Nemocné děti kamarádky, já těhotná

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
33
20.5.22 09:46

Nemocné děti kamarádky, já těhotná

Zdravím, možná jen přehráním ale chci se zeptat :nevim:
O víkendu se mám sejít s kamarádkou, včera mi ale napsala že má nemocné děti (3.5 let a 7 měsíců), mají prý rýmu a kašel tak by šla ven bez nich. Já jsem v 15tt. Chodily jste ven v těhotenství s lidmi kteří jsou potenciálně přenašeči bacilů? Vím že bacily jsou stejně tak nějak všude, mezi lidi normálně chodím.. jen teda nevím jestli tohle brát jako bezpečné.. je to mé 1. těhotenství.. moc to hrotim nebo schůzku zrušit? Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22955
20.5.22 09:50
@MarkiMM píše:
O víkendu se mám sejít s kamarádkou, včera mi ale napsala že má nemocné děti (3.5 let a 7 měsíců), mají prý rýmu a kašel tak by šla ven bez nich. Já jsem v 15tt. Chodily jste ven v těhotenství s lidmi kteří jsou potenciálně přenašeči bacilů? Vím že bacily jsou stejně tak nějak všude, mezi lidi normálně chodím.. jen teda nevím jestli tohle brát jako bezpečné.. je to mé 1. těhotenství.. moc to hrotim nebo schůzku zrušit? Děkuji :kytka:

a kamarádce něco je? :think: hádám, že jdete někam na kafe a neplánujete nějaký „těsný“ aktivity 8) pokud je kamarádka ok, tak bych problém opravdu neviděla. Potencionální přenašeči jsou všude, to by jsi nemohla z domu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
849
20.5.22 09:51
:mrgreen: :mrgreen:

Já jedu 20tt, a normálně chodím mezi lidi, do práce, do koníčků, za kamarádkami, do restaurací, na sportovní akce… Kdybych se měla vyhýbat lidem s rýmou nebo jiným příznakem, tak snad nevylezu z domu.

Hoď se do klidu, když ze sebe budeš dělat hypochondra teď, bude to pak horší. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2398
20.5.22 09:53

Sešla bych se s kamarádkou dokonce i kdyby ty rýmovatý děti měla s sebou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9844
20.5.22 09:59
@MarkiMM píše:
O víkendu se mám sejít s kamarádkou, včera mi ale napsala že má nemocné děti (3.5 let a 7 měsíců), mají prý rýmu a kašel tak by šla ven bez nich. Já jsem v 15tt. Chodily jste ven v těhotenství s lidmi kteří jsou potenciálně přenašeči bacilů? Vím že bacily jsou stejně tak nějak všude, mezi lidi normálně chodím.. jen teda nevím jestli tohle brát jako bezpečné.. je to mé 1. těhotenství.. moc to hrotim nebo schůzku zrušit? Děkuji :kytka:

Nešla bych. Děti nemáš, proč se tomu zbytečně vystavovat v těhotenství? Nejsi ještě promořená těmi školkovými bacily, které obvykle nepromořené dospělé dost skolí. Až budeš čekat další dítě, nevyhneš se tomu, v bublině ho držet nebudeš. Ale v prvním těhotenství bych tomu naproti nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2643
20.5.22 10:00

Chodila jsem dokonce i do prace, kde jsem delala za kasou se zakaznikama, takze tech potencialnich bacilonosicu jsem denne videla stovky, a kdovico vse krome rymy mohli prenaset. Stejne tak v autobuse, a kdekoliv na ulici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1986
20.5.22 10:03

To jsou bacily dětské, ty na člověka nejdou :mrgreen:
Ven bych šla úplně bez problémů. Předpokládám, že se s kamarádkou líbat nebudeš :nevim: (Mě osobně by teda nevadily ani ty děti s nudlí :nevim: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3578
20.5.22 10:04

Šla bych jen pokud je 100% jisté že to není COVID. I mírný covid dokáže udělat nebezpečné změny na placentě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LP4
762
20.5.22 10:05

Nešla bych

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.22 10:07

Nešla bych tomu takhle naproti. Taky jsem těhotná, jasně, chodím normálně mezi lidi, ale mám už za sebou těhotenství se špatným koncem, tak mě zbytečné riziko za to nestojí. Do velkých davů taky nechodím. Vím že bacil můžu potkat kdekoli a když se to stane, budu to adekvátně řešit, ale vědomě se setkat s někým, kdo to může mít v sobě a buď se mu to neprojevilo protože je zvyklý nebo se to ještě neprojevilo, to ne. Budeš s ní delší dobu, to je něco jiného než náhodné setkání. Možná se obejmete, dáte pusu na tvář, to s kolemjdoucími neděláš. Dostaneš pak vysokou horečku která je pro ty dětské nemoci typická, a problém může být na světě. Omluvila bych se kámošce a posunula to o týden až budou všichni ok.

• Citovat
  • Nahlásit
3317
20.5.22 10:08
@Liberalissima píše: Šla bych jen pokud je 100% jisté že to není COVID. I mírný covid dokáže udělat nebezpečné změny na placentě.

Vidim to stejne. Ja bych asi nesla a odlozila to na dalsi týden. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
849
20.5.22 10:09
@Liberalissima píše: Šla bych jen pokud je 100% jisté že to není COVID. I mírný covid dokáže udělat nebezpečné změny na placentě.

Já měla COVID v 9-11tt a nijak mě to, ani malé, nepoznamenalo. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1269
20.5.22 10:10

@MarkiMM je to ok. Neco chytit muzes kdekoliv. Ale nebala bych se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3867
20.5.22 10:10

Jestli to neni tvoje milenka nebo ti nebude kychat do obliceje, tak bych byla v klidu, ale kdyz uz se takhle ptas, tak jsi z toho nervozni a schuzku presun o tyden..i u rymy je clovek infekcni den pred vypuknutim priznaku.., tohle je ciste na tobe, kazdy by to tady udelal jinak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7262
20.5.22 10:12
@adamcoka píše:
Já měla COVID v 9-11tt a nijak mě to, ani malé, nepoznamenalo. :nevim:

Já v 33 tt a dopadla jsem doma nejlíp - jen s rymou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek