Nemůže se vykakat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Brigity
Povídálka 13 příspěvků 28.02.18 15:00
Nemůže se vykakat

Ahoj, prosím o nějakou radu, dcerka (2) se mi od rána nemůže vykakat, když už to tlačí tak srazi zadek a vrátí to zpět, bereme duphalac ale ani to nepomáhá, je mi jí hrozně líto a ráda bych ji konečně nějak pomohla děkuji predem

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

lolink
Zasloužilá kecalka 675 příspěvků 28.02.18 15:01

Manzel minule maleho rozehnal teplou vanou. Pomohlo to. Jinak svestkovy kompot.

Ice79
Závislačka 2554 příspěvků 28.02.18 15:05

Stejně starému synovi pomáhá bílý jogurt, banán, hrušky bez slupky. Hodně pít je samozřejmost. Ale u nás je zácpa spíš výjimka.

Brigity
Povídálka 13 příspěvků 28.02.18 15:05

Děkuji a myslíte že by stačila ta stva že švestek? Malá mi švestky jíst nechce

Petumilka
Povídálka 17 příspěvků 28.02.18 15:07

Teplou vanu, proběhnout se. To pomůže střevní peristaltice. Když už má bolení bříška, tam sirup lactulosa.

Ice79
Závislačka 2554 příspěvků 28.02.18 15:07
@Brigity píše:
Děkuji a myslíte že by stačila ta stva že švestek? Malá mi švestky jíst nechce

Určitě taky. Nebo švestky svařit.

lolink
Zasloužilá kecalka 675 příspěvků 28.02.18 15:12

@Brigity urcite. Ale ta vana zabira. Maly mi nesel tri dny a pomohlo to. Byla to ppsledni dance po vsem moznym.

ka2ka
Extra třída :D 12448 příspěvků 1 inzerát 28.02.18 15:13
@Ice79 píše:
Stejně starému synovi pomáhá bílý jogurt, banán, hrušky bez slupky. Hodně pít je samozřejmost. Ale u nás je zácpa spíš výjimka.

myslela jsem že banán staví :think:

LucsynkaR
Kelišová 7316 příspěvků 8 inzerátů 28.02.18 15:14

Suseny švestky jsou top.. namočit, klidně i přez noc, Prckovi klidně jen 1-2ks a dát vypít tu stavu a když se podaří, tak i sníst ty švestky (zkusila bych třeba do jogurtu nebo kaše) případně mít doma z lékárny švestkovou stavu, dělá tuším Hipp.. jo a ještě je easylax, to je takové projímadlo, co se stříkne do zadečku at to jde lehčeji :palec:

Ice79
Závislačka 2554 příspěvků 28.02.18 15:31
@ka2ka píše:
myslela jsem že banán staví :think:

Staví? Co to je? :nevim: Asi myslíš, že spíš zatvrzuje. :think: U syna funguje. Třeba právě odvar ze švestek nemá u nás žádný efekt.

ka2ka
Extra třída :D 12448 příspěvků 1 inzerát 28.02.18 15:33

@Ice79 staví to se tu říká při průjmu, že staví aby nebyl průjem :nevim:

fia80
Závislačka 2939 příspěvků 28.02.18 15:33

Já jsem vždycky uvařila 10 minut 6 švestek, které jsem pak v té vodě rozmixovala, pak jsem to přecedila přes cedník a osladila ji to sirupem. Tak to měla i s dužinou bez šlupky a účinek do mělo dobrý. Ale pokud to drží násilím, tak máte bohužel zaděláno psychosomatickou zácpu. Malá musí zjistit, že kakání je OK a že třeba nebolí, když tlačí hovínko.

Jinak u nás třeba nesnášela dcera, když už jsem ji pak dávala čípek. Ten taky u nás zabíral okamžitě. Stačilo ho tam zasunout a jak ho tam nechtěla, tak začala tlačit a pak už šlo i hovínko. Jen jednou ho tam měla delší dobu, než čípek stačil to hovínko trochu rozpustit a změkčit. A jak nechtěla kakat, tak jsem ji řekla, že dostane čípek a hned pak tlačila sama.

Axlaranda
Kecalka 489 příspěvků 28.02.18 16:18

@Brigity jestli ji to nepujde vytlacit ani zitra, dej ji radeji glycerinovy cipek, dceri taky neslo vytlacit hovinko a prasknul ji konecnik :,(, mela pak trauma a bala se kakat, resili jsme to skoro pul roku :?

Brigity
Povídálka 13 příspěvků 28.02.18 17:17

Holky tak nám pomohla šťáva ze švestek a teplejší vana a šlo to pěkně :palec: děkuji za rady

Caboverde
Kecalka 127 příspěvků 28.02.18 22:16
@ka2ka píše:
@Ice79 staví to se tu říká při průjmu, že staví aby nebyl průjem :nevim:

Jasně, že banány staví. Mezi lidmi koluje takový mýtus o tom, že nestaví nezralé banána, ale je to lež. Dítě se mně dlouhodobě léčilo s psychogenní zácpou, a banány byly naprosto zakázané.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Osudová žena Kaira: Bolest z rozchodu ukrývá mezi řádky na Instagramu

Kaira Hrachovcová (43) se letos na jaře rozpadlo manželství a ačkoliv rány... číst dále >

Hořká kapka pro Thomase Marklea: Matka Meghan se stěhuje do Londýna!

O Meghan Markle (37) se v posledních měsících dozvídáme především kvůli... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Co víte o ženském orgasmu?

K Mezinárodnímu dni ženského orgasmu, který připadá na středu 8. srpna, jsme... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama