Reklama

Nemůžeme se dohodnout na příjmení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.18 21:29
Nemuzem se dohodnout na prijmeni

Cekam druhe dite s jinym pritelem, chci mu dat prijmeni po mne aby deti i ja meli stejne, tak jsem priteli navrhla ze muze prijmout svatbou me prijmeni aby nemel jine nez my, to razantne odmitl, chce aby se jmenovalo po nem.Jak mam dale postupovat kdyz se nedokazeme dohodnout?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Taciras
Extra třída :D 10837 příspěvků 02.09.18 21:34

Všichni stejné nebo po matce. Věř tomu, že bys litovala, bylo-li by to jinak. Asi to budeš ty, kdo s ním bude chodit po doktorech, řešit školku a tak, že? Nejlepší varianta vždy byla: všichni stejné. Nebo po matce.

Mimochodem, vdáš-li se později za otce dítěte a přijmeš-li jeho příjmení, dítěti se změní automaticky na vaše společné a bude vystaven nový rodný list tak, jako by tomu tak bylo vždy. Měli jsme to takto, svatbu jsme nechtěli, pokud by nebyly děti a když byly, nějak se to stihlo až v roce prvního, do té doby byl po mě.

Knihomyš
Extra třída :D 10536 příspěvků 02.09.18 21:38

V případě, že se rodiče neshodnou, rozhoduje soud.
Edit: Jo, a pokud chystáte svatbu, tak je v žádosti kolonka, jak se budou jmenovat příjmením děti a jak manžel a manželka. Žádost podepisují oba snoubenci. Pokud se na tom neshodnete, tak vás nejspíš neoddají.

Blanka S
Kelišová 5041 příspěvků 02.09.18 21:41
@Knihomyš píše:

to mně zajímá…soud je otázka několika měsíců…jaké tedy bude mít příjmení než se vše vyřídí :think:

Taciras
Extra třída :D 10837 příspěvků 02.09.18 21:43

@Knihomyš V případě, že se nesezdaní rodiče neshodnou, tak je automaticky po matce. To je základní stav, ke kterému není třeba papírování. Pokud chtějí, aby bylo po otci, musí to vypapírovat na úřadě.

Knihomyš
Extra třída :D 10536 příspěvků 02.09.18 21:45

@Blanka S To netuším, já to hledala, když to vypadalo, že chce muž pojmenovat dítě Gracián :) Předpokládám, že bude mít dočasně v kolonce Příjmení napsáno „neuvedeno“. Možná bych se šla poradit na matriku, tam by mohli mít zkušenost.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 7708 příspěvků 02.09.18 21:45

Pokud nejste svoji a do porodnice nedoneseš z matriky papír o otcovství, měli by mít dítě automaticky příjmení po tobě. Já jsem teda zastánce nejdřív svatba potom děti, ale kdyby to tak nebylo měl by syn příjmení po mě a až by se tatínek rozhoupal si nás vzít měli bychom všichni jeho příjmení :)

Blanka S
Kelišová 5041 příspěvků 02.09.18 21:46

Já tedy měla starší " za svobodna" brali jsem se až dceři bylo 10m a na matrice při uznání otcovství jsme podepisovali příjmení.
V porodnici jména. Po svatbě nám vzali RL dcery a měnili ho stejně i když se jmenovala dcera po otci. Měnili moje jméno za svobodna na stejné jako manžel a dcera.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.18 21:46
@Knihomyš píše:
Edit: Jo, a pokud chystáte svatbu, tak je v žádosti kolonka, jak se budou jmenovat příjmením děti a jak manžel a manželka. Žádost podepisují oba snoubenci. Pokud se na tom neshodnete, tak vás nejspíš neoddají.

Nechci to hnat az tak dalece…mam syna z predchoziho vztahu a tomu by prijmeni nezmenili kdyz neni nynejsiho pritele nebo ano?Proto chci aby prijmeni zmenil on nebo aspon aby deti meli stejne.

welovefashion
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 94 inzerátů 02.09.18 21:47
@Blanka S píše:
to mně zajímá…soud je otázka několika měsíců…jaké tedy bude mít příjmení než se vše vyřídí :think:
řekla bych, že po matce, protože v tom případě když se neshodnou, tak nejspíš otec na matrice nebude moci podepsat prohlášení o otcovství, protože tam se příjmení uvádí, pak tedy otec nebude ani v rodném listě :zed:

Knihomyš
Extra třída :D 10536 příspěvků 02.09.18 21:48

@Taciras Aha. Tak to se omlouvám, v tom případě se soud vztahuje pouze na křestní jméno.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18131 příspěvků 02.09.18 21:48
@Anonymní píše:
Cekam druhe dite s jinym pritelem, chci mu dat prijmeni po mne aby deti i ja meli stejne, tak jsem priteli navrhla ze muze prijmout svatbou me prijmeni aby nemel jine nez my, to razantne odmitl, chce aby se jmenovalo po nem.Jak mam dale postupovat kdyz se nedokazeme dohodnout?

Vzhledem k tomu, jak se druhý přítel staví k tvým přáním a ke způsobu jeho argumentace bych dala prostor také třetímu příteli. To nebude tak dlouho trvat.

welovefashion
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 94 inzerátů 02.09.18 21:49
@Anonymní píše:

a nejde třeba aby dítě mělo obě příjmení??? nevim teda jestli to u nás jde :-)

Blanka S
Kelišová 5041 příspěvků 02.09.18 21:50
@Anonymní píše:
Nechci to hnat az tak dalece…mam syna z predchoziho vztahu a tomu by prijmeni nezmenili kdyz neni nynejsiho pritele nebo ano?Proto chci aby prijmeni zmenil on nebo aspon aby deti meli stejne.

ano změní. Ty a bývalý partner (bio otec) zajdete na matriku a změníte příjmení. V RL bude otec bio a příjmení po novém partnerovi. Musí, ale souhlasit bio otec ci je zasán v RL. Není to adopce a bio otec se nevzdává žádných práv.

Blanka S
Kelišová 5041 příspěvků 02.09.18 21:50
@Anonymní píše:

ano změní. Ty a bývalý partner (bio otec) zajdete na matriku a změníte příjmení. V RL bude otec bio a příjmení po novém partnerovi. Musí, ale souhlasit bio otec ci je zasán v RL. Není to adopce a bio otec se nevzdává žádných práv.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

„Novotný má veliké problémy a já mu zařídím ještě větší,“ vzkazuje Řepka

Alespoň drobná záplata za půlroční vězení a tučnou pokutu? Pavel Novotný na... číst dále >

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama