Nemůžeme se dohodnout na příjmení

Anonymní
2.9.18 21:29

Nemuzem se dohodnout na prijmeni

Cekam druhe dite s jinym pritelem, chci mu dat prijmeni po mne aby deti i ja meli stejne, tak jsem priteli navrhla ze muze prijmout svatbou me prijmeni aby nemel jine nez my, to razantne odmitl, chce aby se jmenovalo po nem.Jak mam dale postupovat kdyz se nedokazeme dohodnout?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11365
2.9.18 21:34

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 09.09.19 v 17:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10875
2.9.18 21:38

V případě, že se rodiče neshodnou, rozhoduje soud.
Edit: Jo, a pokud chystáte svatbu, tak je v žádosti kolonka, jak se budou jmenovat příjmením děti a jak manžel a manželka. Žádost podepisují oba snoubenci. Pokud se na tom neshodnete, tak vás nejspíš neoddají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5054
2.9.18 21:41
@Knihomyš píše:

to mně zajímá…soud je otázka několika měsíců…jaké tedy bude mít příjmení než se vše vyřídí :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11365
2.9.18 21:43

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 09.09.19 v 17:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10875
2.9.18 21:45

@Blanka S To netuším, já to hledala, když to vypadalo, že chce muž pojmenovat dítě Gracián :) Předpokládám, že bude mít dočasně v kolonce Příjmení napsáno „neuvedeno“. Možná bych se šla poradit na matriku, tam by mohli mít zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.9.18 21:45

Pokud nejste svoji a do porodnice nedoneseš z matriky papír o otcovství, měli by mít dítě automaticky příjmení po tobě. Já jsem teda zastánce nejdřív svatba potom děti, ale kdyby to tak nebylo měl by syn příjmení po mě a až by se tatínek rozhoupal si nás vzít měli bychom všichni jeho příjmení :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5054
2.9.18 21:46

Já tedy měla starší " za svobodna" brali jsem se až dceři bylo 10m a na matrice při uznání otcovství jsme podepisovali příjmení.
V porodnici jména. Po svatbě nám vzali RL dcery a měnili ho stejně i když se jmenovala dcera po otci. Měnili moje jméno za svobodna na stejné jako manžel a dcera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.18 21:46
@Knihomyš píše:
Edit: Jo, a pokud chystáte svatbu, tak je v žádosti kolonka, jak se budou jmenovat příjmením děti a jak manžel a manželka. Žádost podepisují oba snoubenci. Pokud se na tom neshodnete, tak vás nejspíš neoddají.

Nechci to hnat az tak dalece…mam syna z predchoziho vztahu a tomu by prijmeni nezmenili kdyz neni nynejsiho pritele nebo ano?Proto chci aby prijmeni zmenil on nebo aspon aby deti meli stejne.

• Citovat
  • Nahlásit
3238
2.9.18 21:47
@Blanka S píše:
to mně zajímá…soud je otázka několika měsíců…jaké tedy bude mít příjmení než se vše vyřídí :think:
řekla bych, že po matce, protože v tom případě když se neshodnou, tak nejspíš otec na matrice nebude moci podepsat prohlášení o otcovství, protože tam se příjmení uvádí, pak tedy otec nebude ani v rodném listě :zed:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10875
2.9.18 21:48

@Taciras Aha. Tak to se omlouvám, v tom případě se soud vztahuje pouze na křestní jméno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23621
2.9.18 21:48
@Anonymní píše:
Cekam druhe dite s jinym pritelem, chci mu dat prijmeni po mne aby deti i ja meli stejne, tak jsem priteli navrhla ze muze prijmout svatbou me prijmeni aby nemel jine nez my, to razantne odmitl, chce aby se jmenovalo po nem.Jak mam dale postupovat kdyz se nedokazeme dohodnout?

Vzhledem k tomu, jak se druhý přítel staví k tvým přáním a ke způsobu jeho argumentace bych dala prostor také třetímu příteli. To nebude tak dlouho trvat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3238
2.9.18 21:49
@Anonymní píše:

a nejde třeba aby dítě mělo obě příjmení??? nevim teda jestli to u nás jde :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5054
2.9.18 21:50
@Anonymní píše:
Nechci to hnat az tak dalece…mam syna z predchoziho vztahu a tomu by prijmeni nezmenili kdyz neni nynejsiho pritele nebo ano?Proto chci aby prijmeni zmenil on nebo aspon aby deti meli stejne.

ano změní. Ty a bývalý partner (bio otec) zajdete na matriku a změníte příjmení. V RL bude otec bio a příjmení po novém partnerovi. Musí, ale souhlasit bio otec ci je zasán v RL. Není to adopce a bio otec se nevzdává žádných práv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5054
2.9.18 21:50
@Anonymní píše:

ano změní. Ty a bývalý partner (bio otec) zajdete na matriku a změníte příjmení. V RL bude otec bio a příjmení po novém partnerovi. Musí, ale souhlasit bio otec ci je zasán v RL. Není to adopce a bio otec se nevzdává žádných práv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat