Nemocnost po vstupu do jeslí/školky

15.5.17 16:29

Nemocnost po vstupu do jeslí/školky

Ahoj, mám dotaz. Když jste začali pravidelně docházet s dětmi do jeslí nebo školky, jak dlouho jste byli na hromadě s rýmečkama, virózama a teplotama, než si dítě zvyklo na jesličkové/školkové bacily? Myšleno časté nemocnosti, kdy jste si brali paragrafy v práci? Jak to snášeli Vaši zaměstnavatelé? Jak se Vám hledala práce po mateřské dovolené, kdy zaměstnavatelé věděli, že odcházíte od batolete?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

70114
15.5.17 16:34

@chci_miminko Práci jsem měla, takže jsem nic nehledala, pracovala jsem i při RD. A nemocnost se nijak nezvedla, ale já tedy rýmičku nepovažuji za nemoc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Verun83
15.5.17 16:39

Syn chodi do skolky 1,5r tim stylem, ze tam je 2-3 dny a pak je vylozene 1 tyden fest nemocny, dalsi 2 tydny se z toho hrabu ja a dcera. Ted naposled vydrzel 4 dny.

A matky co strkaj deti usoplny a uchrchlany do skolky me fakt stvou. Protoze ryma je infekcni.

A praci zatim neresim, rodicak mi konci za rok, uz ted trnu, jak budu kam chodit, kdyz jsou vecne nahromade.

• Nahlásit
  • Citovat
1746
15.5.17 16:46
@Verun83 píše:
Syn chodi do skolky 1,5r tim stylem, ze tam je 2-3 dny a pak je vylozene 1 tyden fest nemocny, dalsi 2 tydny se z toho hrabu ja a dcera. Ted naposled vydrzel 4 dny.

A matky co strkaj deti usoplny a uchrchlany do skolky me fakt stvou. Protoze ryma je infekcni.

A praci zatim neresim, rodicak mi konci za rok, uz ted trnu, jak budu kam chodit, kdyz jsou vecne nahromade.

tak t yto zjevně řešit nemusíš, když jsi doma s mladší dcerou, bohužel rodiče chodící do práce si nemůžou moc dovolit nechat dítě doma JEN s rýmou, ale možná ti to taky dojde až budeš chodit do práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4496
15.5.17 16:47

@Verun83 ne kazda ryma je infekcni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Verun83
15.5.17 16:53
@Verunka.T píše:
tak t yto zjevně řešit nemusíš, když jsi doma s mladší dcerou, bohužel rodiče chodící do práce si nemůžou moc dovolit nechat dítě doma JEN s rýmou, ale možná ti to taky dojde až budeš chodit do práce.

Nemusi mi nic dochazet, je mi jasny, ze se tam proste deti strkaj nedoleceny, protoze matky musi chodit do prace. Opravdu nejsem tak kratkozraka, ale kdyby se dodrzovaly nejaky zasady, tak by zrejme nebyla nemocnost, tak velika. Ale fakt nechapu, kdyz tam strkaj decka se zelenym soplem u nosz, co trva 4 mesice a pak se zjisti, ze holka mela streptokoka. A to kvuli praci se tam musi strkat decka s takovou infekci? Jen recnicka otazka.

• Nahlásit
  • Citovat
598
15.5.17 17:20

@chci_miminko až s nástupem do ZŠ jsme začali být v pohodě. První rok v práci jsem neodpracova ani jeden měsíc celý (děti mám dvě, dva roky od sebe). Vždy onemocněli po sobě :cert: Další roky to bylo tak paragraf jednou za dva až tři měsíce. Práci jsem i s dvěma dětmi našla hned. Zaměstnavatel moc radost z paragrafu neměl, ale zase šéfová chápala, že mám malé děti. Teď jsou děti už velké, ale i tak někdy na paragraf musím. Jen teď, co máme s manželem dost podobnou výši platu se střídáme. Jsem na paragrafu cca 2× za rok, a to třeba jen 3 dny, protože se děti už doléčují samy (10 a 12 let).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2447
15.5.17 17:26

@Verun83 Mě povídej. Syna jsem stáhla úplně ze školky, protože má kvůli němu 3 měsíční mimino po druhé antibiotika.
A že jsem na mateřské…manžel to taky chytá, marodí a v práci se na to netváří dobře. Přecházet to věčně nemůže, protože to jsou bacily na antibiotika. Do doby, než šel syn do školky nemocný skoro nebyl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5744
15.5.17 17:26

@chci_miminko tak týden školka, dva týdny doma… nastupoval v lednu měl čerstvě 2 roky. Já paragraf neměla ( pokud ještě bereš rodičák sice na paragraf můžeš, ale peníze nedostaneš žádné) Hlídala buď babička, nebo jsem chodila aspoň na pár hodin na odpoledne - šéf měl bohudík pochopení. Druhý rok už je to lepší. Ale tak 2× za zimu nemocný je.
Pokud máš paragraf, můžeš to kombinovat s prací - sice to má být buď celý den paragraf, nebo celý den práce, ale pokud máš „normálního šéfa“, tak stačí upravit docházku. Přijde mi to vstřícný krok na obě strany
Já mám na starosti celý nákup pro firmu a nebýt tam celý týden je apokalypsa…
Hodně štěstí, ať jste co nejmíň nemocný :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70114
15.5.17 17:39
@Anais píše:
@chci_miminko tak týden školka, dva týdny doma… nastupoval v lednu měl čerstvě 2 roky. Já paragraf neměla ( pokud ještě bereš rodičák sice na paragraf můžeš, ale peníze nedostaneš žádné)

Opravím, ten kdo bere rodičák, tedy ty, paragraf zaplacený dostaneš, nedostal by ho zaplacený kdokoliv jiný, pokud by ho měl na to dítko, na které rodičák bereš ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.5.17 17:44

@chci_miminko u nás to už trvá druhým rokem, co chodí starší do školky, ale odnáší to menší. Starší má tak 1× do měsíce rýmu a malý z toho nějaký problém - zápal plic, zánět středního ucha… Od září do dubna měl 6× atb - zápaly plic a záněty střeního ucha. A k tomu různé virózy. Vyvrcholením byly neštovice. Loni jsem staršího ze školky i kvůli tomu stáhla, protože měl malý podobné problémy - na začátku školkové docházky staršího mu byl skoro rok a půl.
Od září jde do školky mladší, ale už mám sehnané hlídání.

• Nahlásit
  • Citovat
17442
15.5.17 17:52

@Verun83 By me zajimaly v teto souvislosti zkusenosti s lesni skolkou, tam by davani nemocnych deti mohlo odpadnout. Preci jen si rodic rozmasli, zda da dite nekam, kde bude cely den litat venku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2439
15.5.17 17:59

Syn chodí od 2,5 roku, první rok hrůza, ale nějak jsme to vykryli hlídáním. Nepracovala jsem každý den a měla jsem flexibilní pracovní dobu, tak se to dalo. V rámci prvního roku jsme si odbyli i 14 doma s neštovicema. Teď končí první rok v regulérní školce, kde je od rána do večera, já jsem zpět naplno v práci a máme za sebou jen týden OČR. Ano, párkrát byl ve školce s rýmou. To se nedá nic dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5744
15.5.17 18:06

@j.a.n.i1 tak nevím, ale sociálka se k mému paragrafu vyjádřila jasně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70114
15.5.17 18:20
@Anais píše:
@j.a.n.i1 tak nevím, ale sociálka se k mému paragrafu vyjádřila jasně…

Pak si ho blbě vyplnila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama