Nemůžeme se zbavit streptokoka

1168
22.5.16 20:36

Nemuzeme se zbavit streptokoka

Prosim poradte uz jsem zoufala. Dcerku 8 let. Skoro pred mesicem zacalo dost bolet v krku a zvysena teplota.Byly jsme u lekare a doktor ihned nasadil antibiotika Zinat. Jestli to dobre pisu.Po 2 dnes byla mala uplne vpohode. Samozrejmne do skoly nechodila a leky jsme poctive dobrali.Na kontrole ji vzali kontrolni odbery jako po kazde angine a vse ok.To byl ctvrtek.Od pondeli ze muze do skoly.No a v nedeli opet bolesti v krku a zvysena teplota.Zase jsme sli k lekari a vzal ji ster jestli nema streptokoka. A ano mela ho. Doktor nasadil Ospen na 10 dni. Takze opet doma a poctive jsme ho brali.Plus samozrejmne probiotika a na imunitu luivac.po 2 dnech zas byla uplne ok. odbery zase vporadku.Po 3 dnech dobrani antibiotik zase bolest v krku a teplota 39.To uz nebylo normalni. V sobotu jsem volala doktorovi.dali jsme si sraz v ordinaci a zase streptokok.Crp 14.takze vpohode.uz nechtel davat 3 antibiotika tak dal nejake kortikoidy 4 na raz a pockat 24 hod.Dnes uz mala lepsi. uplne bez teplot a v krku boli min. S doktorem jsme si dnes volali a mame cekat do stredy. Pokud bude dobra ze muze ve ctvrtek do skoly. Vubec se mi to nelibi.vsak jen tak sam ten streptokok nezmizi a mam strach aby se vse zase nevratilo.uz nevim co mam delat.Uz se to tahne dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

27166
22.5.16 20:40

@kikinak27
Nebylo by dobré udělat členům rodiny výtěry, jestli někdo není bacilonosič?
Ten nemusí mít ani žádné příznaky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17430
22.5.16 20:45

Nekdo doma bude nejspis prenasec…my jsme pred par lety tocili doma hemofila a streptokoka v ruznych kombinacich temer tri mesice- se stejnym prubehem, jako popisujes…nakonec jsem pricinou streptokoka byla ja ( a nic mi nebylo) :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1168
22.5.16 20:46

To jsme taky premysleli.Me udelal doktor ihned ster a ja jsem vpohode. Zitra jde k lekari i ma sestra a babicka. Proste vsichni se kterymi je mala porad ve styku.Uz jsem z toho fakt na nervy. Nemuzu se na to divat jak porad trpi a cpe se temi hnusy.Nema vubec chut k jidlu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7072
22.5.16 20:46

@kikinak27 ja ted bojovala se streptokokem mesic. Nejdriv jsem teda mela ospen a az pak zinnat (jsem tehotna a zinnat je pry silnejsi). Ale na ORL mi delali i rozbory krve, zda to neni mononukleoza, kdyz se mi to furt vracelo. A prelecovali zrovna i manzela, aby mi to pripadne nepredaval zpet. Asi bych trvala na tech rozborech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17430
22.5.16 20:53

@kikinak27 pises, ze babicka byva s malou…nema babicka nejak jiny zdravotni problem? bercove vredy nebo tak neco? tohle u nas byla pricina pro zmenu stafylokokove infekce…babi mela toho bacila v te rane, malej s ni travil dost casu a bylo to…a my nevedeli odkud, pak Dr napadlo zeptat se, s kym travi cas…a hele, pricina byla na svete… trvala bych na odberech opravdu vsech, co s dcerou byvaji…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7270
22.5.16 20:59

Tak u nás při prvním steptokokovi ( spála) dostala ospen na 10 dní. 10 dní po dobrání se jí to vrátilo zpět (ve školce byla 2 dny) ji měla zase. Dostala píchaný penicilin a Retarpenem a zdá se, že to alespon na 5 měsíců zabralo. Mám info, že ve školce jsou opět děti se streptokokem v krku (resp. už jsou doma, ale…) :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1168
22.5.16 21:03

No ja mam testy za sebou ja jsem vpohode. Manzel tedy musi jit taky na ster.Muj syn necele 2 roky se ted leci uz mesic na campilobakterii ktere se nemuze zbavit.ale to tim nema nic spolecneho.Pak byla hodne ve styku s mou sestrou, matkou a babickou. Vsichni jdou na ster zitra. doufam ze jim to doktrori jen tak udelaji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1168
22.5.16 21:06

No dcera byla od stredy ve skole. V patek odpoledne zas bolesti v krku. Doktor mi rekl ze to mohla klidne zas chytit ve skole.Ale co pak kdyz budou vsichni v rodine vpohode? To bude stale do kola? Uz ma hodne zameskane ve skole.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1168
22.5.16 21:09

Doktor mi ted v sobotu rekl ze kdyby dnes mela jeste teplotu za by musela dalsi antib. a dal by klacid.Vsak ona uz musi byt tak oslabena z tech leku ze ted na ni nemuze nikdo ani prsknout. Mononukleozu uz mela pred 4 lety.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5517
22.5.16 21:14

@kikinak27 zkus Lichořeřišnici, je to přírodní atb, zabere 100%, dávala bych jak dcerce, tak i preventivně celé rodině ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14653
22.5.16 21:18
@Lind002 píše:
@kikinak27 zkus Lichořeřišnici, je to přírodní atb, zabere 100%, dávala bych jak dcerce, tak i preventivně celé rodině ;)

Přesně. Zrovna jsem to chtěla napsat. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1168
22.5.16 21:21

Koupim normalne v lekarne? moc vam vsem dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1168
22.5.16 21:22

Uvidime jak dopadnou rodine odbery. A jeste se zeptam…kdyby u nekoho vysel pozitivni ster co pak? Dostane taky antibiotika?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14653
22.5.16 21:28
@kikinak27 píše:
Koupim normalne v lekarne? moc vam vsem dekuji

Ano. Jsou k dostání buď jako kapky, nebo tablety.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama