Nemocné dítě - je povinno jít k otci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ladybirdies
Kecalka 177 příspěvků 21.08.18 08:55
Nemocné dítě - je povinno jít k otci?

Maminky, prosím zkušenější o radu, jestli jste třeba některá neřešila něco podobného.. ex mi oznámil, že chce na týden o prázdninách děti, jedno z nich do rána horečky 39, jít s tatínkem nechtěly ani jeden, nechtějí k němu chodit, přesto si je odvezl, že má dovolenou a že se postará, že chce být s nima (na děti on ohledy nebere, když jemu se chce tak prostě s ním pojedou a tečka). Dnes jsem se dozvěděla, že nechal to mladší nemocné doma s tou ženskou co ho odtáhla od rodiny, starší poslal s někým na bazén a sám si jel do práce. Ale musel je za každou cenou při tom mít, jsem fakt vytočená, já s ním nechtěla jít do boje kuli dětem, aby netrpěly ještě tímto (hodně těžce nesly, když odešel a nemohou mu to odpustit), nemáme stanoveno, že je mám v péči já, v podstatě jsme se tak nějak dohodly, ovšem nedávno se situace změnila, začala jsem žít s přítelem, kterého děti mají hodně rády a on je, hodně se jim věnuje a tatínek to zřejmě nemůže rozdýchat a dělá naschvály. Prosím jak to je, kdybych je měla v péči a on měl stanovené návštěvy, jsem povinna mu je dát i když onemocní? A může on je v době, kdy je má na starosti nechat hlídat někomu jinému? Trvalý pobyt u ní nemá, manželé nejsou, děti ji nesnáší. A od kdy soud bere ohled na to, aby si dítě mohlo samo říct, že chce nebo nechce rodiče navštěvovat? Děkuji za každou zkušenost

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pikola
Neúnavná pisatelka 19428 příspěvků 21.08.18 08:57

Když tvoje děti mohou žít s tvým přítelem, co by nemohly s jeho přítelkyní? Nepřijde ti to trochu nefér?
Jinak bych řekla, že marodit mohou kdekoliv, to je na vaší dohodě.

Pavlička
Kelišová 5270 příspěvků 21.08.18 09:03

@pikola chtěla jsem napsat dlouhý komentář…ale radši jsem to vzdala…těchto dětí je mi všech líto…aneb za vším hledej vždy zraněné “ego” matky…a sama jsem odstehovala otce syna k milence a nikdy opakuji nikdy me tohle co pise zakladatelka nenapadlo! Otec ma na dite 50% narok jako matka, at je zdrave nebo nemocne! At zije s nekym jinym nebo nezije! Vyjimku tvori alkoholici, nasilnici ci drogove zavislí samozřejmě!

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2248 příspěvků 21.08.18 09:10

Tak jestli děláš takovéhle scény před dětmi,ani se nedivím,že k tátovi nechtějí. Naši se rozvedli,když mi bylo deset,ale v životě jsem od mámy neslyšela,že by tatínek byl hajzl,i když by na to měla plně právo. A ty nikdy děti se svým partnerem nenecháváš? Proč by je nemohl hlídat kdokoli zodpovědný a trvalé bydliště v tom opravdu nehraje roli. Hele,já chápu,že jsi ublížená a podle tvého příspěvku je jasné,že jsi se přes to ještě nepřenesla. Ale jsou to i jeho děti! Píšeš,že si klidně odjel do práce a to má jako dát výpověď? Nebo ty do práce v době,kdy máš děti doma ,nechodíš?

Tarjei
Závislačka 4150 příspěvků 21.08.18 09:14

Pokud je zavaznej duvod, aby se deti s otcem nevidaly, res to soudně..mozna bych se poradila jeste predtim na ospodu jak situaci resit…

Hadumi
Extra třída :D 13557 příspěvků 21.08.18 09:18

Marodit mohou i u otce, je na něm, jak péči zajistí. Pokud ti fakt přijde, že to na pobyt u něj není, dojdi s dítětem k lékaři a otec, ať jde s Vámi. Ovšem pokud nemáte určený styk, tak mu prostě sdělíš, že pobyt u něj nebude a on může prd.

andelka83
Generální žvanilka 20164 příspěvků 21.08.18 09:21

On nesnáší tvého přítele,ty zas jeho přítelkyni. Jste si kvit. Tohle nikdo řešit nebude,jestli chcete aby dětem zůstali oba rodiče a psychické zdraví,tak začněte u sebe.
I kdybys je měla v péči,tak většina nemocí není tak vážných,aby se o dítě nemohl postarat i otec. A komu dítě svěří v době své péče,je taky jeho odpovědnost.
Já jsem teď taky měla týden manželovo dítě doma,a on chodil do práce. Proč by měly být děti u otce jen za ideálních podmínek?

Tichošlápek
Extra třída :D 10875 příspěvků 21.08.18 09:23

Nechala bych si styk stanovit soudně, kvůli těm dětem. Snad si pak odpustite nějaké dohadování. Pusobis fakt strašně zapškle. Nicméně bys mu je samozrejme dávala i nemocné, pokud by je to neohrozilo na životě. Ma stejne schopnosti se o ne postarat jako ty. Jeho přítelkyně je v době, kdy jsou v jeho peci hlídat muze.

Ladybirdies
Kecalka 177 příspěvků 21.08.18 09:27

@Aduš8 ne on si vzal děti na týden s tím, že si je chce užít a užít si čas s nima. Děti k němu chodit nechtějí, to nemá cenu tady rozebírat (podmínky otřesné, spí na zemi, jsou tam její děti, její rodiče všichni ve 2 pokojích, takže si nemůžou třeba pustit DVD a ležet u telky když jim není dobře jako doma, doma mají barák, zahradu, bazén, psa, kamarády, každý svůj pokoj) děti by s ním šly na výlet něbo nějakou akci, ale u ní v tomto prostředí prostě být nechtějí a mě rve srdce je tam ubrečené ještě posílat :-( Do práce chodit nemusel, šel dobrovolně, když mu zavolali, jestli by náhodou nešel, takhle si teda fakt já nepředstavuji čas strávený s dětmi, to jako sory .. děti mi pak volají neštastné, že tam nechtějí samy být ať pro ně přijedu :-(

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20066 příspěvků 21.08.18 09:27

@Ladybirdies ono je to pro ženskou určitě hodně těžký, ale měla by víc než na sebe a svou zhrzenou hrdost myslet na děti.
Takže to, že ty automaticky bereš novou partnerku exe za zlou saň, tak to fakt dětem moc nepomáháš. A to, že jí nemůžeš ani cítit, je jasný z toho, jak o ní píšeš. A děti nejsou pitomé, ony moc dobře ví, jak to bereš, i když před nimi přímo třeba nenadáváš.

Jinak k daný situaci, otec chodil do práce celý týden a děti nechal přítelkyni, nebo jeden den (možná akutně musel) odjel do práce něco vyřídit?
V prvním případě bych mu řekla (normálně), že jestli nebylo zbytečný děti, tuplem maroda, mít celý týden, když si je stejně neužil a hlídala nextka, ale pokud šlo o jednorázovou záležitost, tak neplaš a nehledej, jak chlapa shodit.
Buď ráda, že si děti bere, má je rád, stará se o ně, v případě potřeby zajistí hlídání.

Pokud děti nemají rády novou přítelkyni, bylo by záhodno zjistit, proč to tak je, odkud vítr vane a s bývalým zkusit promluvit, jak to vyřešit. Myslete na ty děti, tím, že jim budete oba dělat ze života peklo a navzájem na sebe házet špínu, tím z nich dobrý, slušný a radostný dospěláky nevychováte :?

Já si moc dobře pamatuju, jak máma nasazovala na novou ženu táty, jak táta si bručel pod fousy, když o mámě mluvil. Fakt to byl pro nás pro děti vopruz.

Ladybirdies
Kecalka 177 příspěvků 21.08.18 09:33

Tak on například mi furt otlouká, že děti žádný cizí chlap hlídat nebude, že nemám právo je nechat komukoliv cizímu a dělá scény.. Jenže já narozdíl od něj, mám děti „na krku“ pořád a chodit do práce občas taky musím. Takže když jsem měla důležitou poradu, tak je vzal přítel do aquaparku a bylo peklo. Furt ječí, že na to nemám právo, že přestane teda platit, ať si to platí on (jako přítel) když si s nima tráví čas …

pikola
Neúnavná pisatelka 19428 příspěvků 21.08.18 09:35
@Ladybirdies píše:
Tak on například mi furt otlouká, že děti žádný cizí chlap hlídat nebude, že nemám právo je nechat komukoliv cizímu a dělá scény.. Jenže já narozdíl od něj, mám děti „na krku“ pořád a chodit do práce občas taky musím. Takže když jsem měla důležitou poradu, tak je vzal přítel do aquaparku a bylo peklo. Furt ječí, že na to nemám právo, že přestane teda platit, ať si to platí on (jako přítel) když si s nima tráví čas …

Tak mu to omlať přítelkyní. A srovnejte si ty návštěvy a alimenty papírově přes soud. Pak ale ty nevyšiluj, že se o ně stará i ta jeho přítelkyně.

Ladybirdies
Kecalka 177 příspěvků 21.08.18 09:36

Já když jsem se to snažila pozjišťovat, tak mi bylo řečeno, že o dítě se musí starat výhradně rodič, jedině když ten jeho partner má trvalé bydliště s ním, nebo jsou manželé, tak pak ano, pak nemůže ten druhý nic namítat tak nevím a zjišťuji právě, zda někdo řešil něco podobného a neví víc ..

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2248 příspěvků 21.08.18 09:38

@Ladybirdies a nemyslíš,že by bylo lepší jim vysvětlit,že táta prostě jednou do práce odejít musel a jeden den to přece vydrží. Ať to bylo jak to bylo? Ty,když jsou děti doma tak jsi s nimi 24 hodin denně. Jestli dobře chápu,zůstala jsi v domě s veškerým komfortem,kde jste spolu bydleli a je ti líto dětí,že ho nemají u otce? Tak to asi bohužel je,k nám tohle léto přijeli manželovi synové na týden a jeden z nich spal na nafukovací matraci,máme 3+1 a do pokojíčku už druhou postel nenarveme. A ani jeden z nich si nestěžoval,i když táta musel chodit do práce a to jsem pro mě cizinka(manžel je Němec). Spíš bych řešila ty důvody, proč tam kluci být nechtějí. Není to trošku rozmazlenost? Píšeš,že tatínkův odchod jim hodně ublížil,takže nějaká nenávist za tím nebude. Není za tím tak trošku rozmazlenost a chuť dělat tátovi peklo. Taky jsem tátovi přítelkyni nesnášela a víš proč? Protože jsem věděla od maminky,jaká je svině,protože nám odtáhla tátu. Sáhni si do svědomí.

Tichošlápek
Extra třída :D 10875 příspěvků 21.08.18 09:39

@Ladybirdies to ti řekl kdo? To takto není - když je ma třeba na tři dny v peci, tak je klidně muze nechat s přítelkyni, babičkou apod - musí jim zajistit adekvatni peci a tak, ale určitě s nimi nemusí byt jen on. Nicméně fakt by vám prospělo stanovit to soudně vše. Kvůli těm dětem.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Udata Soukup brání svou paní: Jdi do pr*ele, vzkázal „zlořádovi“ Novotnému

Středověk je sice dávno za námi, na událostech uplynulých dní se jasně... číst dále >

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >