Nemocnost tříletého dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Petrušačka
Ukecaná baba ;) 1345 příspěvků 27.02.19 14:12
Nemocnost tříletého dítěte

Dobrý den všem :) Prosím - jak často jsou vaše zhruba 2,5 - 3 leté děti nemocné?? Ať už jde „jen“ o rýmu, lehčí či těžší virózu nebo nemoc, vyžadující antibiotika… :think: A doplňující dotaz - chytáte to od nich? Střídáte si nemoci?…zajímalo by mne, co je ještě normální nemocnost malého dítěte a co už je na pováženou (jak velká nemocnost by mohla ev. ukazovat na horší imunitu či nějaký jiný problém :think: ).
Děkuji!!! :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 14:20

@Petrušačka starší syn ve 3 letech byl v pohodě. Měl 2-3 nemoci přes zimu. ATB měl prvně ve 4 letech na angínu.
Mladší syn byl od 2 do 3 let nemocný jednou (od září do dubna) měl 2× zápal plic, 5× laryngitidu, 8× zánět středního ucha a neštovice. Za tu zimu měl ATB asi 7×. Celkem je měl asi 22×.
Teď je mu 4,5 roku a pořád jedeme v systému 3-5 dní ve školce a 1-3 týdny doma. Do školky dávám vždy na 100% zdravé dítě a nejpozději po 2 dnech má rýmu.
Imunitu má na spodní hranici normy.
U staršího beru nemocnost ještě v pohodě. U mladšího ne.
Nemoci si střídáme.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 14:25

Náš prcek má 2 roky a 8 měsíců a zatím měl jen jednou loni antibiotika na průdušky a předloni 6.nemoc. Jinak nikdy nic, žádný rymicky, kaslicky, nic. Jako rodice jsme taky oba nekuraci. No uvidime, jak to bude pak n nastupem do skolky. :roll: Treba kamoska kuracka, ktera si neodpustila cigara ani v tehotenstvi, resi u dvouletaka uz od miminka tak 2× do mesice rymu a kasel a taky jsou pak nachylnejsi k tomu predavani si nemoci navzajem. :nevim:

Rive
Ukecaná baba ;) 1610 příspěvků 27.02.19 14:28
@Anonymní píše:
Náš prcek má 2 roky a 8 měsíců a zatím měl jen jednou loni antibiotika na průdušky a předloni 6.nemoc. Jinak nikdy nic, žádný rymicky, kaslicky, nic. Jako rodice jsme taky oba nekuraci. No uvidime, jak to bude pak n nastupem do skolky. :roll: Treba kamoska kuracka, ktera si neodpustila cigara ani v tehotenstvi, resi u dvouletaka uz od miminka tak 2× do mesice rymu a kasel a taky jsou pak nachylnejsi k tomu predavani si nemoci navzajem. :nevim:

My jsme s manželem taky nekuřáci a děti máme nachlazené často :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 14:33
@Anonymní píše:
Náš prcek má 2 roky a 8 měsíců a zatím měl jen jednou loni antibiotika na průdušky a předloni 6.nemoc. Jinak nikdy nic, žádný rymicky, kaslicky, nic. Jako rodice jsme taky oba nekuraci. No uvidime, jak to bude pak n nastupem do skolky. :roll: Treba kamoska kuracka, ktera si neodpustila cigara ani v tehotenstvi, resi u dvouletaka uz od miminka tak 2× do mesice rymu a kasel a taky jsou pak nachylnejsi k tomu predavani si nemoci navzajem. :nevim:

Oba jsme nekuřáci, takže v tom to asi nebude. ;)
Určitě bych se ale poptala, jak jste na tom jako děti byli vy s partnerem. U nás to je i dědičný faktor. Můj táta byl jako dítě věčně nemocný. Já jako dítě taky a manžel taky. Takže to syn odnesl.

Petrušačka
Ukecaná baba ;) 1345 příspěvků 27.02.19 14:38
@Anonymní píše:
@Petrušačka starší syn ve 3 letech byl v pohodě. Měl 2-3 nemoci přes zimu. ATB měl prvně ve 4 letech na angínu.
Mladší syn byl od 2 do 3 let nemocný jednou (od září do dubna) měl 2× zápal plic, 5× laryngitidu, 8× zánět středního ucha a neštovice. Za tu zimu měl ATB asi 7×. Celkem je měl asi 22×.
Teď je mu 4,5 roku a pořád jedeme v systému 3-5 dní ve školce a 1-3 týdny doma. Do školky dávám vždy na 100% zdravé dítě a nejpozději po 2 dnech má rýmu.
Imunitu má na spodní hranici normy.
U staršího beru nemocnost ještě v pohodě. U mladšího ne.
Nemoci si střídáme.

A mohu se zeptat - tu imunitu vám změřili z krve? Imunoglobulíny a IGg…? …nebo jak víte, že má imunitu na spodní hranici? :think: Omlouvám se za možná hloupý dotaz - jsem laik… :nevim: Díky!

Petrušačka
Ukecaná baba ;) 1345 příspěvků 27.02.19 14:40

…a jinak - taky si nemyslím, že s tím má co dělat, zda ne/jsou rodiče nekuřáci… My jsme - mimochodem - také nekuřácká domácnost (to jen, aby bylo jasno, že nebráním NÁS kuřáky :D ;-) )…

yellowyedna
Ukecaná baba ;) 1118 příspěvků 27.02.19 14:43

@Petrušačka jsou mu 3roky a od října s krátkýma pauzama až doted..stáhla jsem ho i ze školky,protože mám miminko,ale stejně něco chytl jinde a pak nakazí nás všechny,i mimino.Ted se budu do jara vyhýbat kolektivu,protože už mám dost..snad mame vybráno..

dagmarkaa
Neúnavná pisatelka 17498 příspěvků 27.02.19 14:46

Než nastoupilo dítě ve 4 letech do školky bylo maximálně nachlazené dvakrát za rok. Teď skoro ve 4,5 je nemocné často, antibiotika nikdy nemělo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 14:54

@Petrušačka imunitu zjišťovali z krve. Bylo to víc hodnot a všechno na spodní hranici.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 15:06

Ok, jen si myslím, že to kouření tomu určitě taky nepřidá. ;) Ale to není případ zakladatelky. :mavam:

Rezii
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 27.02.19 15:20

No. Syn 2 roky, antibiotika po 12, pokaždé na zánět středního ucha. Měl 8 x za 4 měsíce první zimu, pak dostal grometky, rok byl zdravý a teď vypadly a jedeme ve 4 tych ATB. Další permanentní gromety až 19.brezna, pak snad bude líp. Jinak mezitím neustálá rýma a sem tam nějaká střevní chřipka, právě dojizdime rotaviry. Imunita dle vyšetření v pořádku, jen špatná stavba ucha.

Keyllah
Extra třída :D 11406 příspěvků 27.02.19 15:20

@Petrušačka co jsou ve školce je to týden doma, týden tam. Antibiotika tak jednou za půl roku až rok. Já to naštěstí chytám v nějaké jemnější formě, kdy to většinou vyležím přes víkend......

veria
Nadpozemská drbna 25038 příspěvků 27.02.19 15:39

Ve školce byla dcera nemocná max. dvakrát za zimu, rýma a kašel, občas teplota, jinak nic. Antibiotika ve školce nikdy. Já to většinou nechytam, občas manžel.

mayecka
Ukecaná baba ;) 1346 příspěvků 27.02.19 15:45

Ahoj naše malá má aspoň jednou měsíčně rýmu a občas kašel. ATB naštěstí neměla. Horečky mívá minimálně tak jednou dvakrát do roka. A dnes máme potvrzeny zánět spojivek který měla i před rokem.
Syn který má dnes 10 let byl už nemocný často jako malý. Do jeho 3 let ležel v nemocnici 3× + častý kašel, rýma atd. A druhý syn jen běžné virózy. :mavam: :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama