Nemůžeme se zbavit kočáru, dcera zlenivěla

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  16.04.18 12:08
Nemůžeme se zbavit kočáru, dcera zlenivěla

Holky mám takový problem/neproblem :lol:
Mám dceru v lednu ji byly dva roky.
Už od roka a půl krásně vsude chodila sama a ze fakt kolikrát ušla streky a do kočárku nechtěla.. v zimě se ani moc kočárkem nedalo jezdit a dcera stejně nechtěla tak jsme říkali, ze ho dáme asi už do sklepa, vsude dojde a kam ne jede autobus nebo máme auto.
V lednu vlastně přímo na narozeniny omarodila, měla dvoje antibiotika a přes měsíc jsme ležely doma, nakonec jsem to chytla a ja tka to byla paráda :D ale k věci dcera je celkově živá pořád skáče y tancuje, běhá a ten měsíc a kousek jsem měla co dělat aby ležela, ale docela se mi dařilo, měla jsem X pohádek a knížek a tak jsme prolezely spolu několik dní, ven jsme nesmely… No od té doby je z ní lenoch, ze začátku jsem to chapala taky jsme nikam daleko nechodily max kolem baráku ale trvá to pořád.. zajímavé když litá po hřišti nebo po zahradě to joo to nalitá i 5km :lol: ale jak jdeme někam nebo i z toho hřiště řev… Ze chce na ruku… Nebo jdeme jen od mamky (bydlí 5 vchodů od nás a fňuká a řve ze chce do ruky tak je to všude.. jedem do zoo a po par krocích chce do ruky.. když máme kočárek sedí v něm úplně spokojená a nechce za boha ven.. Čekáme dvojčata, takže kočárek budeme musez odložit (samozřejmě pořídím skate ke kocarku) ale i tak každou cestu jít s řevem se mi tsky nechce.. nevím jak na ní aby chodila vic.. ale jak píšu jak někde litá tak to běhá celej den takže ze by ji bolely nožičky při chůzi to nee..

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní  16.04.18 12:16

Ve 2 letech má snad na kočárek ještě nárok 8o Máma vozila mojí sestru do 5 let, aby si ulehčila cestu a nemusela na ní pořád čekat. Což je teda už extrem no :lol:

Uživatel je onlinearinecka
Závislačka 4223 příspěvků 16.04.18 12:19

Tak těch pět vchodů bych kočárem neřešila, to je kousek, do zoo ale určitě s kočárem, je to úleva i pro tebe, pořídila bych nějaké golfky, jsou lehký a dobře skladný.

Uživatel je onlineVerun83
Echt Kelišová 7828 příspěvků 65 inzerátů 16.04.18 12:26

Nech ji kocar. Az se narodi dvojcata poridis skate. Dceru jsem vozila v kocaru jeste, 2 3/4 roce. Stezovala si, ze ji boli nohy. No tak asi bolely. Ted uz ma 3r a kocar neberu.

modrasek13
Ukecaná baba ;) 1018 příspěvků 16.04.18 12:27

U nás to bylo podobne a zmizelo to ze dne na den. A jinak temer vsude jezdí na odrážedle ci kolobezce :palec:

PenelopaW
Kecalka 286 příspěvků 4 inzeráty 16.04.18 12:33

My máme něco obdobného - chlapeček se naučil běhat ještě před 1. narozeninami, všude musel chodit po svých, procházka do města najednou trvala tři hodiny apod. Ovšem najednou se šprajcnul a zjistil, že vozit se je lepší, dílem za to mohla babička, která se s ním nechtěla loudat a rvala ho do kočárku. A už by se jen vozil… Udělali jsme to tak, že pokud nám to nevadí, tak ho klidně vezmeme, ale pokud chceme jít třeba na výlet a chceme, aby chodil, trochu se vyběhal a unavil, tak kočárek s sebou nebereme a prostě musí jít po svých. Teď už to bere, ale ze začátku byly scény, takže ho manžel kolikrát vzal na záda (ono stačilo jen na kousek a dítě si myslelo, jak na nás vyzrálo, takže pak klidně šlo po svých; nebo ho nosil jen do kopce). Ty scény byly občas dost hrozné, ideálně přes nějakým publikem, ale vytrvali jsme a teď to i dává… trochu opět prudil po narození miminka, takže když ho vyzvedávám ze školky sama, nemohu vzít dva kočárky, ale už se s tím taky srovnal. Když jdeme s babičkou, tak já beru hluboký kočárek s mimi a ona golfky, jindy jdeme jen s miminkem, ať se projde (záleží, jak moc spěcháme domů či jaký pak máme program), jen jednou jsem přišla s dítětem v nosítku a golfkami (to byla taková makačka, že radši tu 10 minutovou cestu půjdu hodinu, než se znovu dřít :-D). Syn už si tak nějak zvykl, samozřejmě, že občas scény dělá, ale je to o tom, jak moc mi to v tu chvíli vadí, že mu ustoupím. Když to prostě s kočárkem nejde, tak to nejde a musí po svých…
Ony děti umí dobře manipulovat, takže zvaž, nakolik Ti to vadí, jestli nepořídit nějaké skládací lehké golfky, co jde případně hodit přes rameno, jak dlouhé trasy dtíě má absolvovat, jak mu případně pěší túru zpříjemnit… a pokud to chcete striktně bez kočárku, tak být důslední a vytrvat ;).
horší to tak bude, až budou dvojčata - jestli pořídit kočárek se skejtem nebo nějaký takový štosovatelný, kam se vejdou tři děti, popř. kočárek, kde může sedět nahoře na korbičce… A na delší trasy pak vyrážet ideálně ve dvou lidech, kdy jeden poveze mimča a druhý holčičku, nebo trasu naplánovat tak, aby byly zastávky na odpočinek… Blbé je, jestli je zvyklá třeba po o. spát, pak to asi úplně neuťape :-).

Příspěvek upraven 16.04.18 v 12:34

alisekR
Závislačka 4646 příspěvků 16.04.18 12:33

Možná je pořád unavená po té nemoci. Jaro přišlo prudce. Tobě se nikdy nestalo, že si byla na jaře unavená? Ve dvou letech má na kočár nárok.

-Evka-
Závislačka 3474 příspěvků 16.04.18 12:35

Naši byli v kočáře nejraději až po druhém roku.
Ač třeba druhé dítko nepožadovalo brát na ruky, tak se po cestě vztekalo. Ale bylo to hlavně tím, že bylo unavené a bolely ho nohy. Jedno jsem vyřešila tím, že v pravidelné vztekací době (do školky pro sourozence) jsme brali kočár) a na druhé zabral vit. D, který mu chyběl.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16791 příspěvků 2 inzeráty 16.04.18 12:36

Tak kočár zruš, obrň nervy a cesty uzpůsob náladě, schopnostem a motivaci dítěte.
Mladší byla taky dost lenoška, ve dvou a půl jsme kočár zrušily. Jo, občas fńuká ještě teď, že chce nosit, v kombinaci s obdobím vzdoru a silnou umíněností je to chvílema na provaz, ale lennost a pasivitu prostě nepodporujem. :nevim:

kontramatka
Závislačka 3001 příspěvků 16.04.18 12:38

Nechápu dotazu. Víš, že tvoje dítě je spokojené na kočárku ale kočár jí nebereš a divíš se, že řve, že se chce nést? :nevim: :roll:
CO takhle dopřát holčičce to pohodlí, které ji dělá spokojenou a nesnažit se dělat rekordy v odkočárkování?! :zed:

Sany80s
Kelišová 5862 příspěvků 16.04.18 12:49

To je jen na tobě, ona fňukat přestane, když zjistí, že ničeho nedosáhne.
U nás v rodině to dosáhlo té míry, že tříleté dítě řvalo, že ho bolí nožičky, když mělo dojít ze zahrady domů(asi 20 metrů).
Jeho matka hrála podle pravidel, proč mít nespokojené dítě a mít nějaké nároky. Hlavně že dítě je spokojené a usměvavé.
No bylo, pak přišla školka, kde se nejelo podle not budeme lézt dítěti do zadku a bylo zle.

Příspěvek upraven 16.04.18 v 13:21

capulka bahenni
Nováček 5 příspěvků 1 inzerát 16.04.18 12:50

Kdyz jsme cekali prirustek, proste jsme mu vysvetlili, ze maminka nenosi a kocar jsme zrusili. Placatili jsme se kolem baraku.Po porodu dostal odrazedlo a ted, co mladsi syn jezdi ve vzprimenem kleku, sedi v druhe pulce hlubokeho kocaru. Jen nesmime mit sebou to odrazedlo..Pokud ma dobrou motivaci a neni unaveny, dojde klidne na konec sveta:) Nastesti vzdycky pochopi vaznost situace a pokud jdeme s brachou na vysetreni do nemocnice, slape uplne ukazkove. A skejtik pro me byl obrovske zklamani, 20 mesicni syn rval, odmitl na tom stat/sedet. Hrozne to brzdilo kocarek a ja jsem chodila v hlubokem predklonu, abych do toho nekopaka. Neni to tak skvely jak to vypada. A tuhle jsem koukala, ze nektery deti vyskakuji za jizdy..

Anonymní  16.04.18 12:53

Některé asi úplně nepochopily dotaz nebo jsem ho i špatně napsala, ale jde i hlavně o to ze dřív chodila krásně a vsude a najednou nechce, ani mi nevadilo ze nechce nekde trajdat ale ze je problém jít 5 vchodů nebo do krámu co je pod barákem? A tsky mi jde o to ze s dvojcatama prostě už kočárek nebude moct mít tak radši ji odnaučit postupně než pak sebrat a máš smůlu :nevim:

Ale jinak děkuji za rady a tipy, jsem ráda, ze v tom nejsme samy a ze to je i jinde, jak jsem psala všude litá ale někam jdeme a hend na ruku není to unavenost ale vyčůranost… Neřeknu po dni kdy litá pak někam musí neřeknu popel ale takhle ano, vadí mi ze jdeme jen do krámu a scény, řev, fnukani.. je fakt ze i když jde spát chce z obýváku odnést do postýlky na ruce :lol: asi období.

semisova
Kecalka 425 příspěvků 16.04.18 12:55

Taky nechápu proč ji ho nedat, když je v něm spokojena. Ve dvou má ještě nárok. Známa porodila k dvouleté a pořídila si na rok tandem kočár, kde má korbu pro mimi a sportak pro starší.
Mám lednovou triletacku a když jdeme někam dál, kočár beru už i na odkládáni věcí, motorky, nákupu a ona se v něm ještě rada občas vozí. Lepší než ji pak tahat, kdyby ji bolely nozicky.

chs.jasmin
Kelišová 6581 příspěvků 16.04.18 12:58
@Anonymní píše:
Holky mám takový problem/neproblem :lol:
Mám dceru v lednu ji byly dva roky.
Už od roka a půl krásně vsude chodila sama a ze fakt kolikrát ušla streky a do kočárku nechtěla.. v zimě se ani moc kočárkem nedalo jezdit a dcera stejně nechtěla tak jsme říkali, ze ho dáme asi už do sklepa, vsude dojde a kam ne jede autobus nebo máme auto.
V lednu vlastně přímo na narozeniny omarodila, měla dvoje antibiotika a přes měsíc jsme ležely doma, nakonec jsem to chytla a ja tka to byla paráda :D ale k věci dcera je celkově živá pořád skáče y tancuje, běhá a ten měsíc a kousek jsem měla co dělat aby ležela, ale docela se mi dařilo, měla jsem X pohádek a knížek a tak jsme prolezely spolu několik dní, ven jsme nesmely… No od té doby je z ní lenoch, ze začátku jsem to chapala taky jsme nikam daleko nechodily max kolem baráku ale trvá to pořád.. zajímavé když litá po hřišti nebo po zahradě to joo to nalitá i 5km :lol: ale jak jdeme někam nebo i z toho hřiště řev… Ze chce na ruku… Nebo jdeme jen od mamky (bydlí 5 vchodů od nás a fňuká a řve ze chce do ruky tak je to všude.. jedem do zoo a po par krocích chce do ruky.. když máme kočárek sedí v něm úplně spokojená a nechce za boha ven.. Čekáme dvojčata, takže kočárek budeme musez odložit (samozřejmě pořídím skate ke kocarku) ale i tak každou cestu jít s řevem se mi tsky nechce.. nevím jak na ní aby chodila vic.. ale jak píšu jak někde litá tak to běhá celej den takže ze by ji bolely nožičky při chůzi to nee..

Ahoj, vždyt je malinká - já vozím skoro tříletou, když se ji zachce :nevim: Ona je tedy od miminka moc kočárková. Ve dvou letech má opravdu nárok na kočárek, unaví ji i menší vzdálenost :nevim: Nezbavovala bych se kočárku, rozhodně bych netvrdila, že je lenivá :nevim: Taky je velký rozdíl, když běhá a hraje si - m á zábavu a když to malé dítě jde - noha nohu mine ;-)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Petr Vondráček opustil manželku s dítětem! Mám novou ženu, přiznal moderátor

Petr Vondráček si pokazil svou image prvorepublikového džentlmena. Oblíbený... číst dále >

Nejstylovější ženou svatby je manželka Clooneyho! What else?

Už jen minuty nás dělí od velkolepé události, kterou dozajista je svatba... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Vyvinutá Japonka nosí místo podprsenky popruhy od batohu

Hvězdou sociálních sítí se stala vnadná japonská cosplayerka Yui Okada, která... číst dále >

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Reklama