Nemovitosti, hrozné ceny Ústecký kraj

Anonymní
11.1.21 00:58

Nemovitosti, hrozné ceny Ustecký kraj

Chci se zeptat. Proč jsou tak přemrstene ceny nemovitostí? a je moznost, ze koronavirova krize shodí ceny? nekde v obcich „horní dolní“??
Konkretne okolí Louny. Shanime RD, jsme mladá rodina a máme sanci leda na nejaký domek urceny k rekonstrukci - to nám nevadí, ale ty ceny, to je bída. Na neco poradneho by jsme museli setrit dlouho a platit najemne nekolik let zbytecne nechceme.
Přijem je dostatecny, ale za ten stav & cena to proste nedam a stavet nechceme, prijde nam to moc slozite a nemame pozemek.
Realitám nerozumím, ale chceme poridit dum, tak si chci nastínit situaci a trochu se zorientovat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8355
11.1.21 04:43

Myslím, že ceny nemovitostí dolů nepůjdou-myslím takových těch zajímavějších na bydlení. Spíše klesne cena ruiny na vesnici, která je daleko cca 15 km a není tam téměř nic, ani dobré spojení autobusem či vlakem.Nebo baráčky bez pozemků, u silnice, veliké, polorozpadlé statky.Ale pokud bude domek ve městě či blízkém okolí, se zahrádkou, tak akorát veliký…tak bude mnoho zájemců a bude se cena ještě navyšovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
539
11.1.21 05:19

Ceny jen tak dolu nepujdou, jinak to slo opravdu nahoru. Tady kousek od nas je na prodej dum skoro na spadnuti, pozemek minimalni, nema to zahradu a cena 1,2mil. Je tam jen voda a elektrina, topeni je kamny. Spis bych to srovnala se zemi, nez opravovala. Kdyz si vezmu, ze 6let zpet byl nas dum v zadane lokalite a v lepsim stavu, odhadnut na 750tis, tak si nechci predstavit, jakou ma cenu ted. Opraveny a jeste v tehle dobe. Podle okolnich prodeju bychom se dostali asi i na 2mil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8568
11.1.21 06:10

Spíš naopak, proč by měly jit ceny nemovitostí dolů, když se jinak vše zdražuje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6114
11.1.21 06:46

Ceny dolu pujdou leda v pripade, ze razantne opadne poptavka. Coz se stane v pripade, ze mraky lidi prijdou o praci. Ale zatim je poptavka porad vysoka, hlavne diky levnym hypotekam. A jestli ti v horni/dolni v usteckem kraji prijdou ceny vysoky, tak se radsi nedivej na horni/dolni treba 40km od Brna. To s tebou sekne :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 07:08

Kupovali jsme v hornickem meste na severu cech, kde je opravdu kulove a mesto je osklive byt. Puvodne za 850 tis. Ted po par letech uz je na cca 1,5 mil. Nemovitosti jdou opravdu extremne nahoru a to i v totalnich sudetskych dirach🤷🏻‍♀️

• Citovat
  • Nahlásit
11.1.21 07:32

Tezko. V severnich Čechách jdou nemovitosti akorat tak nahoru.. Kdyz na to nemate, tak nemate no. Kazdy nemuze bydlet v baraku. Nebude jediný, kdo se musi v zivote smirit s najmem. Ma to i svoje vyhody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29489
11.1.21 07:58

Kolem Brna rodinnej baráček klidně za 7 500 000 :D 3+kk… Takže ber, co jde, lepší to nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5474
11.1.21 08:01

Cenu dolu nepůjdou.. V usteckym kraji jsou ceny jeste jakz takz…co jsem koukala, tak bych vybrala… Tady u Prahy je to úplně v p… :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6423
11.1.21 08:13

Taky jsem jedním očkem koukla a skoro mi připadá, že se barák k rekonstrukci u vás nevyplatí, to se už pomalu dostaneš na cenu nových domů a pro mě je docela rozdíl, jestli 5 mega nasypat do novostavby, nebo do starého vylepšeného domu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10725
11.1.21 08:41

Bohužel, tenhle vládní mejdan s výrazným snížením daní i u lidí s vysokými příjmy bude jen nahrávat tomu, aby si brali vyšší hypotéky/další hypotéky a ukládali peníze do nemovitostí. Ty nůžky se rozevřou ještě víc a pro lidi s nižším příjmem bude ještě těžší dosáhnout na bydlení.
Z vývoje cen nemovitostí jsem byla lehce v šoku, od jara jsem to sledovala, a během léta/podzimu se v našem okolí prodaly všechny do té doby neprodejné barabizny, a za ceny výrazně vyšší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
420
11.1.21 08:43

Zakladatelko, to, co vidítě v inzerátech, jsou ceny nabídkové, ne konečné kupní ceny! Prodává se často za jiné ceny, než jsou vidět na inzertních serverech. Takže na vašem místě bych v případě, že uvidíte něco zajímavého, prostě si domluvila schůzku, zkoukla reálný stav nemovitosti a pak teprv uvažovala, kolik za to jsem ochota dát. Dnes se doba, za kterou se nemovitost prodá, pomalu prodlužuje - tj. když narazíte na něco, co se nabízí třeba 3 a více měsíců, máte šanci to získat za nižší cenu, než se nabízí. Nebo pokud prodávající spěchá, tak taky slevní. Málokdo je ochoten držet nemovitost, co chce prodat, měsíce či roky za vysokou částku, zejména v méně atraktivních lokalitách - tato tendence se na inzerátu moc neprojeví a spíše si to lidi vyjednají face to face, takže se ani nedozvíte, že třeba nemovitost, která se nabízela za 5 mio, byla prodána za 4,7 mio, jelikož ji 3 zájemci během 2 měsíců odmítli a se čtvrtým se to dohodlo na 4,7 mio. Já těch nemovitostí pár prodala i koupila a ono opravdu není cena jako cena jen proto, že ji vidím v inzerátu.
Nemovitosti k bydlení mohou jít dolů s nabídkovými cenami se spožděním, ale až tak nejdřív po roce a spíše v méně atraktivních lokalitách. Tj. ta doba ještě pořádně nenastala. Teprve tento rok ukáže, co se s nemovitostmi stane. Spoustu lidí, co koupilo předraženou nemovitost, může mít problém se splácením - i tady na emiminu je dost uživatelek, co zakládají toto téme, že tak tak vyjdou s penězi.

Já se domnívám, že se ukáže více nemovitostí v dražbách a s cenou dolů půjdou primárně hlavně větší domy nežli ty maličké s malou zahradou. Koneckonců už loni třeba vysokometrážní byty 4+kk a více pomalu klesaly na ceně a jejich prodejní doba byla znatelné delší než u těch menších, ale ty menší 2+kk zase šly nahoru - lidi prostě aby ušetřili, jdou do menšího, ale tím paradoxně ženou cenu nahoru, protože je poptávka.

Dále doporučuji obeslat a sledovat stránky obecních úřadů (a klidně i obeslat, zavolat) - některé často vyčleňují obecní pozemky pro účely stavby nemovitostí k bydlení - v naší lokalitě (Blanensko) vím min. o 2 obcích za poslední 3 roky, co tak učinili a ty ceny za metr čtvereční zasíťovaného pozemku jsou prostě směšné (jedna 200 Kč r. 2017 a druhá 850 Kč r.2020 - obě obce do 30 km od Brna!).

Takže je nutné hledat intenzivně, dlouhodobě a hlavně chodit na prohlídky tam, kde se vám to zalíbí a smlouvat!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5994
11.1.21 08:50

Manžel koupil se svou ex před cca 6 lety pozemek za 430 kč za m² když se rozesli tak ho pak hned prodal za stejnou cenu a teď se za to bil do hlavy protože jsme se rozhodli stavět a teď jsme v té oblasti koupili pozemek za 1.200 kč za m² a to ještě od kamaráda takže mám slevil a bez realitky. A teď to nějakou dobu sleduji a ty pozemky ani domy na prodej skoro nejsou. A to nemluvím o tom jaký dardy jsou u nás pak km od Brna. Jen za pozemek klidně 10 mil byty tak za 5. Ceny určitě dolů nepůjdou. Spíš naopak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2651
11.1.21 09:19

Za kolik peněz máš představu dům koupit? Starší, nebo nový? K rekonstrukci? Záleží na lokalitě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
198
11.1.21 10:35

Ne, ceny nemovitostí dolů teď téměř jistě nepůjdou. A jestli ti ceny v horní dolní někde u Loun přijdou vysoké, tak se koukni na okolí Brna třeba, tam jsme sháněli my a to je teprve něco. Prahu si radši ani představovat nebudu. Píšeš, že příjem je dostatečný, tak si vemte hypotéku a místo nájmu splacejte hypotéku. Teď holt není nejvhodnější doba na nákup nemovitostí, nevyplati se to. Náš byt jsme kupovali před 6 lety cca a aktuálně se stejné byty prodávají za dvojnásobek toho, za co jsme jej koupili. Nájmy jsou víc než dvojnásobek splátky naší hypotéky… ted je doba vhodna spis na prodej a pronájem, to se vyplatí dost. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat