Nemohu zhubnout

55
2.2.20 20:36

Nemohu zhubnout

Mám takový problém chtěla bych zhubnout aspoň 5-8kg ale nejde mi to je mi 24 prodělala jsem určitou léčbu onko. Rok chemoterapie nizkodavkove a ozařování a asi se mi to podepsalo celkově na těle a beru Tamoxifen…
Jim normálně 4-5 denně, jim všechno protože se mi dieta nedoporučuje, chodím denně 8-12km ale výsledek nepřichází… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23716
2.2.20 20:50

No možná je to.tim, že špatně jíš, pohyb není všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
2.2.20 20:56

@pikola

Ještě než se stal tento kolotoč tak jsem zhubla pohybem jenom chůzí a jedla jsem vše držela jsem si to skoro 10 let, po skončení chemošek a toho všeho to šlo nahoru ale je fakt, že chemo bylo 1 týdně a já 2 dny skoro po aplikaci nejedla, nešlo to… Zda tělo se nezasobi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
882
2.2.20 20:59

Měla bys možná zkusit k té chůzi i nějaké posilování. A do stravy hodně bílkovin. Zajdi si někde do fitka, kde mají in-body, abys zjistila, jak na tom tvé tělo je, případně co ti chybí či přebývá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
12069
2.2.20 21:07

Najdi si nutriční terapeutku (osobu co to vystudovala na VŠ, ne poradce s rychlokurzem) a prober co a jak jíš a jak upravit celkovou životosprávu, aby tvoje tělo bylo v co nejzdravějším stavu.

Ono to po těch chemoterapiích šlo nahoru právě proto že si hladověla takže si tělo projistotu udělalo zásoby.

Zároveň tamoxifen jak zasahuje do hormonálního systému, tak to může zasahovat i do metabolismu.

Fakt to není na rady z internetu, ale na někoho, kdo si dá práci a bude s tebou nějakou dobu nastavovat jak jídlo, tak správný pohyb a dostatečně rozumí lidské fyzioterapii - včetně hormonů a jejich souvislosti s ukládámím a spalováním tuků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
376
2.2.20 21:10

@Míša96
Změnila bych celkově stravu… je to až 80% úspěchu a žádné diety rozhodně držet nemusíš, jíst zdravě neznamená nutně jíst jen kuře na vodě a rýži. Variant zdravého jídla je spousta. :) Každopádně bych vynechala pečivo a přidala bych více zeleniny. :) já jsem třeba na snídani jedla ovesnou kaši vločky, ovoce (jahody, maliny, borůvky) dosladila jsem datlovým/javorovým sirupem a přidala ještě směs oříšků. Na oběd si udělat třba rybku na pánvi, a k tomu salátek (rajčátka, okurka, cibulka, salát, ředkvička) variant je spousty… :) A je to samozřejmě jen příklad. :)
Nebo navštiv přímo odborníka fitness trenéra, řekni mu o svých problémech a ať ti sestaví jídelníček, tak ať splňuje vše co potřebuješ.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
12069
2.2.20 21:15

Mimochodem - pokud jsi po onkologickém onemonění, tak máš nárok na lázně - pak vřele doporučuju jet třeba do Priessnitze v Jeseníku - mají tam velmi rozumný program, který pomáhá nastavit zdravé jídlo a tím že jsi několik týdnů mimo všední rutinu, chodíš na rehabilitae, aby se ti uvolnily blokády ve svalech a nutí tě jednak cvičit a jednak chodit po okoli severskou chůzí, tak se tím organismus dost dobře nastartuje.

Zároveň někde v jiné diskuzi píšeš, že jsi docela úzkostná - ono po prodělané rakovině to je vcelku logické… A právě s úzkostma umí v Jeseníku dost dobře pracovat.

Zeptej se na to svého lékaře a fakt si na to najdi čas, jakkoliv bývá složité vypadnout z kolotoče běžného života - ale právě ten kolotoč a neschopnost ho opustit bývá u kořenů jak úzkosti, tak nadváhy. (což jsou spojené nádoby - protože neurohormony a metabolismus)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
3.2.20 05:12

Dekuju všem za rady… :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu