Nemocnost očkovaných vs. neočkovaných

948
21.8.15 12:25

nemocnost očkovaných vs neočkovaných

Zdravím,

dělám menší průzkum :) budu ráda, když odpovíte na otázky níže. NECHCI vyvolávat zbytečné diskuze, prosím jen o odpovědi.

1, očkovali či ne? popřípadě co všechno
2, jak často jsou vaše děti nemocné - běžné nemoci - rýma, kašel, chřipka, angína, atd.
3, měli Vaše očkované děti nějakou nemoc proti které byli očkované? popř. co a jaký byl průběh
4, měli Vaše NEočkované děti nějakou nemoc, proti které se běžně očkuje? popř. co a jaký byl průběh.

Velice Vám děkuji, pokud budete ochotné odpovídat :)

Krásný den

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13920
21.8.15 12:30

Druhý syn, který jediný má oproti ostatním sourozencům dostal hexu dle očko kalendáře + ještě prevenar, tak na tom byl jako menší s rýmam teda úplně úděsně… dcera očko měla čk, nemjadší roční neočko to nechytla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
21.8.15 12:32
@Sammy88 píše:
Zdravím,

dělám menší průzkum :) budu ráda, když odpovíte na otázky níže. NECHCI vyvolávat zbytečné diskuze, prosím jen o odpovědi.

2, jak často jsou vaše děti nemocné - běžné nemoci - rýma, kašel, chřipka, angína, atd.
3, měli Vaše očkované děti nějakou nemoc proti které byli očkované? popř. co a jaký byl průběh
4, měli Vaše NEočkované děti nějakou nemoc, proti které se běžně očkuje? popř. co a jaký byl průběh.

Krásný den

očkovala jsem to zakladni a povinne + klistovka a meningokok navíc ;) moje deti 21 mesicu kluk a 6 let a 3 mesice holka ještě niky nemarodili, nevi co to jsou atb a dr znaji jen z prevenivek a to jsou od 1,5 roka v jesličkách a kolektivu deti ;)

• Citovat
  • Upravit
38986
21.8.15 12:33
  1. kluk má očkovanou Hexu + synflorix. MMR dostal v necelých 2 letech 1. dávku, o půl roku později kvůli školce druhou
  1. do očkování MMR kromě výjimečné lehké virózy nemocný nebyl (u lékaře jsem byli pro jistotu jen jednou kvůli poslechu, když se mi nezdál kašel). Po MMR celý podzim, zimu a jaro měl nustálé rýmy a kašel, střevní virózy (1× celková ATB, 1× ATB do nosu). Po nástupu do školky „klasická“ školková nemocnost (takže v průměru 14 -21 dnůve školce a týden doma) ale bez ATB.
  1. kluk zatím nic takového neměl. Ale já prodělala v pubertě příušnice, ačkoliv jsem byla očkovaná
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
21.8.15 12:33

@Sammy88 1 - první ano, očkován na spoustu blbin, je fakt, že nikdy nic z toho nechytil - např zánět středního ucha měl až v 9 letech.
druhý neočkován - tedy má základ, hexu. Od staršího chytá pořád něco, takže zánět průdušek, chřipku - co proběhne školou.. a zbytek bych byla schopná odpovědět, až mi malej nastoupí do školky - tzn. příští rok :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.8.15 12:36

1.očkuju povinné očkování, 2. dcera už 17let bývá nemocná minimálně angínu měla jednou, rýmu má tak jednou za dva roky, chřipku neměla. Druhé dceři je teprve 1.rok. a nemocná ještě nebyla. 3. Ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
21.8.15 12:38

Ahoj, syn-očkovany-chytne skoro každou virozu, ale na chřipky a anginy netrpí. Jednou měl atb-zánět průdušek. měl i laryngitidu-snad to pišu správné.
Dcera-první očkování až v roce-pediacel.mmr dávat nebudu. Bez nemoci, při viroze lehčí průběh než bratr.

• Nahlásit
  • Citovat
950
21.8.15 12:39
  1. ano - vsechno, co bylo povinné - je pubertak, takze si ted nevzpomenu
  2. co si pamatuju, tak nijak moc. Klasika skolkovy rýmy, kašle. Angina nikdy.
  3. ne
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2308
21.8.15 12:45

Dcera má hexu + prevenar, teď už i MMR a do dvou let zcela zdravá, jen občas týdenní rýma, bez teplot, tak 2× do roka. Ale já ji do dvou let kojila. Jinak měla zánět dásní, když jí rostly zuby. Ten zánět se jí opakoval ve dvou letech a vzhledem k oslabené imunitě jí to přešlo v angínu - slabý průběh jen horečky, ale bez bolestí. Pak si v únoru prodělala neštovice, proti kterým jsem ji očkovat nenechala a zhruba po měsíci následoval zánět středouší pak zase po měsíci zánět močáku - vše podchycené v začátku, velmi mírný průběh, vlastně skoro bez příznaků, jen den, dva vysoké horečky, které mě donutily naklusat k doktorovi. Tak jsem pak nasadila probiotika, večer pije actimel a dosud byla v pořádku - od jara. Teď si zase prodělala angínu, ale to asi způsobij její tatínek, který ji dal v těch vedrech napít ledové vody, nebo opět jí rostou stoličky, takže angínu mívá většinou k zubům - je to zvláštní, ale je to tak. Teď už je taky v pořádku. Doktor mi proti neštovicím nabízel očkování, já odmítla. Ale když jsem za ním byla, jak malá onemocněla, řekl, že je to díky neštovicím a oslabené imunitě. Dceři je 2 roky a 8 měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69010
21.8.15 12:53

1. Očkováno povinné + pneumokoky, MMR o trochu později, ale zas ne o moc, neb šli od 2 let do školky.
2. Vlastně vůbec nejsou nemocné, občas lehký kašel či bílá rýma, ale to nepovažuju za nemoc.
3. Ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14314
21.8.15 12:56
@Sammy88 píše:
Zdravím,

Krásný den

1,neockovali(KI zdravotna)
2,dite 2r nemocny 1× okolo roku(chytil to od sestrenky, skoncil na ATB),virozy za zimu mal cca 4×(ryma, kasel bez lecby)
3,neodpovedam
4,ne, dufam ze to tak i zostane

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4109
21.8.15 13:05

Obě děti očkovaný povinný+prevenar…zdraví jak řípy :palec: :palec: Nemocný jsou opravdu minimálně Atb asi 2× v životě je jim 5 let ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
verulicek
21.8.15 13:07

Naočkováno s většími rozestupy hexa a pneumokok, dvera má 1,5 roku, nemocná nikdy nebyla - jednou si matně vybavuju nějakou třídenní virózu (jen rýma, kašel, bez teplot)

myslím, že očkování je jen část prevence. podle mě hraje zbylých 50% roli strava dětí, otužování a správný denní režim (kvalitní spánek atd).

• Nahlásit
  • Citovat
56531
21.8.15 13:15

Ockovani oba hexou. mmr starsi dle kalendare. mladsi ve 4 prvni davku mmr. krome zakladniho onemocneni mladsi jsou nemocni malo. letos jseem byla na paragrafu tyden. nemocni na ockovanou nemoc ne, ani jeden

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.8.15 13:17

1. 1. dcera (4,5roku) hexa a prevenar v termínech, meningokoky, MMr 1. dávka až po 3.roce (ve dvou měla neštovice)
2. syn (14měs), zatím pouze 3× hexa, vždy o dost později…
2. běžné školkové rýmy a nachlazení, dcera, když byla malá, měla párkrát silný kašel, syn tolik ne, syn má 1× píchané uši s ATB, dcera nikdy atb na nemoc neměla, zato měla boreliozu a 4 týdny specifické ATB…dostávají celý rok multiimun
3. ne, ale já se nechala v 25 letech naočkovat proti neštovicím (2× varilix, poctivě) a ve 30 letech jsem je chytla od dcery
4 ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama