Nemocnost ve školce a práce - jak to máte zařízené?

3.6.13 20:08

Nemocnost ve školce x práce....jak to máte zařízené?

Mám takový dotaz…můj synek je ve školce od prosince 2012, tři roky mu byly teď v únoru, školku má rád, baví ho to, moc mu to dává…
Bohužel jsme doslova „vyžrali“ takové to promoření se prvním rokem. Co vídám maminky od nás ze třídy, je to tak půl na půl, některé dětičky marodí málo, cca 2× za rok, některé jako ten můj 2× za měsíc. Od prosince jedeme systémem týden školka, 14 dní doma…
Jenže problém…kvůli tomu, že je malej pořád nakřáplej jsem musela opustit už dvě práce. Teď jsem už dva měsíce doma, na pracáku, byli jsme na vyndání nosních mandlí, neštovice…jsem zoufalá, mám znalosti, praxi 10 let, není pro mě problém sehnat místo, ale mám tříletého kluka, kterej ve školce nevydrží víc jak týden v kuse. Z posledního místa (státní správa)jsem musela odejít pod nátlakem po 14 dnech OČR. Jsem samoživielka, bydlíme u rodičů, ti jsou mladí na důchod, na chůvu nemám peníze.
Nevím co mám dělat, snažím se dělat co se dá po doma, ale na pořád to nepůjde…
Co vy? Co máte doma takto malé děti, ten první rok ve školce…jak jste to řešili?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15672
3.6.13 20:11

Ahoj. Já byla po RD nemocná častěji než dcera :roll:. Když byla nemocná ona, hlídala babička, když já, musela jsem na neschopenku. Měla jsem ale obrovské štěstí na zaměstnavatele, nechali si mě. V září se tam vracím po další RD, tak doufám, že to nebude o moc horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25324
3.6.13 20:13

Ahoj, taky promořuju, na OČR jsem od září už po 4,ale já jsem zpět ve své práci se smlouvou na neurčito, navíc mám hodně kolegyň s malými dětmi, takže jsou na to v práci víceméně zvyklí.´

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25324
3.6.13 20:14
@hkac píše:
Ahoj. Já byla po RD nemocná častěji než dcera :roll:. Když byla nemocná ona, hlídala babička, když já, musela jsem na neschopenku. Měla jsem ale obrovské štěstí na zaměstnavatele, nechali si mě. V září se tam vracím po další RD, tak doufám, že to nebude o moc horší.

jj, já to od kluka chytla taky, skoro současně.
Dokonce to od něj chytla postupně celá daleká rodina, dokonce i můj brácha co nebydl s mýma rodičema zaznamenal vyšší nemocnost než jindy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5054
3.6.13 20:22

Školka :pocitac: :pocitac: :pocitac: já jsem na RD, ale menocná jsem s dcerou taky pořád za druhé těhu jsem mněla 3× ATB. Jinak já mám prarodiče co hlídají když padám na hubu. K dotazu:
Moje sestra pospíchala a tak našim k 42narozeninám porodila prvního vnuka, naši pracovali a ona byla sama jako ty. Pracuje jako účetní a po dobu dvou let šla pracovat do obchodu a máma taky. Měly směny proti sobě a tak se střídaly a když byl synocec nemocnej tak byla jedna nebo drhá sním. V mezičase střídačky jsem hlídala já bylo mi 14 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5054

Školka :pocitac: :pocitac: :pocitac: já jsem na RD, ale menocná jsem s dcerou taky pořád za druhé těhu jsem mněla 3× ATB. Jinak já mám prarodiče co hlídají když padám na hubu. K dotazu:
Moje sestra pospíchala a tak našim k 42narozeninám porodila prvního vnuka, naši pracovali a ona byla sama jako ty. Pracuje jako účetní a po dobu dvou let šla pracovat do obchodu a máma taky. Měly směny proti sobě a tak se střídaly a když byl synocec nemocnej tak byla jedna nebo drhá sním. V mezičase střídačky jsem hlídala já bylo mi 14 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5054

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
779
3.6.13 20:35

Máme to stejné..akorát zase trpíme na zánět stř. ucha.. týden ve školce 14dní doma, někdy je 14dní doma a po prvním dnu ve školce má horečky..už jsem z toho zoufalá..naštěstím máme prabavičku a dědu, ale už je mi naprosto trapné jim volat, že zase..v práci se držim..ale kdybych hlídání nemlěla, těžko mě někde vezmou.. dokonce jsem už i přemýšlela jeslti nás nemohou vyloučit ze školky..mam z toho fakt nervy :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Jitka1976
3.6.13 20:44
@ivulk píše:
Máme to stejné..akorát zase trpíme na zánět stř. ucha.. týden ve školce 14dní doma, někdy je 14dní doma a po prvním dnu ve školce má horečky..už jsem z toho zoufalá..naštěstím máme prabavičku a dědu, ale už je mi naprosto trapné jim volat, že zase..v práci se držim..ale kdybych hlídání nemlěla, těžko mě někde vezmou.. dokonce jsem už i přemýšlela jeslti nás nemohou vyloučit ze školky..mam z toho fakt nervy :?

Vyloučit za absence z důvodu nemoci Vás nemůžou…jedině pokud neplatíte školné nebo je absence neomluvená a delší (měsíc a víc) a se školkou nekomunikujete…pokud je dítě nemocné, omluvené, školné platíte v plné míře vyhazov nehrozí…

• Citovat
  • Nahlásit
5054
3.6.13 20:45
@Jitka1976 píše:
Vyloučit za absence z důvodu nemoci Vás nemůžou…jedině pokud neplatíte školné nebo je absence neomluvená a delší (měsíc a víc) a se školkou nekomunikujete…pokud je dítě nemocné, omluvené, školné platíte v plné míře vyhazov nehrozí…

to samé mi řekli ve školce když jsem se ptala, že dcera tam nechodí 2m.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Jitka1976
3.6.13 20:49

Nemoci a školka jsou prevít…někdo je nemocný 2 x za rok, někdo pořád…dcera to měla první dva roky 14 dní školka a 14 dní doma…pracuju ve školce a ani to nepomohlo…myslela jsem, že já jsem „promořená“ a že dcera bude taky, když i v době mateřský jsem s ní chodila do školky „na návštěvu“…NIC…až na alergologii kvůli imunitě nám předepsali Rybomunil, to nám pomohlo…a věk…nemoci zmizely po 9 roce (je jí už 10)takže tenhle rok si to poprvé užíváme bez nemocí… :dance:

• Citovat
  • Nahlásit
5237
3.6.13 21:05

Tak z toho mám taky vítr, že když už malou dostanu do školky, tak jak to budu dělat, když bude nemocná :think:. Jedině si najít něco jako manžel, dělat na směny proti sobě, ale to se nedá moc dlouho kočírovat, co vím od známých :think:. No budu ráda za každé tipy tady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
779
3.6.13 21:28

Směny proti sobě občas máme ale nedá se to..to pak padáme na…a jsme na sebe i protivný..:-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Iji
249
4.6.13 10:42

@Nena.Daconte Snad tě trochu povzbudím. Mám 4 letou holčičku a vloni nstoupila do školky v lednu. Od ledna do června byla nemocná opravdu ob týden. Byla jsem s ní doma já na střídačku s manželem a taky jsem se teda bála o práci, ale naštěstí, si mě nechali :-). Vygradovalo to pak pro malou zákazem školky od naší paní doktorky. Takže přes léto malá byla doma s babičkou (babička je učitelka a má taky prázdniny). Ale od září se to opravdu hodně zlepšilo. Od září do Vánoc nemarodila vůbec a od ledna pak 2X (tuk tuk). Takže si myslím, že se vloni „promořila“. Od září jsem jí začala teda dávat rybí tuk, rakytníkovou šťávu a laktobacily. Tak vydrž a určitě to bude jen lepší. Děti se asi fakt potřebují promořit :nevim:. A pokud žiješ ve společné domácnosti s rodiči, tak si ošetřování můžou vzít i oni. Takže alespoň využít toho, že jednou ty, jednou třeba taťka, jednou mamka, abys nepřicházela o práci… :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat