Nemocné miminko hodně spí a propadlá fontanela

Anonymní
20.9.21 17:18

Nemocné miminko hodně spí a propadlá fontanela

Hezký den,

Mám první dceru 6m, tak jsem z toho nesvá. Minulé úterý jsme byly na druhé dávce vakcíny Bexsera a rotavirů. A dva dny na to začala být zahleněná a rýma, v pátek nám MUDr. předepsala Pamycon, Maxitrol oční kapky i mast (měla rýmu i v očičkách), Fenistil na noc a Ambrobene a Rectodelt čípky na tři noci, aby se v noci nedusila (z toho, jak byla zahleněná). Celkově se to lepší, malá už vykašlává, co mě ale znervózňuje je to, že je unavená a hodně spinká + má lehce propadlou fontanelu. V těch chvílích, kdy je vzhůru je hodně plačtivá. Volala jsem doktorce, ta mě odbyla, ať jí dávám víc tekutin - vodu a čaj. Malá teď nechce příkrmy a chce jen prso, vodu o čaj do ní taky těžko dostávám, ale kojím ji co chvíle.. 1,5 - 2 hod. Nemyslím si, že by byla dehydratovaná, může to souviset nějak s tou rýmou? Nemáte, prosím, někdo takovou zkušenost? Snad zde najdu uklidnění. Děkuji!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2161
20.9.21 17:25
@Anonymní píše:
Hezký den,Mám první dceru 6m, tak jsem z toho nesvá. Minulé úterý jsme byly na druhé dávce vakcíny Bexsera a rotavirů. A dva dny na to začala být zahleněná a rýma, v pátek nám MUDr. předepsala Pamycon, Maxitrol oční kapky i mast (měla rýmu i v očičkách), Fenistil na noc a Ambrobene a Rectodelt čípky na tři noci, aby se v noci nedusila (z toho, jak byla zahleněná). Celkově se to lepší, malá už vykašlává, co mě ale znervózňuje je to, že je unavená a hodně spinká + má lehce propadlou fontanelu. V těch chvílích, kdy je vzhůru je hodně plačtivá. Volala jsem doktorce, ta mě odbyla, ať jí dávám víc tekutin - vodu a čaj. Malá teď nechce příkrmy a chce jen prso, vodu o čaj do ní taky těžko dostávám, ale kojím ji co chvíle.. 1,5 - 2 hod. Nemyslím si, že by byla dehydratovaná, může to souviset nějak s tou rýmou? Nemáte, prosím, někdo takovou zkušenost? Snad zde najdu uklidnění. Děkuji!

Jedna rada, příště prosím, nedávej dve očkování najednou, tohle nepochopím.. už dost že Bexero je agresivní, ještě k tomu dát rotarix či jak se to jmenuje. Nechápu, ze pediatři nemají rozum - nic proti ;-). Jinaak ano, ta fontanela může to být i z nemoci, pokud kojis tak často, čaj bych nedávala. V mlíčku má vše. Ať je brzy malička zdravá 🍀.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
607
20.9.21 17:41

Ahoj. Jestli kojíš, tak už čaj ani vodu dávat nemusíš. Ale bylo by dobré přesně vědět, kolik toho miminko vypilo. Nemáš možnost půjčit si na pár dní novorozeneckou váhu? Jinak že je spavá a plačtivá je při nemoci normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4664
20.9.21 18:00

A čůrá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.21 18:06

@EvieK Děkuji, ptala jsem se na to očkováni, zda je to rozumné, doktorka mi tvrdila, že je to naprosto v pořádku, doufala jsem, že ví, co říká. Příště už budu chytřejší..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.21 18:06

@jita22 Ano, má pročůrané plenky jako normálně.

• Citovat
  • Nahlásit
4664
20.9.21 18:08
@Anonymní píše:
@jita22 Ano, má pročůrané plenky jako normálně.

Tak to by mělo být snad ok. Ale klidně doktorku otravuj, kdyby se ti něco nezdálo, lepší než něco zanedbat. Nebo i na pohotovost v nejhorším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15151
20.9.21 18:11

Koj jak mala chce, vic nepotrebuje.
Ani tu celou lekarnu, cos vyfasovala.
A priste kazde ockovani zvlast.

Plactivost, spavost, zahleneni dych.cest, to vsechno muze mit po vakcine. Precti si pribalove letaky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69312
20.9.21 18:14

Na muj vkus ma tech leku kvuli ryme az moc. Okolo postylky (v loznici) bych rozvesila mokre plinky, podlozila hlavu a hlavne kojila dle potreby. Do nosu mues kapnout MM, pomohlo nam to vzdy zazracne. Priste nedavala dvoje ockovani. Navic muze byt unavena z ockovani i z nemoci. Propadlou fontanelu mely obe me deti i normalne, ja se tim ridit nemohla. Sleduj pocet plinek a kdyby se Ti neco nezdalo, kontrola u doktorky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69312
20.9.21 18:18

Do nosu muzes kapnout i kapky s morskou vodou, to taky pomaha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2419
20.9.21 18:20

Proč proboha dáváš malými mimimu tolik léků kvůli blbé rýmě? Max kapky do nosu, pokud ho má ucpanej, ideálně jen na noc. Pamycon jsou atb, na obyčejnou rýmu zbytečné, a rectodelt, ještě 3× a vlastně jen preventivně? Od takové doktorky bych utíkala hodně rychle. Dítě má jen rýmu, bude ji za život mít ještě hodnekrat, zvlášť až bude chodit do školky. Že je unavená, vic breci atp je normální, po rýmě bude zase ok. Pokud čurá normálně, taky super, nestěžoval bych se. A hlavně bych se fakt vykaslala na všechny ty léky. Na nic dej kapky do nosu, ať se všichni vyspite, přes den odsavej, před spaním taky. Můžeš zvlhcit vzduch v místnosti, kde spíte. A to stačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.21 18:27

@blumen Děkuju, mně se to taky nelíbilo, tolik léků, ale malá se mi až dávila, a tak jsem prostě poslechla. Mořskou vodu dávám pravidelně, zkusím MM :) děkuju ještě jednou..

• Citovat
  • Nahlásit
2161
20.9.21 18:37
@Anonymní píše:
@EvieK Děkuji, ptala jsem se na to očkováni, zda je to rozumné, doktorka mi tvrdila, že je to naprosto v pořádku, doufala jsem, že ví, co říká. Příště už budu chytřejší..

No oni to berou v pořádku. Jinak místo Pamyconu občas vyzkoušej Nasivin a sterimar opravdu super! Nás vždy zachrání.. a jak radí holky výše vlhké pleny a větrat :). Rýma je podle mě vždy nejhorší, ale přejde to. Držím 👍.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1556
20.9.21 20:15

Mě se také nepozdava přístup doktorky k očkování a I k medikaci, to jedocela brutal. Pamycon jsou atd a dávají se na zahnisanou rýmu. Ano doktorka je odborník, ale to ti přeci nebrání si zjišťovat informace. Nemáš kolem sebe maminky starších děti třeba, co by poskytly zkušenosti a trošku nadhledu?
Jinak pokud normálně cura, super. Vážit tekutiny je zbytečné, kojenecká váha má rozptyl +-30g, to ti za celý den řekne kulový. Že hodně pláče je normální. Vzpomeň si na sebe, když máš rýmu, není ti dobře, celá se z toho opocujes a máš třeba i slušně popálený krk. Mít 6 měsíců, brecim taky. Ale nikdo tady s tvým dítětem není a nezná jeho běžné chování, zda je to ok, nebo je potřeba vyhledat pomoc je hodně na tvém úsudku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69312
20.9.21 20:56
@Anonymní píše:
@blumen Děkuju, mně se to taky nelíbilo, tolik léků, ale malá se mi až dávila, a tak jsem prostě poslechla. Mořskou vodu dávám pravidelně, zkusím MM :) děkuju ještě jednou..

Nemas zac. Mozna se doktorka bala laryngitidy, kdo vi. Dulezite je podlozit pri ryme tu hlavu, podlozit trochu treba matraci, at ji to nezateka do krku. At je brzy fit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat