Nemocnice České Budějovice, lze být s dítětem?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

SarkaNovo
Závislačka 3451 příspěvků 10.11.18 15:06
Nemocnice České Budějovice, lze být s dítětem?

Dobré odpoledne, chci se prosím zeptat, jestli je tu někdo, kdo měl dítě v Nemocnici v Českých Budějovicích. Syn má nástup 1.12.na operaci, ale prý nejde být s ním primo na pokoji.Je tam prý někde ubytko v suterénu. Pobyval jste tam někdo? Chtěla bych vědět do kolika hodin smí matka být u dítěte na pokoji a jestli zas hned ráno může jít k němu na pokoj, pokud má ubytování v tom suterénu nebo jak to chodí? Vůbec nic mi k tomu nikdo neřekl.
Moc děkuji za informaci.
Hezkou sobotu :mavam:

Reakce:

Reflex
Ukecaná baba ;) 2181 příspěvků 10.11.18 15:19

Nebyla jsem, ale máš právo být s dítětem nonstop, respektive dítě má právo na nepřetržitou přítomnost zákonného zástupce. Mají to i ve vnitřním řádu nemocnice. Cituji: „Nezletilá osoba má právo na nepřetržitou přítomnost zákonného zástupce, popřípadě
osoby určené zákonným zástupcem, pěstouna nebo jiné osoby, do jejíž péče byl pacient
na základě rozhodnutí soudu nebo jiného orgánu svěřen.“ Odkaz zde: https://www.nemcb.cz/…7.5.2016.pdf

Pokud je synovi méně než 6 let, tvou hospitalizaci jako doprovodu platí pojišťovna. Pokud nemají kapacitu, jak tě hospitalizovat na pokoji se synem, můžeš si vydupat nadstandard bezplatně, to bude chtít ostré lokty. V každém případě však můžeš být u jeho postele, třeba na židli, v křesle, na karimatce nonstop, včetně JIP, ARO. Hlavně se nenech vyhodit. Měla bys mít právo i na přítomnost se synem až do uspání (narkoza).

flicek18
Kecalka 238 příspěvků 10.11.18 15:24

Nedávno jsem o tom četla v casopisu, tak tady to máš na fotkách, tuším že to tam psala nějaká právnička. Máš práci na to být s dítětem celou dobu, ale nemáš nárok na lůžko v jeho pokoji… Ale můžeš u něj být nonstop. Ale co vím, některé nemocnice skrz to dělají problémy, tak se možná připrav že nebude jednoduché si to vydobýt. Určitě se ale nenech jen tak odbýt ;) Je to Tvé dítě a Ty za něj máš zodpovědnost :srdce:

Reflex
Ukecaná baba ;) 2181 příspěvků 10.11.18 15:39

Jinak ještě chci dodat, že i v ČB naprosto běžně ubytují matky s dětmi na pokoji. Takže pokud tvrdili, že to nejde, tak jedině z kapacitních důvodů, což se divím, že by věděli takto s předstihem. Spíš to na tebe zkouší. Nenech se. Pokud by dělali další problémy, chtěj písemné vyjádření a dej sem vědět.

alisekR
Kelišová 5180 příspěvků 10.11.18 16:03

S dětma mladšíma 7 let, je to asi automaticky. Pak u starších jde o domluvu, takže bych se zeptala předem, zavolej na dětské. Když t ležela 4 léta dcera s manželem. Oddělení bylo poloprázdné.

SarkaNovo
Závislačka 3451 příspěvků 10.11.18 19:16

Moc vám všem děkuji :srdce:
Já zapomněla napsat věk…synovi je 7,5 roku, tak to berou asi tak, že už nemám nárok být s ním na pokoji :nevim: Prostě mi rovnou řekli že to nepůjde.Že jedině mě ubytují v suterénu.

blanka111
Kecalka 139 příspěvků 10.11.18 22:56

Byla jsem s 8 letým synem loni v Čb. Do 6ti let vás nechají automaticky, se starším pokud je místo. Pro matky jsou pokoje dole v suterénu. Chodila jsem na pokoj až když usnul, a ráno hned mezi 6-6,30 zase na pokoj k malému. Měla jsem strach, ale bylo to vše ok. Pokud máte ještě nějaký dotaz, napište. :)

Reflex
Ukecaná baba ;) 2181 příspěvků 10.11.18 23:16
@SarkaNovo píše:
Moc vám všem děkuji :srdce:
Já zapomněla napsat věk…synovi je 7,5 roku, tak to berou asi tak, že už nemám nárok být s ním na pokoji :nevim: Prostě mi rovnou řekli že to nepůjde.Že jedině mě ubytují v suterénu.

Nemusejí ti dát lůžko, ale zůstat tam můžeš pořád, to by i měli umožnit. Nafukovací matračka to jistí :-).

SarkaNovo
Závislačka 3451 příspěvků 11.11.18 14:19
@blanka111 píše:
Byla jsem s 8 letým synem loni v Čb. Do 6ti let vás nechají automaticky, se starším pokud je místo. Pro matky jsou pokoje dole v suterénu. Chodila jsem na pokoj až když usnul, a ráno hned mezi 6-6,30 zase na pokoj k malému. Měla jsem strach, ale bylo to vše ok. Pokud máte ještě nějaký dotaz, napište. :)

To jsem právě chtěla vědět…jestli mohu do toho suterénu jít kdy chci (třeba až v 22 hodin)a ráno jestli mohu přijít zas kdy chci na pokoj k němu.Tak to je supeer, Moc děkuji ????

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Jak se Monika Babišová dostala mezi pět nejlépe oblečených manželek státníků

Monika Babišová (44) po návštěvě Paříže, kde si desítky hlav států i vlád... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >