otékat ruce, nohy, kolena, lokty, měla jsem je horké jak při zánětu. Po radě s dr. jsem si vzala prášek na alergii a zklidnilo se to, ale druhý den zhoršení, že jsem skončila na interně, kde mi rentgenovali plíce a točili EKG, protože to nezažili jako reakci. Nakonec to ta alergie byla, vysvětlení dr., ASI z vyčerpání organismu - neodpočinutí si při nemoci, dlouhodobé nevyspání, vícečetné těhotenství, rok a kousek double kojení… :roll: Stále ještě jsem na Aeriusu, protože bez něj mám potíže (naštěstí už jen, že se drbu, ty otoky kloubů už ne - upřímně lituju revmatiky, to byly bolest! 8-o
Takže já bych radila: pokud je někdo, kdo může pomoci, a ty se můžeš vyléčit, udělej to. Ono to, že teď nejsi na umření, neznamená, že stav se nemůže zhoršit. Já neměla atb 5 let a nemarodila jsem, co máme děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17304
18.10.10 20:03

A když jsou babičky v pohotovosti tak klidně využí,já taky využívám když je nejhůř-což znamená horečky,že se nemůžu ani hnout

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
18.10.10 20:07

Dnes po me taky dite skakalo a jak me boli cely clovek, moc prijemny to nebylo, preci jen je to uz vaha :roll: Ten gauc neni marne reseni :think: Babicky mam ochotne celkem obe, ale obe byly nedavno taky marod a jeste nejsou uplne fit a hlavne jsem je zneuzivala nedavno. Tak to zvládnu. Říkám si, ze jiné matky nemají babičky, a taky to prostě nějak zvládnou :think:

Betty, to jsi me celkem vydesila. Protoze moje nemoc se nejak tahne, nejdriv viroza (to jsem nemohla chodit, tak tu byla babicka), pak celkove oslabeni a kasel a nez kasel ustal, tak najednou zanet nosohl.. Ja dost nerada odpocivam, takze jak nemam teplotu, nikdo me lezet nedonuti, takze si za to mozna muzu sama… :think: Takze zitra rozdelam gauc a bude to :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23933
18.10.10 20:28

Zvládám to těžko, synové byli oba pryč a já i s malou jsme dostaly rotavirovou infekci, byl to děs. Nevěděla jsem, co dělat první, jestli zvracet nebo sedět na WC, do toho malá zvracela obloukem a měla příšerný průjem.
Babičky nefungují, ač je jedna (tchyně) místní.
Malá ležela jen v plínce, neměla jsem ani sílu ji obléknout a stejně bylo všechno během chvilky „ohozené“. Špínu jsem házela do koupelny na zem.
Ani na pohotovost bych to s ní nezvládla, měla jsem co dělat sama se sebou. Jen jsem po telefonu řešila s doktorkou, co dělat…UF!

Naštěstí jsme to zvládly, jen škody jsem pak likvidovala asi týden.

Jestli máš možnost, že by přišla babička, využij ji, nic špatného na tom není :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3379
18.10.10 20:35

Já babičku povolala jednou, když jsem byla nemocná a Naty zdravá, tak s ní šla ven. Jinak to prostě zvládám s pomocí Paralenu. Náš den se příliš neliší. Když je mi fakt už hodně zle, polehávám na gauči a nechávám Naty kramařit v obýváku, abych jí viděla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
18.10.10 21:13

Vyděsit jsem tě nechtěla :-D Ale když tu možnost máš, aby ti někdo pomohl, tak ji využij, protože nikomu nepomůže, až odpadneš úplně a budou tě muset zastoupit 24 hod denně. Když ti např. na odpoledne dítko zabaví(odvezou) a ty se prospíš, odpočineš atd., tak si tím ti „pomocníci“ sami pomůžou, že se z toho nestane nezbytnost.
Tak snad bude brzo lepší! :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
20.10.10 22:56

Ahojky, také teď bojujeme s nachlazením…prcek si to odbyl minulý týden a docela rychle se z toho dostal, mě to propuklo o pár dní později a je mi spíš hůř než líp… Ale je to tím jak píšete, když má člověk možnost si den, dva lehnout, tak se uzdraví rychleji. Tchýně sice bydlí kousek od nás, ale nemá zájem nás navštěvovat a už vůbec ne když by mohla něco chytit. A tak celé dny se věnuji malému(18m) - je navíc až moc akční, domácím pracem a ještě musím zvládnout procházku. Už aby mi bylo lépe…já sem ráda, že přežívám :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
21.10.10 08:34

My to nakonec nejak zvladli bez babicek, nemoc je uz na ustupu, tak uz dokaslavam a doufam, ze je to definitivni ustup a ne zas zacatek dalsiho kola :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama