Nemocné děti - zima - dlouhodobě k moři?

516
23.1.20 11:49

Nemocné děti - zima - dlouhodobě k moři?

Každý rok mám celou zimu nemocné děti. Nejdřív chronická zadní rýma, která posléze sedne na průdušky popř. i zápal plic, takže pořád atb. Letos mají imunoléčbu, od prázdnin ani jedna nemoc, ale teď od ledna zase klasika rýma a kašel… Přemýšlím, že bych s nima jela ještě na celý únor a březen třeba na Makarskou, kde je teď kolem 14 stupňů, momentálně i slunečno. Finance neřeším, děti nechodí do školy. Ale zajímá mě, jestli s tím máte někdo zkušenost (ne, co si o tom myslíte, ale zkušenost těch, co změnili podnebí přes zimu kvůli nemocem). Jestli to pomohlo nižší nemocnosti, pokud Chorvatsko - jaké tam bylo opravdu to počasí a tak. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23353
23.1.20 11:57

Bude tam pršet, bude tam zima protože jižní státy moc zimu nezvládají, jako třeba těsnost domu a topení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
516
23.1.20 12:01

@pikola To mě nenapadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2890
23.1.20 12:04

@masima Pokud neřešíš fimance, tak bych raději volila trochu tropičtější oblast s vlhkým podnebím. Já mám chronickou rýmu. Teče mi z nosu v zimě, v létě. Ne nonstop :lol:, ale během dne potřebuji tak 10× kapesník. Kdykoliv jsme v exotice, za 2 týdny ani jeden. To tropické vlhké slané klima mi dělá dobře na dýchací cesty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23353
23.1.20 12:08
@masima píše:
@pikola To mě nenapadlo.
Žila jsem pár let v Andalusii, kde je nejvíce slunečných dní v roce, ale celou zimu střídavě pršelo. Teda pršelo, proudy vody asi 3 měsíce, doma zima a nebylo žádné topení což je fakt super když máš venku 15 stupňů. Hezký bývá tak březen duben kdy všechno kvete a už tolik neprší. Chorvatsko asi bude podobné.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
516
23.1.20 12:22

@berusa.m Já mám tři malé děti 0, 3 a 4 roky, tak si na nějakou exotiku zatím netroufám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
876
23.1.20 12:22

Kamarádka takhle řešila mladší holčičku, co měla náběh na astma a pořád kašel, rýma. Sbalila je na tři měsíce na Krétu, nejdřív přes zimu, pak na dýl a na dýl a teď tam bydlí a děti tam chodí do školy a jezdí domů na léto, kdy je tam velké horko. Jo a malé tamní podnebí hodně svědčí, její problémy se minimalizovaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
516
23.1.20 12:28

@Annci Nejstarší dcera má právě také podezření na astma. Já bych se teda klidně obětovala a žila na Krétě :mrgreen:, ale to by náš taťka nechtěl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 12:31

Morsky vzduch mi vzdycky delal dobre na nachlazeni a rymu. V cechach jsem byla doslova zavisla na spreji do nosu, neusnula jsem bez nej. U more, kde bydlim uz nejaky ten patek se mi to hoodne zlepsilo. Celkove ta kvalita vzduchu je jina. Jen opravdu pozor at nebydlite v nejake studene chysi, oni to topeni moc neresi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
876
23.1.20 12:32

Já myslím, že delší pobyt tam by ho přesvědčil :-D Říkala, že náklady na bydlení a stravu, když začínali (dnes nevím), byly de facto totožné, jako když bydleli v ČR, protože si našli podnájem ne přímo na pláži, ale v oblasti, kde bydlí místní, ale při pobřeží. Že lidé byli velmi vstřícní a klima a středomořská strava dětem velmi svědčí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
516
23.1.20 12:54

@ocean.mama Jen orientačně jsem mrkla na pár apartmánů a vše bez topení, jen klima. Tonevím, jestli se s tím dá zatopit.

@Annci A nevíš, čím se tam živí? Jen tak pro zajímavost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14517
23.1.20 13:00
@masima píše:
Každý rok mám celou zimu nemocné děti. Nejdřív chronická zadní rýma, která posléze sedne na průdušky popř. i zápal plic, takže pořád atb. Letos mají imunoléčbu, od prázdnin ani jedna nemoc, ale teď od ledna zase klasika rýma a kašel… Přemýšlím, že bych s nima jela ještě na celý únor a březen třeba na Makarskou, kde je teď kolem 14 stupňů, momentálně i slunečno. Finance neřeším, děti nechodí do školy. Ale zajímá mě, jestli s tím máte někdo zkušenost (ne, co si o tom myslíte, ale zkušenost těch, co změnili podnebí přes zimu kvůli nemocem). Jestli to pomohlo nižší nemocnosti, pokud Chorvatsko - jaké tam bylo opravdu to počasí a tak. Děkuji

Dcerka trpi na zvetsene mandle. Nemocna sice neni, ale v noci chrci a spatne se ji dycha. Byla ted s prarodici na 3 tydny v Portugalsku u more kolem vanoc a morsky vzduch ji udelal velmi dobre. V lete pojede s prarodici na 3 tydny do Recka.

Takze za mne urcite ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
516
23.1.20 13:05

@warita Díky za zkušenost. Také bych volila teplejší destinaci, ale nechce se mi kvůli věku dětí letecky. Ale říkám si, že i jen to Chorv by bylo lepší než tady u nás.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2890
23.1.20 13:14
@masima píše:
@warita Díky za zkušenost. Také bych volila teplejší destinaci, ale nechce se mi kvůli věku dětí letecky. Ale říkám si, že i jen to Chorv by bylo lepší než tady u nás.

Jednou jsme byli v Polsku v lázních Ciechocinek. Hledala jsem ti víc info a našla tento odkaz: https://www.novinky.cz/…nim-40221119
Možná i tento typ dovolené by nebyl od věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14517
23.1.20 13:18
@masima píše:

a kolik je detem? Moje mala poprve letela na 16m, od te doby pravidelne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama